zkušenosti sem bruska na pilky bp2a

Odpovědět
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

1. 5. 2017, 2:30

Zdar chlapci,
stal sem se majitelem brusky na pilky tos bp2 ,mám dotaz jaký brusný kotouč do ní, aby pěkně brousil a nemizel mi pod očima? (v pasportu je jen průměr 150mm díra 20mm tl 2-4mm což ta tloušťka se mě zdá jaksi málo... není tam ani hrubost ani tvrdost) první si pobrůsím hss na to by měl byt jaký kotouč?a pak se pustím na tvrdokov _tam jaký kotouč?
pište sem zkušenosti s broušením všeho možného aj nemožného

Děkuuuji :)
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

1. 5. 2017, 4:35

Já tam mám kotouč do rozbrusky.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

2. 5. 2017, 6:12

že z flexy ....a nepálí ti to trochu ten flexo kotouč?
pokud běžný "bílý kotouč rychle ubývá, tak bereš moc velkou špónu
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2017, 7:05

ovi-ivo píše:Zdar chlapci,
stal sem se majitelem brusky na pilky tos bp2 ,mám dotaz jaký brusný kotouč do ní, aby pěkně brousil a nemizel mi pod očima? (v pasportu je jen průměr 150mm díra 20mm tl 2-4mm což ta tloušťka se mě zdá jaksi málo... není tam ani hrubost ani tvrdost) první si pobrůsím hss na to by měl byt jaký kotouč?a pak se pustím na tvrdokov _tam jaký kotouč?
pište sem zkušenosti s broušením všeho možného aj nemožného

Děkuuuji
Originál tam byl bílý korund 60L 9V, ale ten už podle mě neseženeš, tak jako spousty jiných "doporučených kotoučů", seženeš kotouč s větší zrnitostí kolem tvrdosti L, měkký kotouč brousí ale mizí a neudrží tvar té mezery, kotouč s větší zrnitostí nesnese větší třísku, on to ten koutouč musí jen lechtat a na několikrát objet, osobně bych to směnil za CBN kotouč 1V1 s co největší hrubostí nad 200 :wink:

na SK kotouče zapomeň :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

2. 5. 2017, 9:14

kenybz píše:že z flexy ....a nepálí ti to trochu ten flexo kotouč?
pokud běžný "bílý kotouč rychle ubývá, tak bereš moc velkou špónu
já tam bílý nemám mám tam růžový viz. foto - to černisko není odemě je to z nějaké mašiny.
Jinak původní majitel tam taky měl flexový kotouč :shock:
Potřebuju právě vědět jestli je chyba ve mě jako uživatelovi nebo v kotouči.
zkoušel sem jak midi pidi šponku tak brutal šponu výsledek stejný, po orovnání na ostrý tvar vydržel tak 6 zubů a pak už byla hrana kulatá.

Sem dal brůsit pilku D80mm tl 1,6mm no a po třech kolech se mě zuby tak zakulatily, že nemohl jazýček řechtačky posunout kotouč a to sem dvakrát orovnával, nakonec sem nad to dal novou a kopíroval podle ní a výsledek se dostavil, že tam zuby sů, včera sem zkoušel na frézce řeže jako blbá, ale pořád bych čekal ten tvar zubu ostřejší a hlubší hlavně u čela.
tumlik píše:
ovi-ivo píše:..................
Originál tam byl bílý korund 60L 9V, ale ten už podle mě neseženeš, tak jako spousty jiných "doporučených kotoučů", seženeš kotouč s větší zrnitostí kolem tvrdosti L, měkký kotouč brousí ale mizí a neudrží tvar té mezery, kotouč s větší zrnitostí nesnese větší třísku, on to ten koutouč musí jen lechtat a na několikrát objet, osobně bych to směnil za CBN kotouč 1V1 s co největší hrubostí nad 200 :wink:

na SK kotouče zapomeň :roll:
áha takže mám tam zaprvé jemější kotouč, za druhé tvrdost "Js" takže dost měkká....
no a tloušťku kotouče máš jakou? mě se třeba zdá tl. 4mm dost málo na typ zubu A...
teď se dívám, že 60L 9V je dostupný ale v sile 8mm to by vadilo?....

no a ten diamantový kotouč (já vím blbá orázka)jaký tvar? Hodilo vy se nějaký číslo nebo příklad

edit:dá sehnat i tl.6mm, jo a ta poslední otázka byla fakt blbá...1v1 je ten tvar kotouče :lol:
IMG_20170502_091932.jpg
Karelsrp7
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 9. 2017, 10:32

13. 8. 2018, 9:44

Zdravím všechny
Koupil jsem pro svou truhlárnu brusku bp2
Prosím někoho kdo by mě zaškolil rád zaplatím přijedu s bruskou kam koliv.
Dík Karel 777540040
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

14. 8. 2018, 7:50

Ahoj,pro truhlárnu...mozkovou úvahou jsem došel k závěru,že to chceš na broušení pil na dřevo,budu se tedy vyjadřovat tím směrem.Tahle bruska neumí brousit střídavé zuby,ani zuby skloněné pod úhlem.Protože předpokládám,že nepracuješ s pilami HSS na kov,které se v truhlařině používají snad jen na drážkování v hodně tvrdých dřevech,ale spíš pilami s destičkami,ani tady si nepomůžeš- vidiové zuby brousit také neumí..Pořád mi tu bliká otázka,na co Ti ta mašina bude(má být)???
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

8. 3. 2021, 6:18

Zdravím,
byl by mi ochotný někdo ze zdejšího fóra vysvětlit co dělám při broušení pil na BP 2 špatně?
Čeká mě asi v příštím týdnu broušení dvou "párových" pilek a byl bych moc rád, kdyby i po mém nabroušení zůstaly zase párové. :D
Tuhle brusku mám již delší dobu, umím si vše nastavit a vypočítat, jen dělám nějakou hloupou chybu a potřebuji si to ověřit.
Pokud by to nebylo daleko, jsem ochotný i přijet na školení.
Díky za vaše postřehy,
Milan
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

9. 3. 2021, 5:29

Tak chlapi,
to mi nikdo nepomůže? Zkuste trochu pustit z vašeho know-how... :lol:
Milan
titel
Příspěvky: 338
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

9. 3. 2021, 6:27

Mi_los1 píše: 8. 3. 2021, 6:18 Tuhle brusku mám již delší dobu, umím si vše nastavit a vypočítat, jen dělám nějakou hloupou chybu a potřebuji si to ověřit.
Aj napíšeš akú chybu to robíš? Buď je to tajomstvo, alebo nám to chceš ukázať na mieste. Brúsiš tu pilku podľa tej druhej t.z. podľa šablony?
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

10. 3. 2021, 4:40

titel píše: 9. 3. 2021, 6:27
Mi_los1 píše: 8. 3. 2021, 6:18 Tuhle brusku mám již delší dobu, umím si vše nastavit a vypočítat, jen dělám nějakou hloupou chybu a potřebuji si to ověřit.
Aj napíšeš akú chybu to robíš? Buď je to tajomstvo, alebo nám to chceš ukázať na mieste. Brúsiš tu pilku podľa tej druhej t.z. podľa šablony?
Můj problém je jednoduchý. Brousím, brousím a za chvíli vidím, že mám místo pilky kolečko...
Pilky brousím samostatně, mají všechny zuby, tekže žádný problém. Poříád mě to hodně brousí z čela zubu a já nevím, jestli se mi něco neposunuje, neuvolňuje, či mám blbě západku.
Má se opírat ta západka o ten zub, co se právě brousí?
Milan
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“