malá stolní vodorovná obrážečka - jen pro HOBBY použití

Test zájmu o malou HOBBY stolní vodorovnou obrážečku - pojezd stolku cca X200 Z120 smykadlo Y150 mm

ano
22
39%
asi ano
8
14%
nevím
3
5%
asi ne
5
9%
ne
18
32%
 
Celkem hlasů: 56
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 5. 2016, 6:11

jo jo ,to jsou jižani ,v létě nepracují a v zimě tančí :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

10. 5. 2016, 6:53

To nejdůležitější je ukryto v díle číslo 2 - STOJAN a to nikoho nezajímá ?
Inu ano , dnes se staví auta od líbivé karoserie a jakou bude mít barvu :mrgreen: RAL6021 jak jinak :wink:
On již existuje koncernový podvozek a to už nikoho nezajímá .
:D :P
Mne by zajímalo zda bude stále plný zdvih smykadla , nebo stavitelný podle obrobku .
jak bude řešen posuv obrobku .
U té malé co jsem dávala se pohybuje smykadlo "bokem" -stůl je pevný .
Jak dosáhnout zrychleného vratného pohybu :wink:
debata se nekoná oponentní řízení není - škoda :?
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

10. 5. 2016, 8:04

Mnoo věci se mají tak, že někteří jste mooc zvědaví a pořád chcete diskutovat o něčem jiném než bylo vyhlášeno ... :lol:
Takže pro případné další zvídavé dotazy - inspiraci je pořád obrážečka s konstrukci pána Gingeryho (viz. také foto modelu z odkaz v úvodu), takže střeva by mohli být třeba takto nějak:
obrážečka-kulisový-mechanismus.jpg
GinShaperP61424.jpg
GinShaperP61424.jpg (33.58 KiB) Zobrazeno 5707 x
Jo a cena řetězového disku do 1k se mne nezdá odrazující :wink:
Takže zpátky k vyhlášenému tématu = co vy na to že zmíněné pozice by byly z betonu?

Jooo a že by to bylo hráškové zelené barvy o tom vůbec nikdo nepochybujte! :wink: Myslel jsem, že jiná barva ani není přípustná...
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

10. 5. 2016, 8:55

Tak fajn ..
Abychom věděli o čem se společně bavíme :
3.jpg
https://books.google.cz/books?id=L3D_Aw ... eel&f=true" onclick="window.open(this.href);return false;

Navrhuji "býčí kolo" ze setrvačníku z motoru nělakého auta a pastorek ze startéru-má příkon cca 1,2kW a vydrží hodně :wink:
Naposledy upravil(a) pavlaxy dne 10. 5. 2016, 11:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

10. 5. 2016, 10:32

Je celkem jedno na co si to kdo postaví 1) 2) nebo bednu či stůl ...
Na smykadlo je možné použít můj oblíbený korýtkový důlní profil ..
155601.jpg
155601.jpg (24.47 KiB) Zobrazeno 5648 x
germanshaper14.jpg
IMG_4084 eee.jpg
Mechanism of Crank-and-Slotted-Link-.png
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2016, 5:13

Tak jestli tam je retezove kolo tak to chapu
Vyroba klasickeho ozubeneho kola napr se sikmymi zuby a pastorku by urcite stavela tenhle stroj do situace kdy pro jednoho je drahy a pro druheho prilis hobby

Ono bude stacit poscitat nakladove polozky tohodle reseni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2016, 6:25

Pokud by bylo třeba něco oměřit, tak mám rozebranou svoji malou obrážečku na prvočinitele...
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 5. 2016, 7:17

já teda trošku nechápu o čem tohle téma je? jestli o tom, že to chceš sériově vyrábět a sháníš klientelu, nebo jestli jen pro sebe, nebo proč vlastně celé toto téma? Pokud to chceš vyrábět sériově tak bych celkem chápal nějakou anketu o projevení zájmu, nicméně tak jak je napsaná je nicneříkající, podle mě pokud bych měl vyjít z ankety tak musí být typu chci obrážečku pokud bude do 10000,- do 20000,- do 30000,- atd.. pak si spočítám nějáké náklady a zjistím, že mě bude stát na materiálu, odlitkách, obrobení atd třeba 50000,- a že z ankety vyplynul nulový zájem například... a nebo naopak vyrobím něco co bude stát do těch 10000,- a pak budu shánět někoho kdo to koupí.. ale ti lidé to budou chtít nejdřív vidět (alespoň já bych chtěl vidět co to umí než bych o něčem takovém uvažoval) a to jestli bude základna ocelová svařená, odlitá z litiny nebo třeba betonu není zas až tak důležité.. já se jen obávám, že obrážečka se moc na hmotnosti a tuhosti ošidit nedá.. třeba taková frézka tam se dá velkou řeznou rychlostí a malejma frézama i s malou tuhostí vlastní frézky něco dělat, ale obrážet na lehké konstrukci dle mě uspokojivě nelze.. třeba se ale jednou dočkáme, přeji mnoho úspěchů
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2016, 7:46

to mi připomíná http://foro.metalaficion.com/index.php?topic=2866.0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 5. 2016, 11:01

Jo,jo,jo, mluvis mi z duse jen jsem nechtel byt zase rejpalem. Autor prispevku tady dela marketing, my mu zdvorile odpovidame a pritom nam ani nerekne zamer cele opicarny. Zatim tady stale hrajeme na slepou babu. Je mi uplne jedno zda to vyrobi ze dreva :-) betonu, litiny, atd. Navic pozadavky nekterych respondentu jsou legracni: rozebiratelne, lehke, stehovani do bytu, atd. Ajaxe si do bytu clovek taky proste neda. Lepsi je napsat uvazuju vyrobit par desitek kusu, bude to vazit 600kg, umet to a to a stat XXX a hotovo. Pokud to ma fungovat, mel by konstrukci predpokladama pachat nejaky profik nebo alespon dokonale okopcit original. Nase nazory funcnost konstrukce jiste nezachrani :-)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

11. 5. 2016, 1:24

Tak řešme ten beton .... :D :P :lol:
to je přeci vděčné a věčné téma ...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 5. 2016, 3:15

jenže se neví proč se to má řešit, pokud bude dělat jeden výrobek tak se mu nevyplatí dělat forma, obrábět to atd.. pokud víc tak to má smysl za jistejch okoloností a to že se splní podmínky pro ten polymerbeton potřebné.. a z toho pak zase těžko vypadne 50kg přenositelná mašinka na stůl..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

11. 5. 2016, 3:42

2RaS :přesně jak říkáš ...
Raději si přečteme toho Davida J. Gingeryho Chapter 3 v originále a již víme jak si sami postavíme ...
Vynecháme rohatky s náhonem a dáme krokáče ...
a nesmím zapomenout na BETON pěkně do základu desky a pořádný "šaluňk" okolo jako u schneebergera :mrgreen:
https://www.schneeberger.com/de/produkt ... ompetences" onclick="window.open(this.href);return false;
A kdo chce experimentovat může udělat stroj jako štípačku dřeva s hydraulickou pístnicí -jedna vhodná je v sekci na Prodej 8)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

11. 5. 2016, 8:33

Pro ty co to celé nečtou, ale mají snahu přispět za každou cenu nejakou tou esejí:
- áno je to průzkum trhu a ten je součástí marketingového mixu
- po X-té cílovka jsou H O B Í C Í = AMATÉŘI tj. v dobrém slova smyslu nadšenci co se takovou činností n e ž i v ý
- produktem je šeping "kapesný" třídy alá Gingery

Takže zpátky k tématu tj. momentálně k betonu (áno k tomu třeba do základů baráků) a šaluňku a ty co reagovali v anketě prosím o aktualizaci názorů pokud by základ mašinky tj. stojan a smykadlo bylo z tohoto matrošu.
Až diskuse=průzkum vykrystalizuje bude jasná konstrukce, náklady i zájem no a pak se také ukáže co se s tím dá děla tj. na jedné straně sériovka a na opačné třeba jenom open source... :wink:
Mimochodem ty krokáče již kdosi zmiňoval v jiném vlákně a jelikož jsme na CNC foru, zvažuji je použít ale takto, na smykadle by byl koncák a na základě tohoto impulzu by krokáč řízen arduinem pohnul zvolenou osou stolu o nastavený krok zkrátka taková elektronická rohatka :D
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

11. 5. 2016, 8:50

Elektronická rohatka -to je hezký název
a tak to bylo s krokáči míněno a třeba i s PLCčkem-původně
:D :P
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“