CNC stol pre palenie plazmou

Odpovědět
juro448
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 6. 2016, 6:28

28. 5. 2017, 9:56

Zdravím všetkých,chcel by som sa opítat na stavbu cnc stola pre pálenie plazmou (zdroj formica ForCut 140W) tri osi, rozmeru 1500mm x2000mx 150mm oplatí sa mi to doma stavať (samozrejme kvôli financiám ,s 2 osami 1x1m som videl za 1500€ novy) alebo sa mam porozhliadnuť po už postavenom novom stroji ? aká bi bola približne cena za motory, skrutky, vedenia, soft a driver všetko v takej lepšej kvalite cena stačí zatial len orientačná pre predstavu.Keďže nie som programátor ani nič podobne ale nie som úplne poleno, existuje nejaký ľahší program ktorý bi som zvládol alebo na to treba školeného človeka ?Na stavbu mam dostatočne zariadenia od fréziek ,sústruhov,vrtačiek ,zváračky atd. aj na konštrukciu tu mam more železa takže tam bi boli nulové náklady.Možno tu tato téma už niekde je tak sa ospravedlňujem.Za každú odpoveď ďakujem!!
r4cv
Příspěvky: 2692
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

30. 5. 2017, 4:56

Ak máš železo "zadarmo", tak ti ostáva dokúpiť/dorobiť:
riadiaci systém + pohony - cena na klúč od cca 4000eur, podľa výrobcu

rôzna bižutéria:
vedenia, hrebene, pastorky, prevodovky, pneumatika, odsávanie, energo reťaze a pod.
odhad cca 5000-15000eur, podľa toho čo, kde nakúpiš, či nové alebo bazárové a aký zvolíš systém pohonu.

Hodne z tejto sumy sa dá ušetriť dobrou kúpou a svojou prácou.
Napr. mne sa podarilo celý RS postaviť za asi tisícku, z nových komponentov, ale zatiaľ bez oživeného sw.

no a zdroj: ak ideš po produktivite tak od cca 5000eur nahor (formica, daihen, hyperterm a pod.)
juro448
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 6. 2016, 6:28

31. 5. 2017, 9:08

no to som ani zo sna nerátal takéto sumi ja som rátal ze ma vyjde všetko tak do 1000-1500 eur :D toto je asi nad moje finančne možnosti:( osobne bi som preferoval závit na prenos sili kvôli presnosti ci co je najlepšie a najpresnejšie s ohľadom na dĺžku??závit,ozubený remeň alebo hrebeň?
r4cv
Příspěvky: 2692
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

1. 6. 2017, 6:09

Najpresnejší je presný ozubený hrebeň. Nedávno som dopytoval jednu sadu 2x4m a vyšlo to tuším 2300eur.
potom guličková skrutka s rotačnou maticou a nakoniec obyčajný trapézový závit. Remeňový prevod je niekde medzi tým, záleží na spracovaní a použitých komponentoch.
Samozrejme sa to dá postaviť aj s nízkym rozpočtom, ale to treba najprv zohnať komponenty za veľmi nízke ceny a potom začať stavbu.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“