Stolní vrtačka bez štítku

Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2016, 9:49

Zdenek Valter píše:Kluci dobrý - ale jako panelákový hobík nemám svářečku ;-)
To ohřátí pouzdra zkusím.
to ohřátí musí být lokální aby se to stáhlo pokud už to teda chceš měnit, pokud to nemáš čím navařit, tak stačí vybrousit kotoučkem s dremelkou (má i panelákovej) dva malé obloučky proti sobě otočit čelisti stahováku a ono to půjde, jinak na vnitřní kroužky existují i origo stahováky, ale pochybuju, že to kvůli takové blbosti budeš kupovat :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 10. 2016, 10:47

RaS píše:a to takovou "obludu" máš v paneláku v obýváku?
To není žádná obluda ale poctivá litinová STOLNÍ VRTAČKA - má cca 100Kg - tedy v rozebrání na díly je to i jenomužné ;-)
Zatím je chudinka rozložená pod stolem :-(
Nicméně s obývákem je to dobý nápad ;-)
Přednesu to paní - určitě projeví nadšení a pochopení ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 10. 2016, 10:59

tumlik píše:
Zdenek Valter píše:Kluci dobrý - ale jako panelákový hobík nemám svářečku ;-)
To ohřátí pouzdra zkusím.
to ohřátí musí být lokální aby se to stáhlo pokud už to teda chceš měnit, pokud to nemáš čím navařit, tak stačí vybrousit kotoučkem s dremelkou (má i panelákovej) dva malé obloučky proti sobě otočit čelisti stahováku a ono to půjde, jinak na vnitřní kroužky existují i origo stahováky, ale pochybuju, že to kvůli takové blbosti budeš kupovat :wink:
Tak jsem to vyndal - díky všem za rady

Nařál jsem to na plynu a schladil rozprašovačem ten vnější kroužek a klepenul s tím - to ale neodpadlo.
Zřejmě to ale povolilo protože se mi podařilo tohle:
Šroubovák jako klín
Šroubovák jako klín
Naklepal jsem to zlehka ze dvou stran proti sobě a kroužek se posunul cca 2 mm.
Povedlo se
Povedlo se
A pak nebyl problém tam dát ty otočené čelisti stahováku.
Vyndáno
Vyndáno
Ještě pohled zepředu
Ještě pohled zepředu
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
edyss1
Příspěvky: 62
Registrován: 18. 8. 2014, 8:04

4. 11. 2016, 4:37

Vrátím se ještě k té ruské vrtačce co jsem tu dával. Zjistil jsem, že je to Сверлильный станок typ HC12A. Jinak jsem dal vrtačce nový kabát, celou ji vyčistil, promazal, opravil a vyměnil ložiska za ložiska s oboustranným pryžovým krytím. Jediný problém byl motor. Sice byl funkční, ale hrozně hučel i po výměně ložisek, asi nevyvážený rotor. Než shánět někoho, kdo mi to vyváží, tak jsem z práce zajel s měřákem do kovošrotu a odjel s motorem značky MEZ za 150Kč. Rotor vyvážený, motor tichounký 0.6KW, 1410ot/min. a bylo vyřešeno. Akorát jsem musel zvětšit otvor v řemenici a udělat jednu drážku pro pero. Jinak ještě po očištění pinoly (drážky) se mi hloubka vrtání zvětšila na rovných 100mm.
Přílohy
1.jpg
Vrtačka HC12A.jpg
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

4. 11. 2016, 7:51

edyss1 píše:Vrátím se ještě k té ruské vrtačce co jsem tu dával. Zjistil jsem, že je to Сверлильный станок typ HC12A. Jinak jsem dal vrtačce nový kabát, celou ji vyčistil, promazal, opravil a vyměnil ložiska za ložiska s oboustranným pryžovým krytím. Jediný problém byl motor. Sice byl funkční, ale hrozně hučel i po výměně ložisek, asi nevyvážený rotor. Než shánět někoho, kdo mi to vyváží, tak jsem z práce zajel s měřákem do kovošrotu a odjel s motorem značky MEZ za 150Kč. Rotor vyvážený, motor tichounký 0.6KW, 1410ot/min. a bylo vyřešeno. Akorát jsem musel zvětšit otvor v řemenici a udělat jednu drážku pro pero. Jinak ještě po očištění pinoly (drážky) se mi hloubka vrtání zvětšila na rovných 100mm.
Máš to pěkný - šikula!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 11. 2016, 7:25

Zde čištění sloupu - http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=29& ... 07#p229907" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

14. 11. 2016, 7:35

Když si to připravíš tak se můžeš stavit u mě v práci a přivařit si to ( praha Letnany).
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 11. 2016, 7:40

lubos píše:Když si to připravíš tak se můžeš stavit u mě v práci a přivařit si to ( praha Letnany).
Díky za nabídku, ale já nic vařit nepotřebuju - tedy zatím ;-)
Tu vrtačku budu skládat v podstatě jak byla až na ten vršek.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
edyss1
Příspěvky: 62
Registrován: 18. 8. 2014, 8:04

15. 12. 2016, 8:23

Dneska jsem konečně dopasoval na tu moji vrtačku stůl s T drážkama. Nejprve jsem si koupil svěrák Proma s roztečí na ty 4 otvory, co tam byly již v základu a udělal do nich závit M14, abych to mohl používat. No a pak se ke mně dostal stůl – děkuji kolegovi bu_bu za něj, který tam krásně vešel. Akorát bylo nutné ještě udělat navíc dva otvory se závitem M12 pro uchycení.
Přílohy
222.JPG
111.JPG
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

15. 12. 2016, 9:07

Pěkné, čím to máš natřené, co je to za barvu?
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2016, 9:40

edyss1 píše:Dneska jsem konečně dopasoval na tu moji vrtačku stůl s T drážkama. ......
.....to je jinak původně zvyšovací deska k dělícímu přístroji DU :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
edyss1
Příspěvky: 62
Registrován: 18. 8. 2014, 8:04

17. 12. 2016, 8:23

Pavka píše:Pěkné, čím to máš natřené, co je to za barvu?
Barva dvousložková polyuretanová RAL 6021. Uvažoval jsem o šedé a zelené, ale nakonec se rozhodl pro zelenou. Akorát to chce nějaké kovové doplňky, ať to vynikne.
Ottocunko
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 3. 2020, 7:35

10. 3. 2020, 7:52

Nazdar
Chcem sa opytat ako naspäť zlozit vretenik? /SV13/ Osku som dal prebrusit a dávam nové ložiska. Vsade som nasiel ako to rozobrat v tom problem nebol len ako to zlozit aby som nedodrbal osku. Najprv dat ložiska do pinoly a potom naklepat osku z vrchu ? Dakujem
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 3. 2020, 3:56

Ottocunko píše: 10. 3. 2020, 7:52 Nazdar
Chcem sa opytat ako naspäť zlozit vretenik? /SV13/ Osku som dal prebrusit a dávam nové ložiska. Vsade som nasiel ako to rozobrat v tom problem nebol len ako to zlozit aby som nedodrbal osku. Najprv dat ložiska do pinoly a potom naklepat osku z vrchu ? Dakujem
Nevím jak to myslíš - bylo by dobré sem dát nějaké fotky.
Není ani zřejmé jaká máš ložiska.
Jinak to skládáš asi nejlépe do obrácené pinoly strčíš ložiska a do nich zatlačíš vřeteno. Já bych to dělal lisem.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

30. 3. 2020, 4:24

Ak nemáš lis, tak tam tú osku natlač koníkom v sústruhu. Ak nemáš ani sústruh tak ostáva iba kladivo, ale moc by som do tej osky nemlátil, ohne sa dosť ľahko
Tos C45-2000
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“