Bruska BPH 20 odmagnetování

Odpovědět
Fugason
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 12. 2016, 6:45

19. 12. 2016, 7:02

Zdravím,

Potřebuji radu, mám bph 20 z roku 71. v dobrém stavu. jediný problém že neodmagnetovává tak jak by měla. Zjistil jsem že na levé straně brusky je skřínka. Když se magnet zapíná a vypíná tam to lupe. Elektrice nerozumím, zvlášť tomu magnetu. Zjistil jsem že tam je nějaký poťák který je nastaven uplně na nejmíň. Snad to pujde na přiložených fotkách pujde vidět. no a ještě jsem přišel nato že je tam vypadlý jeden drátek. Nemám k tomu elekto manuál. na internetu jsem nic nenašel. Porozumí tomu někdo?

Předem díky.
Přílohy
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
BPH 20
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

19. 12. 2016, 8:48

Ten drátek vypadá jako ulomený. Nevidíš kousek sevřený ve svorkovnici? Jinak bych ho tam zatím nepřipojoval - vypadá to podle tloušťky vodiče i izolace na nějakou "dodělávku" (takže zapojovat až po podobnější analýze, až bude jistota, že tam fakt patří).
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

19. 12. 2016, 9:45

Zkoušel jsi odmáčknout to nadproudový relátko (ta krabička s potíkem a červeným terčíkem) . Na to je to tlačítko z boku. Ten červenej terčík by měl zmizet.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

19. 12. 2016, 9:50

Ten drat sa uvolnil pravdepodobne z 2. svorkovnice zľava - je tam od skrutkovaca ohryzeny srob ako na ostatnych svorkovniciach kde je drat, na 3. zľava je drazka v skrutke uplne bez poskodenia. Treba ale ozriet, ci ten drat je original - rovnaky ako ostatne.
Idealne je ale mat schemu, najdes ju tu: http://www.tumlikovo.cz/download/manualy-stroju/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Fugason
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 12. 2016, 6:45

20. 12. 2016, 11:39

Určitě nebudu zkoušet připojovat drátek dokut nebudu aspoň trochu jistý kam příjde. nechci aby mi vyhořel magnet nebo něco v elektrice.

Zkoušel jsem mačkat terčík, normálně funguje z lehka. tam se nastavuje frekvence odmagnetování???

Na té ztránce návod je ale né úplný. elektrické schéma tam není.

Díky za rady.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

20. 12. 2016, 6:13

Ta krabka s terčíkem je nadproudové relé (ochrana) no a pokud to nejde odmáčknout (aby to červený nebylo vidět a musí zůstat schovaný), tak je něco špatně-to relé je tam velmi pravděpodobne kvůli tomu elektromagnetu, aby se nepřetížil.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Fugason
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 12. 2016, 6:45

20. 1. 2017, 12:58

Ten terčík jsem vymačkl a červená barva zmizela.. Takže to asi funguje dobře... Jen nechápu proč ten kablík je vypadlý nebo urvany.. Nechci to zapojit abych něco nespalil...

Magnet drží dobře, ale i dobře když ho vypnu. Vypínač má mnoho poloh lze s ním totiž točit dokola.. Takže nevím jestli má 3 nebo 2, zap,vyp,odmagnetovani.. Nebo jen zap,vyp..
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

20. 1. 2017, 2:15

Fugason píše:Ten terčík jsem vymačkl a červená barva zmizela.. Takže to asi funguje dobře... Jen nechápu proč ten kablík je vypadlý nebo urvany.. Nechci to zapojit abych něco nespalil...

Magnet drží dobře, ale i dobře když ho vypnu. Vypínač má mnoho poloh lze s ním totiž točit dokola.. Takže nevím jestli má 3 nebo 2, zap,vyp,odmagnetovani.. Nebo jen zap,vyp..
já mám tři polohy vypnuto, pak doprava zapnout, pak vypneš, to ale pořád drží a brnknutím doleva ho na sekundu zkratuješ a on povolí, docela mě trvalo než jsem na to došel :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

20. 1. 2017, 3:46

ps. já ten přepínač používal tak, že to rychle přepneš doleva - doprava / doleva - pak střední poloha - to jsem odkoukal od brusiče
(případně se to zopakuje dokud to nejde lehce sundat)
Fugason
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 12. 2016, 6:45

9. 4. 2017, 11:18

Vím jak to odmagnetování funguje, mám už druhou brusku ale ta první je starší a je to uděláno úplně jinak. :wink:
spíš nevím naco tam je ten poťák a je na něm nastavena nejnižší hodnota. tento magnet by měl odmagnetovat sám tak to možná je nějaký potenciometr na nastavení frekvence odmagnetování. Spíš bych potřeboval kompletní dokumentaci včetně elektro instalace. nemůžu najít. :(
lixis
Příspěvky: 3
Registrován: 8. 2. 2018, 8:02

8. 2. 2018, 10:13

Dobry den, dostala se mi do rukou bruska BPH 20 kde byla vadna upinaci deska a k tomu celej zdroj = trafo a selenovej usmernovac, pojistky. To uz je opraveno. Upinaci deska previnuta , trafo taky a usmernovac nahrazen diodovym. Seleny mely na sobe vetsi ubytek, tak se pridala predradna odporova zatez,
aby na desce bylo tech 110V DC. To vse je OK a magnet funguje v poradku.

Operator vyroby si stezuje, ze mu nejde zapnout hydraulika a aby ji zapnul, tak nejdrive musi zapnout magnet. Je tam paketovy prepinac, ktery ovlada relata nalepene na strane brusky a ty ovladadaji stykac na hydrauliku, ale i dalsi veci. Stahnul jsem z vasich stranek manual, ale ten co digitalizoval dokumentaci, tak nejspis usoudil, ze elektroschemata jsou k nicemu, ale vlastne ty jediny podstate staci jako dokumentace takova k masinam. Podle toho lze poznat jak co funguje.

S bruskama nemam moc zkusenosti, mohl by mi nekdo rici posloupnoust funkci ? U teto brusky Jde zapnout hydraulika a posuv dolu jen s magnetem a posuv nahoru a kotouc brusky jak s magnetem, tak i bez magnetu.

Operator by chtel, aby mu kotouc brusky a hydraulika sla i bez magnetu, ale to se mi zda kvuli bezpecnosti nebezpecne. Minimalne kotouc brusky by mel jit s magnetem, aby se nestalo ze by zacal brousit material bez magnetu.

Hydraulika - s magnetem
Kotouc brusky - s magnetem i bez
Posuv dolu - s magnetem
Posuv nahoru - s magnetem i bez

Takhle to funguje v mem pripade. Mam dojem, ze si s tim nekdo hral. Z oskenovane dokumentace z http://www.tumlikovo.cz/download/" onclick="window.open(this.href);return false; jsem nevycetl tyhle funkce. Byl bych moc vdecny kdyby nekdo doskenoval alespon elektroschemata, nebo ze zkusenosti napsal jak by to melo slapat, abych to dal dohromady tak, jak by to melo byt spravne, diky.
pepawrf
Příspěvky: 175
Registrován: 11. 4. 2016, 7:24

8. 2. 2018, 11:17

Podle mne musí všechno fungovat i bez magnetu. Když odmontuji magnet. Upnu obrobek do t drážek tak musí jít přece brousit.
lixis
Příspěvky: 3
Registrován: 8. 2. 2018, 8:02

8. 2. 2018, 11:39

Nevim zda jsem pochopil, ale odmontovat magnet ? To by stale fungovalo stejne, protoze podminky pro spusteni magnetu jsou porad splnene a je jedno, ze se odpoji fyzicky magneticka upinaci deska. Proste, aby zapl hydrauliku, tak musi zapnout hlavni vypinac, to je jasny a pak jeste tu packu pod tlacitkama (pakeťák) a teprve lze zmacknout tlacitko hydrauliky.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

8. 2. 2018, 11:50

Bez magnetu nejde hydraulika spustit. Je tam obvod, který kontroluje ss proud do magnetu, je to proto, aby kdyby nebylo přimagnetováno, aby nelétaly obrobky po dílně. Při práci bez magnetu se to musí nějakým způsobem oščac.
www.mosaznevyrobky.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 2. 2018, 11:55

přesně
tak jak je to popsáno je to v pořádku, tak to má fungovat
nelze pustit hydrauliku a pohyb vřeteníku dolů bez zapnutí magnetu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“