Bruska ELKO B-150

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

26. 2. 2017, 6:55

mám to v jiném compu ale určitě jo
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

26. 2. 2017, 7:05

dá se to uložit tu na fóru? jinak v souboru jsou jen výpalky ohýbané je to ručně, pak je potřeba přivařit středíci kruh udělat zapuštění pro šrouby se zápustnou hlavou a do každého krytu vyřezat 4ks závitů M8 u jedné díry pro závit je chyba má tam být větší průměr středovou díru pro příložku mám větší bo jsem dělal nové místo těch plechovek
první boční kryty /blíže k brusce jsou z 5mm plechu to samé držák opěry a opěrka ostatní je z 3mm je to mnohem tužší a už je to celkem použitelná bruska
ještě budu dělat podkladovou plotnu asi z 10-ky nato brusku přišrubuju a pod plotnu silentbloky.
Stát to bude jen tak na stole bez upevnění. Pak tam pujdou nové kotouče orovnat diamantem a doufám že už to bude bez chvění
Obrázek
Naposledy upravil(a) kenybz dne 26. 2. 2017, 7:12, celkem upraveno 1 x.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

26. 2. 2017, 7:11

Myslím že to pôjde uložiť vo formáte .zip, prípadne skúsiť uložto. Súbory si už upravím podľa mojej brúsky, s tým nie je problém.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

26. 2. 2017, 7:16

je to tu
heslo je: cnc
https://ulozto.cz/!b1XzoeKFtmwP/kryt-brusky-dwg" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

26. 2. 2017, 7:26

Paráda, ďakujem. :)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

26. 2. 2017, 7:29

neni zač
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

27. 2. 2017, 4:37

Vypada to super. Ty kryty mas kreslene podle puvodnich? na brusce mam puvodni kryty, ale nejsou k nim ty bocni vika, ktere bych si rad dodal, tak bych to nemusel cele kreslit od zacatku.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 2. 2017, 8:14

je to podle puvodnich dnesk jsem udělal druhů stranu ale ještě nechám vypálit trojůhelníčky jako výztuhu podpěrky je to i tak asi o 500% tužší, ale furt to trochu pruží
pozor na jednu věc origo kryt má prolis kvůli hřídelce já jsem to vyřešil tak že jsem udělal širší plech mezi tak nevím jestli to bez prolisu bude pasovat
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

27. 2. 2017, 8:22

Dik za odpoved a vykresy. Original ma bok s prolisem kvuli matici a delce hridele. Koupim navarovaci dynka, do bocnic dokreslim diru a privarim je namisto prolisu.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 2. 2017, 8:26

ty kryty se dají koupit komplet jedna strana vyjde na 400cca
ta hřídel je zbytečně dlouhá jsou tam původně dvě kontrované matice ale zkracovat to asi nebudeš...já jsem to vyřešil delšíma meziplechama i z toho důvodu že dám vedle kotouče 175x20x20 ještě řezný kotouček s flexy mám to i na jedné litinové brusce a brousím tím podbrus u malých vrtáků do průměru asi 4mm
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

27. 2. 2017, 8:46

Daji, ale podle obrazku to vypada jak z alobalu. Udelal bych si na zadni strane pantik a dal pak jen srouby s radlovanim z predni strany, takze na rozebrani a vymenu kotouce nebude potreba dalsi klic. Me se ty klice snad nekde ztracej nebo co :lol:
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

28. 2. 2017, 6:53

jestli chceš dávat rádlované šroubky tak bych přivařil kousek plechu hned vedle krytu a do toho závit stačí šestka a zvrtat to až jako celek s pantama ale osobně si myslím že je lepší když jde dat kryt uplně pryč kdybys tam dal třeba hrncový kotouček tak to bude zavazet a furt se to bude na pantech kývat
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

28. 2. 2017, 9:31

kenybz píše:dá se to uložit tu na fóru? jinak v souboru jsou jen výpalky ohýbané je to ručně, pak je potřeba přivařit středíci kruh udělat zapuštění pro šrouby se zápustnou hlavou a do každého krytu vyřezat 4ks závitů M8 u jedné díry pro závit je chyba má tam být větší průměr středovou díru pro příložku mám větší bo jsem dělal nové místo těch plechovek
první boční kryty /blíže k brusce jsou z 5mm plechu to samé držák opěry a opěrka ostatní je z 3mm je to mnohem tužší a už je to celkem použitelná bruska
ještě budu dělat podkladovou plotnu asi z 10-ky nato brusku přišrubuju a pod plotnu silentbloky.
Stát to bude jen tak na stole bez upevnění. Pak tam pujdou nové kotouče orovnat diamantem a doufám že už to bude bez chvění
Obrázek
:D :D :D prej bez chvění! Tak to se přijdu podívat! Prostě tohle se družstevníkům těžce vymklo.Ideální je pomstít se někomu jinému(prodat,směnit,dát nepříteli,nebo rovnou zahodit) a pak si sehnat něco lepšího..Páč s tím hliníkovým paskvilem nevymyslíš nic..Taky jsem to zkoušel a nakonec vyřešil podle toho v závorce,bod tři, a teď mám takovou tu slovenskou BAD 20.Sice to patlali bačové,což je poznat(hřídel v ložisku o pár stovek do plusu,proti tomu díra do mínusu,jiný kus zase hřídel dobrá, díry pro ložiska do plusu,tak je zalepili) ale to jsou detaily-konstrukce je česká a je to znát-uložení na každé straně ve dvou ložiskách a cca 40kg materiálu.Takhle má vypadat stolní bruska!
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 3. 2017, 6:23

hochu nemusíš mě poučovat jak má vypadat bruska to neni jediná bruska v dílně je jich 5 a to nepočítám nástrojové atd..ta elko bruska je prostě moc lehká a výrobce počítá s tím, že bude přišroubovaná na pevném dostatečně těžkém podstavci, nebo na konzolce na zdi.
já tou deskou z desítky plechu doplním hmotnost nic víc.
I když máš orovnaný neházející kotouč tak je stejně nevyvážený a vždycky se to bude chvět jo chytils mě za slovo napsal jsem bez chvění...
Ono by šla udělat i příložka kotouče s vyvažovacíma elementama tak se řeší vyvažování na nástrojových bruskách ale to už by bylo přehnané.
Kryty jsem dělal nové protože bruska byla bez nich tak jsem je zrovna dal vypálit ze silnějšího materiálu aby podpěrka nepružila
stálo to pálení 400,-
Naposledy upravil(a) kenybz dne 1. 3. 2017, 10:59, celkem upraveno 1 x.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 3. 2017, 7:03

Vzdyt uz se tady tom pise. Na te brusce je nevyvazene uplne vsechno, vcetne rotoru. Kdo ji levne koupil dobry, kdo ji slohnul zamestnavateli pohoda, kdo ji koupil za plnou palbu ("ich") je nastvanej. Brusku mam na ocelovem ramu, na ramu 250mm deska. Posledni China z marketu bezi lepe. Je to dobre pouceni, ze znacky typu Tona, Narex, ETA, Elko, atd. jsou jen pismenka na predrazenych kramech z China fabrik.
Pred casem treba zminovany Narex vyprodaval naradi po 10-20 korunach, tisice polozek. Ptam se skladnika proc sili ? Odpoved byla jasna: konec ceske vyroby a presun do Ciny. O parodii jmenem Tona ani nemluvim ...
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“