Pásová pila na kov MBS 125 V, GÜDE 40543

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 1. 2019, 2:44

Jo hezký udělátka, jen s tou GÜDE je trochu problém - nejde zvednout kolmo nahoru be zásahu do ní.
Na pásovce chb je to vlastnost, tak jsem si říkal, že bych to případně taky spáchal.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

11. 1. 2019, 3:41

Já jsem to zkoušel, udělal jsem si i provizorní stolek. Rameno ale nemám do kolmé polohy,jen co to dovolí stávající systém. Problém je, že piliny padají do prostoru hnacího kola a dělalo to binec. Kolega chb tam má tuším vysavač, ten by mohl pomoci.
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2019, 4:38

Taky se počítán mezi uživatele teto pily a mohu říct, ze bych si ji už nekoupil ani za 3tis.

Originály praskají asi po te hodině řezání a chlazení u toho nehraje roli. Vodítka pojmou i tlustší pas a tak jsem zkusil 0,9 od Pilany. Rezalo to asi dvakrát tolik, ale taky prasklo. Příště ta konstrukce je mizerna. Zkoušek jsem to nějak seřídit, protože mi u Gude tvrdili, ze je to rozstelovane, ale žádná změna.

Nedoporučují koupi.
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

11. 1. 2019, 4:45

V tvojich erotickych rukach nevydrzi nic.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 1. 2019, 4:48

atlan píše: 11. 1. 2019, 4:45 V tvojich erotickych rukach nevydrzi nic.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 1. 2019, 4:53

Mrosconi píše: 11. 1. 2019, 4:38 Taky se počítán mezi uživatele teto pily a mohu říct, ze bych si ji už nekoupil ani za 3tis.

Originály praskají asi po te hodině řezání a chlazení u toho nehraje roli. Vodítka pojmou i tlustší pas a tak jsem zkusil 0,9 od Pilany. Rezalo to asi dvakrát tolik, ale taky prasklo. Příště ta konstrukce je mizerna. Zkoušek jsem to nějak seřídit, protože mi u Gude tvrdili, ze je to rozstelovane, ale žádná změna.

Nedoporučují koupi.
MAriane, já jsem s ní až na to že mi 9 měsícícch provozu praskl druhý pás naopak velmi spokojený.
Myslím si, že silnější pás bude spíš na škodu.
V čem se Ti zdá ta konstrukce mizerná?
Zkoušek jsem to nějak seřídit, protože mi u Gude tvrdili, ze je to rozstelovane, ale žádná změna.
Co si konkrétně seřizoval?
Můžeš se podělit o rady výrobce?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

11. 1. 2019, 5:38

Mrosconi píše: 11. 1. 2019, 4:38 Taky se počítán mezi uživatele teto pily a mohu říct, ze bych si ji už nekoupil ani za 3tis.

Originály praskají asi po te hodině řezání a chlazení u toho nehraje roli. Vodítka pojmou i tlustší pas a tak jsem zkusil 0,9 od Pilany. Rezalo to asi dvakrát tolik, ale taky prasklo. Příště ta konstrukce je mizerna. Zkoušek jsem to nějak seřídit, protože mi u Gude tvrdili, ze je to rozstelovane, ale žádná změna.

Nedoporučují koupi.
Připomínáš mi toho sovětského akademika, co zkoumal blechu. Utrhnul jí jednu nohu a řekl: "blecho skoč". A blecha skočila. Utrhnul jí druhou nohu a řekl: "blecho skoč". A blecha skočila. Postupně jí utrhnul všechny nohy, po té poslední zase: "blecho skoč". A blecha nic. Tak znova, "blecho skoč" a blecha nic. Tak na ní zařval. A blecha nic.
Tak napsal obsáhlou vědeckou práci o bleše, a v závěru napsal:
UTRHNEME-LI BLEŠE VŠECHNY NOHY, BLECHA NESLYŠÍ. :)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2019, 6:55

V čem je ta mizerně? Od výroby nebylo nic pod uhlem. Svěrák je nakloněný , takže kolmý rez se mi povedlo az po vypodlozeni sveraku. Pas šel krivo, protože bys špatně namontovány držák pasu.

Hrubší pas mi doporučil technik na infolince. Zdálo se mi to divné, ale tak řekl jsem si, ze to zkusim. Doporučili mi pasy z Polany. Vyzkoušel jsem a zdají se byt lepší. Ale stejně praskají. Vždy mimo svár. Ty od Gude praskaly ve svaru. Jeden mi vyměnili, ale další už ne. V servise mi řekli, ze pila je perfektně sdružená a ze ty pasy prostě praskají.

Takže co zase děkan špatně? Klidně ji prodán, kdyby někdo chtěl. Jen říkám, ze na nařezání profilu na skleník padly dva pasy:(
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 1. 2019, 8:02

Mrosconi píše: 11. 1. 2019, 6:55 V čem je ta mizerně? Od výroby nebylo nic pod uhlem. Svěrák je nakloněný , takže kolmý rez se mi povedlo az po vypodlozeni sveraku. Pas šel krivo, protože bys špatně namontovány držák pasu.
Jak moc byl nakloněný ? Změřil jsi úhel?
Křivý pás - to už se tu řešilo - nastavil jsem proto maximální prožez.
Hrubší pas mi doporučil technik na infolince. Zdálo se mi to divné, ale tak řekl jsem si, ze to zkusim. Doporučili mi pasy z Polany. Vyzkoušel jsem a zdají se byt lepší. Ale stejně praskají. Vždy mimo svár. Ty od Gude praskaly ve svaru. Jeden mi vyměnili, ale další už ne. V servise mi řekli, ze pila je perfektně sdružená a ze ty pasy prostě praskají.
Doporučovaly se tu pásy od Wikusu - ty si nezkoušel?
Takže co zase děkan špatně? Klidně ji prodán, kdyby někdo chtěl. Jen říkám, ze na nařezání profilu na skleník padly dva pasy:(
No origo pásy jsou docela ranec - projdi si vlákno kluci sem posílali odkazy na pásy od Wikusu, které jsou výrazně levnější. První pás mi praskl až napodzim tedy po půl roce .. druhý teď po třech měsících..
Je tam i odkaz jak pás zajet
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 1. 2019, 8:05

Zdenek Valter píše: 11. 1. 2019, 2:44 Jo hezký udělátka, jen s tou GÜDE je trochu problém - nejde zvednout kolmo nahoru be zásahu do ní.
Na pásovce chb je to vlastnost, tak jsem si říkal, že bych to případně taky spáchal.
Tak se omlouvám za mystifikaci - zvedání ramene omezuje jen šroub sloužící jako zarážka
Přílohy
šroub na rameni jako zarážka
šroub na rameni jako zarážka
šroub na rameni jako zarážka - rameno opřeno o šroub zarážku
šroub na rameni jako zarážka - rameno opřeno o šroub zarážku
Maximální vyklopení se zarážkou
Maximální vyklopení se zarážkou
Vyšroubovaný šroub - zarážka
Vyšroubovaný šroub - zarážka
Vyklopení bez zarážky
Vyklopení bez zarážky
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

12. 1. 2019, 2:41

Zdenek Valter píše: 11. 1. 2019, 8:02
Křivý pás - to už se tu řešilo - nastavil jsem proto maximální prožez.
Zdenku, to nastaveni maximalniho prorezu je z principu spatne. Vzdy je ucenle nastavit minimalni mozny prorez pro provedeni daneho rezu. Vyssi vystaveni pasu = jeho vyssi namahani. To je zname pravidlo. To leve voditko se da prece pri dotahovani ustavit do spravne polohy a i kdyby bylo trochu mimo, tak se jedna o par uhlovych minut, nema cenu resit.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 1. 2019, 11:08

Dawe píše: 12. 1. 2019, 2:41
Zdenek Valter píše: 11. 1. 2019, 8:02
Křivý pás - to už se tu řešilo - nastavil jsem proto maximální prožez.
Zdenku, to nastaveni maximalniho prorezu je z principu spatne. Vzdy je ucenle nastavit minimalni mozny prorez pro provedeni daneho rezu. Vyssi vystaveni pasu = jeho vyssi namahani. To je zname pravidlo. To leve voditko se da prece pri dotahovani ustavit do spravne polohy a i kdyby bylo trochu mimo, tak se jedna o par uhlovych minut, nema cenu resit.
To je sice pravda, ale je to rada pro ty kdo chějí řezat co nejpřeněji pod úhlem, který odpovídá stupnici.
Já jsem se taky snažil řezat jackely stojin co nejvíc na kolmo.
Udělal jsem si dva kontrolní řezy a pak vertikální směr jsem materiál natočil a v horizontálním jsem natočil rameno.
Pak mi všechny řezy seděly na úhelník.
Bohužel spousta lidí si neuvědomuje, že pila je určena k hrubému dělění materiálu a tím jsou některé jejich nároky nesplnitelné.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 1. 2019, 1:15

Mrosconi píše: 11. 1. 2019, 6:55 V čem je ta mizerně? Od výroby nebylo nic pod uhlem. Svěrák je nakloněný , takže kolmý rez se mi povedlo az po vypodlozeni sveraku. Pas šel krivo, protože bys špatně namontovány držák pasu.
Takže co zase děkan špatně? Klidně ji prodán, kdyby někdo chtěl. Jen říkám, ze na nařezání profilu na skleník padly dva pasy:(
Jsou to dvě různé věci. Jedna věc je (ne)kvalita výroby, druhá věc používání pásů.
Pokud pás praskne ve sváru, byl velmi pravděpodobně špatnej svár a je to důvod k reklemaci. Pokud ti praská náhodně, pravděpodobně je nezajíždíš (nebo špatně). Samozřejmě může bejt mizernej pás, ale to bych čekal od pásu, dodaného s pilou.
Vzal jsem několik pásů od Wikusu, jeden z nich mi prasknul ve sváru.
Bez problémů opravili jako reklamaci.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 1. 2019, 1:29

Zdenek Valter píše: 11. 1. 2019, 8:05
Zdenek Valter píše: 11. 1. 2019, 2:44 Jo hezký udělátka, jen s tou GÜDE je trochu problém - nejde zvednout kolmo nahoru be zásahu do ní.
Na pásovce chb je to vlastnost, tak jsem si říkal, že bych to případně taky spáchal.
Tak se omlouvám za mystifikaci - zvedání ramene omezuje jen šroub sloužící jako zarážka
Jediný problém co vidím je vyřešit fixaci zvednutého ramene v kolmé poloze. Řešení z videa je pro mojí pilku nepoužitelné.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

12. 1. 2019, 1:43

Ano lenze prave tato pila ma mensie hnacie kolesa a je otazka aky to ma vplyv na tvranlivost pasu. Ked sa zamyslim tym ze su mensie kolesa rozhodne nebude vhodny hrubsi pas.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“