ASIST-AE4SP55M vyvrtávací frézka 550W

Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 8. 2021, 3:37

dick12v píše: 2. 8. 2021, 12:27 Očesal jsem plastové zuby na vřeteníku, budu vděčný za tip na nějakou náhradu, zatím jsem nic nenašel.
Třeba tady:
https://www.arceurotrade.co.uk/Catalogu ... ill-Spares
Jednotlivé kusy, ale kovové:
https://www.arceurotrade.co.uk/Catalogu ... -Set-2129T
https://www.arceurotrade.co.uk/Catalogu ... Gear-1220T

Jelikož Asist je klon ověř si, že ty zuby (modul a počet) sedí.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
dick12v
Příspěvky: 39
Registrován: 6. 2. 2011, 4:20

3. 8. 2021, 5:52

Díky, nečekal jsem tak rychlou odpověď. Kola sedí, ale cena nic moc. Počítají si balení každé položky zvlášť. dohromady 68 euro + DPH a clo. Mezitím jsem dostal nabídku od tumlíka za 2,5 litru. zdálo se mně to dost, ale vyjde to s Angličany pomalu nastejno.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 8. 2021, 7:57

dick12v píše: 3. 8. 2021, 5:52 Díky, nečekal jsem tak rychlou odpověď. Kola sedí, ale cena nic moc. Počítají si balení každé položky zvlášť. dohromady 68 euro + DPH a clo. Mezitím jsem dostal nabídku od tumlíka za 2,5 litru. zdálo se mně to dost, ale vyjde to s Angličany pomalu nastejno.
Kup si je od tumlíka to je teď ta nejlepší volba!! Zvlášť pokud Ti to teď sám nabídl.


Nicméně nechápu jak jsi přišel k tomu balení?
Posílají to jako jeden balík a ještě to není v Eurech ale v Librách - Edit máš pravdu je to eurech to je ale novinka, kterou jsem na původních odkazech ještě neviděl když jsem je sem dával.
V Arc kupuju věci cca 10 let k mé spokojenosti a mám od nich frézku Sieg X2.7L mill.
Clo bys platit neměl, jen DPH.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
dick12v
Příspěvky: 39
Registrován: 6. 2. 2011, 4:20

18. 8. 2021, 4:20

Tumlík je profík a opravdu machr. Kola přišla bleskurychle, vše perfektně sedělo. Jenom přesuvníkové kolo se posouvalo po hřídeli ztuha, ale přeleštil jsem na soustruhu hřídel a OK. Myslím, že Číňani si s tolerancemi moc hlavu nelámou. Jenom mně při menší rychlosti někdy vyskakoval převod ze záběru. Tumlík mně poradil, dotáhl jsem šroubek na páce, co zajišťuje aretaci. Jenom jsem musel zase celou frézku rozhodit, ale už dobrý. Vše jsem pořádně promazal lithiovou vazelínou, na fotce jsou kola před namazáním.
Přílohy
Tumlíkova náhrada už v převodovce.JPG
Vylámané zuby na plastovém převodu.JPG
dick12v
Příspěvky: 39
Registrován: 6. 2. 2011, 4:20

5. 3. 2022, 8:58

Objednával jsem si nějaké ségrovky a ložiska, tak jsem si taky koupil 2 ložiska s kosoúhlým stykem na vřeteno, jenom mají docela vůli. To by se mělo vymezit při montáži. Chtěl bych to příležitostně vyměnit. Nemá s tím vymezením někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

6. 3. 2022, 6:55

Ano mám s tím malou zkušenost ;-)
Ze soustruhu.
U těchto ložisek je důležité to aby podložky vymezující usazení ozubeného dvojkolí na hřídeli Ti dovolili správně stáhnout ložiska proti sobě.
Vhodné je alespoň jednu z nich udělat plastovou - plast je schopen pružné deformace cca až 0,2 mm, ale zde je dobré se trefit do max 0,1mm.
Nevím jestli je to úplně správně, ale tohle se mi osvědčilo.
Ono totiž pokud ty ložiska už namontuješ tak je obtížně vyndáš bez nějakého přípravku, jinak se Ti rozpadnou.
Tady platí pochopitelně 4x měř a jednou řež, zejména když to instaluješ na soustruh na kterém sis ty podložky dělal ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
dick12v
Příspěvky: 39
Registrován: 6. 2. 2011, 4:20

8. 3. 2022, 9:56

Díky moc za radu, asi to bude horor, málokdy se mně něco podaří hned napoprvé. Vždycky je v tom nějaký zakopaný pes a přijdu na to pozdě. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“