TOS Kuřim FU 32 - už nespěchá.Dokonáno jest

Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 5. 2016, 9:54

Mad_BOXs píše: Jo a ještě bych zapoměl, už došlo k prvnímu kousnutí a to bohužel do mého čela. Je pravda, že už ho mám hooně vysoko.....
Z toho si nic nedělěj, u nás na Valašsku se říká, že na prázdné stodole netřeba krytiny....
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

21. 5. 2016, 8:51

Borin píše:Moje emoce jsou v normě :wink: Inzaráty sleduju, tak vím co se prodává... chceš mi říct, že když např. ten stůl otřeš ředidlem tak nebude rezatej ? :wink: Trvám na tom, že to není výhra... takových frézek jsme v podobném stavu sešrotovali několik...dávali jsme inzeráty za lepší ceny šrotu 8-10Kč/kg a nikdo to nechtěl... každopáně tohle vyčistit, aby to bylo k světu je práce na hooodně dlouho :) Ale co, hlavně, že máš radost ty, na mě se vys.r :)
Tak skoro dokonáno jest, ještě elektriku a můžeme začít pracovat. Vše se točí, tak jak má, ještě bude trochu chuťovka to dostat na místo určení. Mám v dílně nízký strop, tak se bude improvizovat.
Celkem asi 50 hodin práce. A to že je to trochu hrbaté mi ale vůůbec nevadí, je to stroj na práci a né do muzea na výstavu.
Přílohy
1_hotovo.jpg
2_hotovo.jpg
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
syzko
Příspěvky: 64
Registrován: 25. 6. 2019, 9:46

17. 10. 2019, 10:32

Taky jsem si jí pořídil. Původně jsem o frézce neuvažoval, jenže tahle měla jít do šrotu, tak za u cenu jsem neváhal. Štěstí je, že je ve verzi s rychlostí vřetene 95-1500ot/min. Mám k ní horizontální rameno s ložiskem i vertikální hlavu bez poškozeného soukolí. Převody i strojní pojezdy fungují. Ale je ulomená hřídelka pro ruční kliku veritikálního zdvihu stolu. Vzhledem ke stáří (1938) je v celkem slušném stavu, byla v dílně údržby, posledních 30 nejela. Naštěstí byla tak zmazaná olejem, že není nikde vyrezlá. Původní elektro výstroj jsem pro jistotu zdemontoval.
Měla několik vrstev nátěrů jak šli léta, tak jsem se rozhodl je sundat. Použil jsem oplachovou arvu na odmaštění a pak 2x louh. Nakonec jsem to opláchl vapkou, až na litinu. Ano, má teké ve vřetení ME32, ale s vymezením z hliníkového plechu tam pasuje bez problémů Morse-IV. Tak na takové to domácí frézování to snad bude OK :-)
DSC06261.JPG
20190624_062520.jpg
20190628_150748.jpg
tiborius
Příspěvky: 360
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

18. 10. 2019, 7:03

Ja nechápem, doteraz sa tu rozoberalo ako to má byť správne urobené. Rozborka stola, vedenia, bla bla bla.. a som toho názoru tiež. Ak sa kúpi starý stroj vždy to treba dobre prezrieť. Minimálne vyčistiť, premazať vymeniť olej . Pozrieť sa na sitká pred olejovými čerpadlami.... . Je pravda že nie každý do 1000 eurového stroja na doma občasné práce musí preškrabať stôl alebo meniť matky posuvov komplet...Ale vyčistiť je nutné !!! Doma mám čas vrátiť sa a frézovať aby to netriaslo, a možno doma nebudem vyrábať na stotiny ináč by som sa pozrel po iným stroji. s týmito mašinami sa reálne živiť nedá. Ale ja tu vidím len komplet prefarbené stroje /nastriekané farbou aj vedenie horizontálneho ramena/. Tomu stroju je sakra jedno či je čisté alebo od oleja. Musí byť mazané a musí mať dobrú obsluhu - hotovo. a či už je farba biela červená zelená je len druhotné.

No len toľko že mne sa zdá že niekto tu dáva dobré rady čo a ako sa má robiť, ale nakoniec vidím veľmi veľa krát len maliarov. Budem rád ak sa mýlim.
coviha
Příspěvky: 146
Registrován: 20. 9. 2014, 8:25

17. 10. 2022, 10:07

tak to je muj mazel
Přílohy
DSC00141.JPG
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

4. 2. 2024, 10:04

Zdravím všechny, může mi někdo říct kolik oleje patří do převodovky ve stole ? Nalévací otvor je v pravém horním rohu ale nikde žádný olejoznak. Díky
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“