Stroje na vyrobu nabojov

Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2016, 10:06

prochaska píše: Možná že právě takovými zbraněmi se budou bránit zbytky původního evropského obyvatelstva, připravené postupně vylepšovanými zbrojními zákony nakonec i o kapesní nožíky :-)
To by bylo politicky nekorektní ,a porušovalo by to zavedení multikulturalismu !
Přílohy
1.jpg
2.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2016, 12:09

bu_bu píše:Není to ale bezhlučné. Snad kromě hlavně ( pro krátkou zbraň by se možná vystačilo i s hladkou) to stačí jen sestavit, ani s dávkou ( a s externí nádobou i s hoodně dlouhou) není problém, nic tam nehoří a samochladí se to, i přimazávání jednoduché. Cena za ránu 00nic. Jenže mám obavy, že pokud tu budeme takhle dál pokračovat, tak nám fórum brzy smažou a zakážou a to by mi bylo líto. Už teď mě skoro mrzí, že jsem nenechal režiséra dál žít v bludech.
Úsťová rychlost větrovky je "z definice" podzvuková, takže případný tlumič bude účinnější než u běžné palné zbraně. A nic nezavřou, teoretická diskuse o zbraních zatím ještě zakázaná není, i když sluníčkáři by se na to určitě třásli :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2016, 12:20

No asi nesmíme bejt předposraný ,to už by to tu bylo, horší jak za komančů a to jako svoboda slova nebyla nic moc.Jak se říká poturčenec horší turka ,na to by ti naši zaměstnanci od nás placení(politici)neměli zapomínat.
Přílohy
8.jpg
3.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2016, 12:27

bu_bu píše:Snad kromě hlavně (pro krátkou zbraň by se možná vystačilo i s hladkou)
Ani toho bych se nebál. Hladká hlaveň pušky, třeba ze za studena tažené bezšvé trubky, by mohla stačit. U úsťové rychlosti kolem 270 m/s bude stačit aerodynamická stabilizace střely. Beztak musí být střela delší, aby se dosáhlo průbojnosti srovnatelné s palnou zbraní.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

3. 7. 2016, 1:45

Na dílně ve fabrice jsme blbnuli se vzduchovým rozvodem a dvoumetrovou trubkou přidanou k ofukovací pistoli ...
Ložiskové kuličky dělaly pěkné dírky do zdí i oken to pak byl konec ... na dvoře měl někdo péči :twisted:
jde o dráhu i tlak...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 7. 2016, 6:57

Nekteri soudruzi tady zbytecne plasi, cim vic budeme ustraseny, tim horsi zakony budou. V nemecku uz nesmis nosit ani nuz ... pokud to neni rybicka Mikov. Vsichni zname platnou legislativu a samozrejme ji dodrzujeme.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

3. 7. 2016, 7:39

prochaska píše:Napadá mě, že tohle je docela dobrá guerillová zbraň, dá se postavit třeba z běžných komponent pro hydrauliku. Možná že právě takovými zbraněmi se budou bránit zbytky původního evropského obyvatelstva, připravené postupně vylepšovanými zbrojními zákony nakonec i o kapesní nožíky :-)
A já proč se kamarádka dala na lukostřelbu :wink:
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 7. 2016, 8:26

Stale se resi a omezuji strelne zbrane. Zminovane luky a predevsim lovecke kuse jsou mozna vic nebezpecne. Hunteri treba na kusich pouzivaji rezaci spicky na velkou zver a jejich prace je znacne devastujici. Casem nas stejne EU omezi na kamenne sekery a cmoudici nas budou lovit AKckama.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2016, 8:49

A pak se divme Anglánům .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2016, 9:16

fmodel píše:A pak se divme Anglánům .
Oni si ta svá omezení zbraní vymysleli sami...
Aleš Procháska
dmozny
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 3. 2020, 11:29

11. 3. 2020, 11:48

pavlaxy píše: 21. 6. 2016, 7:25 Jednoznačně souhlasím robokope !
Výroba nábojnic z mosazi je JEDNODUCHÁ ovšem pokud víš jak :mrgreen:
samozřejmě musíš mít materiál a to dosti specifického složení ,poptávat tu slitinu je pro smích ...
Ocelové nábojnice jsou ještě složitější ... tam je celá řada mezioperací ...
Chtít je sám distribuovat bez atestů , je v případě smrti uživatele/ů na paragraf ...
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem umělec z Brna a potřebuji vyrobit limitovanou sérii maket nábojů 9mm Luger, tj náboj, který vypadá přesně jako ostré střelivo, ale není určen ke střelbě /neobsahuje střelný prach atd/. Jsem v tomto oboru naprostý amatér a při hledání na internetu jsem narazil na Váš příspěvek a věta "Výroba nábojnic z mosazi je JEDNODUCHÁ " mě silně zaujal. Prosím Vás, mohl byste mi poradit, jak na to, event. nasměrovat na někoho, kdo by mi pomohl tuto věc řešit? Kontaktoval jsem výrobce střeliva, ale bezúspěšně. Velmi děkuji za odpověď! David Možný, Brno, tel 774135588
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2020, 12:24

Proc si nenechat nekde nalisovat strely do prazdnych hilzen pripadne ty hilzny mit provrtane aby bylo uplne kazdemu kdo.to.zblizka prohlidne jasne ze je to nefunkcni maketa....
Z dalky to nikdo nepozna a z blizka bude jasne ze se.jedna o dekoracni predmet....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

12. 3. 2020, 12:40

Presne tak. Prebity naboj bez prachove sloze a zapalky udela pozadovany efekt. Pokud je treba mit verohodny i podhled na zapalku, tak se da osadit mosazna peleta misto zapalky. Pak je, krom rozdilne hmotnosti takovy naboj nerozpoznatelny od "ostreho".
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2020, 1:01

Nebo nechat starou jiz vystrelenou zapalku.
Jinak na veletrhu aby nebylo pochyb tak se z boku vrtala hilzna. Dokud neotocis tak nevidis ze je to atrapa. A kdyz to otocis je to nepochybne.

Na strelnici nejaky hilzny vzdy vyzebras a s trochou snahy i novy koule na prebijeni. Nacpat to do vystreleny hilzny neni problem. U volnejsi komory to pak spis nebude chtit drzet tak trosku lepidla. Ale ta dirka z boku je pak dobry argument aby to nekdo nepovazoval za selhany naboj.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
1asv
Příspěvky: 458
Registrován: 2. 1. 2011, 9:33
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2020, 6:25

Nebo napsat na tenhle inzetát, kde jou takové náboje nabízeny:
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/36 ... m-357-mag/
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“