Srovnání kužele B16 na hřídeli - kde?

Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

20. 2. 2016, 6:41

Dej to někomu, kdo to umí srovnat a nemudruj nad tím. :D
www.mosaznevyrobky.cz
Thom
Příspěvky: 27
Registrován: 1. 11. 2015, 8:13
Bydliště: okres Vyškov

20. 2. 2016, 6:46

haha nejlepší příspěvek... a není celé téma o tom, že řeším kým či kde se to dá srovnat? je to i v názvu :)

takže díky T.Andrlik, teď se mám kam obrátit... člen fóra zatím na SZ neodpověděl tak uvidíme...
výroba hudebních nástrojů a jiné hrátky se dřevem
----www.HarmonieZvuku.cz----
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

21. 2. 2016, 7:47

Kdybys měl uvedeno odkud jsi, tak to mohlo být srovnané. Těžko někdo bude nabízet službu přes půl republiky. Přivez to do Kladna a já to srovnám. :D
www.mosaznevyrobky.cz
Thom
Příspěvky: 27
Registrován: 1. 11. 2015, 8:13
Bydliště: okres Vyškov

21. 2. 2016, 8:22

v profilu to mám uvedeno :wink: - okres Vyškov, takže Jihomoravský až kousek Olomouckého kraje... do vlákna jsem to neuváděl, jelikož mě nenapadlo, že by to dělalo až tolik lidí... poštou se to taky dá řešit...

a jak s těmi ložisky ven? :oops:
výroba hudebních nástrojů a jiné hrátky se dřevem
----www.HarmonieZvuku.cz----
Thom
Příspěvky: 27
Registrován: 1. 11. 2015, 8:13
Bydliště: okres Vyškov

29. 2. 2016, 9:01

tak další týden pryč a vrtačka stále nefunkční :( ta firma Foinija nereaguje na mail a telefon zatím taky nikdo nezvedl.. Máte někdo nějaké další tipy? Jižní Morava by byla nejideálnější, ale rád to zašlu i kamkoliv po republice, hlavně ať už to mám konečně zprovozněné... :|
výroba hudebních nástrojů a jiné hrátky se dřevem
----www.HarmonieZvuku.cz----
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

29. 2. 2016, 3:59

Já se s tím v těchto dnech také potýkám, u V16, tam byla hřídel ohnutá mezi ložisky, tak jsem se pokusil mezi hroty na jedno upnutí udělat na soustruhu vřeteno nové
Jihokov V16.jpg
, ale ještě jsme ho nedali do vrtačky, tak jsem napnutej co to bude dělat. Teď bádám nad tím, že to udělám znovu a vymýšlím jak to na své nástrojové brusce brousit nakulato.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 2. 2016, 4:15

fidel47 píše:....... tak jsem se pokusil mezi hroty na jedno upnutí udělat na soustruhu vřeteno nové
Já jsem tam udělal rovnou Mk2 :D
P1000762.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

1. 3. 2016, 7:43

tumlik píše:
fidel47 píše:....... tak jsem se pokusil mezi hroty na jedno upnutí udělat na soustruhu vřeteno nové
Já jsem tam udělal rovnou Mk2

a má ten vnitřní kužel u této vrtačky nějaké výhody,či je to jen taková libůstka? Upínáš tam něco jiného než to jedno vrtačkové sklíčidlo na Mk trnu? Mě tam přijde málo místa na cokoliv jiného.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2016, 8:16

fidel47 píše:
tumlik píše:
fidel47 píše:....... tak jsem se pokusil mezi hroty na jedno upnutí udělat na soustruhu vřeteno nové
Já jsem tam udělal rovnou Mk2

a má ten vnitřní kužel u této vrtačky nějaké výhody,či je to jen taková libůstka? Upínáš tam něco jiného než to jedno vrtačkové sklíčidlo na Mk trnu? Mě tam přijde málo místa na cokoliv jiného.
To se ti jenom zdá, to čelo hřídele i když tam je Mk2 je delší "pouze" o 3mm oproti původnímu kuželu. Jinak tahle předělaná na kužel Mk2 má výhodu v tom, že tam můžeš upínat i vrtáky s Mk 2, případně redukované Mk1, což je asi největší výhoda, mimo to tam prostě narazíš jakou chceš hlavičku. Já jsem tam měl původně motor se 750 otáčkama do pomala, ale protože tady mám 4 ty vrtačky tak jsem tuhle nakonec předělal na motor s 2800 otáčkama, takže na tom nejvyšším stupni to točí cca 5600, a vrtám tam s malýma vrtákama :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

1. 3. 2016, 11:13

Thom píše:haha nejlepší příspěvek... a není celé téma o tom, že řeším kým či kde se to dá srovnat? je to i v názvu :)

takže díky T.Andrlik, teď se mám kam obrátit... člen fóra zatím na SZ neodpověděl tak uvidíme...
toš to dovez do Podivic skusime s tym neco podělat, to musi jit srovnat, dyž se to ohlo na jednu stranu musí to jit aji na druhó :wink:
Thom
Příspěvky: 27
Registrován: 1. 11. 2015, 8:13
Bydliště: okres Vyškov

6. 3. 2016, 8:56

fidel47:
tak jak to dopadlo? už je ve vrtačce?

tumlik:
mk2 nepotřebuji, já budu nadmíru spokojen, když budu moci konečně nasadit vrták s normální válcovou stopkou a vrtat bez toho aby to se mnou házelo když držím obrobek...

pan Baťa1 tedy snad konečně pomůže :) - viz SZ
výroba hudebních nástrojů a jiné hrátky se dřevem
----www.HarmonieZvuku.cz----
pitíčko
Příspěvky: 234
Registrován: 27. 4. 2014, 9:17
Bydliště: Zbečno

7. 3. 2016, 9:16

tumlik píše:.... takže na tom nejvyšším stupni to točí cca 5600, a vrtám tam s malýma vrtákama :)
Tumlíku, prosímtě, 5600 otáček? Na "historickém" stroji? Jak jsi docílil přesnosti futer(i když futra je asi blbost, ne?)? Nebo tam máš kuličková ložiska? Už dva dni kvůli tomu nemohu spát... :-)
Můj tip je, že je vše nově vyrobené s přesností nula, nula, nic včetně řemenic, takže zůstalo původní jen torzo vrtačky.
Čína okopíruje vše...i rychlost dodání České pošty...
Thom
Příspěvky: 27
Registrován: 1. 11. 2015, 8:13
Bydliště: okres Vyškov

10. 3. 2016, 8:18

huráááá, ono to vrtá :)

pan Baťa1 ťukal až to do roviny vyťukal... s nasazením vřetene do pinoly jsme se dostali cca na 5/100 na konci vrtáku, což je myslím dost dobré v rámci toho, že jsem to potřeboval složit a tak tam zůstaly původní ložiska, z nichž jedno by si asi zasloužilo vyměnit.. Ale ani na max. otáčky to nejde slyšet, takže super :))) dalších 50let to může fungovat k mé spokojenosti :D
výroba hudebních nástrojů a jiné hrátky se dřevem
----www.HarmonieZvuku.cz----
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 9:22

pitíčko píše:.......... Nebo tam máš kuličková ložiska? Už dva dni kvůli tomu nemohu spát... :-)
Můj tip je, že je vše nově vyrobené s přesností nula, nula, nic včetně řemenic, takže zůstalo původní jen torzo vrtačky.
Jsou tam samozřejmě kuličková ložiska a axiální zepředu jak na klasickém uspořádání, pinolu jsem udělal novou :)
.....a teď už si můžeš jít konečně lehnout :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

13. 3. 2016, 11:39

[quote="Thom"]fidel47:
tak jak to dopadlo? už je ve vrtačce?

Ještě né, řekl jsem si, že soustružený to neni tak přesný jak bych chtěl, tak jsem začal koumat jak to brousit na kulato a na tom jsem se kapánek zasekl-ale dělám na tom-učim se brousit.
Fotografie-0093.jpg
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“