Pásová pila na dřevo

t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

27. 3. 2018, 7:48

Stykacu je tam cca 30ks a najit problem nekdy opravdu neni rychle. Zavada se zpocatku projevuje jen obcas, takze se neda jednoduse urcit jestli je to stykac, koncak nalomeny kabel, relatko v PLC, spatny spinac ci cokoliv jineho. Vetsinou se to vysere kdyz jsem mimo firmu, jak uz to tak byva apod. Tohle jsou opravdu realne poznatky z provozu, tip na umisteni rozvadece mimo stroj mi dal servisak od vyrobce a skutecne to pomohlo.

Treba minuly tyden jsem mel problem s odrusovacim clenem na jedne z civek ktery byl prorazeny do polovicniho zkratu. Vysledkem bylo, ze kdyz se dany stykac pouzil jen obcas, nic se nedelo, ale pokud spinal casteji, vyhodilo to tepelny jistic na primaru oddelovaciho trafa. Nez pro mne chlapi dosli, jistic zchladnul a zas jelo vsechno na prvni pohled normalne.

Pokud rezes doma pro sebe, je na vsechno dost casu, ale pri vyrobe na kseft takove veci dost komplikuji zivot a tak se je smazim eliminovat jak to jen jde.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 3. 2018, 9:04

t256: Já jsem psal o CTR520. Reagoval jse tak na tvůj názor, že rozvaděč na stroji je špatná věc. V rozvaděči CTR520 rozhodně není 30 stykačů a není tam ani žádné PLC. Na jediný motor bez reverzace bude stačit 1 stykač. Ty jsi to psal k CTR710, dobrá tak, tam budou asi tak 4 stykače?
Takže k těm pilám CTR520, to je pila 1) pro výrobu řeziva k vlastní spotřebě (řemeslník) 2)výrobě řeziva na prodej z vlastního lesa (farmář) 3) řezání na zakázku u zákazníka (služby). Pro tohle použití je tam dost dobrý poměr cena/užitek. Je to sice čína montovaná v ČR, ale za ty peníze paráda. Kdybych to chtěl stavět, tak mi ta částka stěží bude stačit na nákup materiálu. Rozvaděč na stroji, šíře pásu ...... to tady fakt není problém.

CTR710 už je větší a víc omotorovaná, ale stále s nutností ruční manipulace. Tu si dost dobře dovedu předsavit k produkci řeziva na prodej. Bude to sice malý provoz, ale na plat pro dva zaměstnance si klidně vydělá. Limitující bude ta manipulace s kmeny, ne samotné řezání.

CTR800H, CTR1000H, CTR1300H, to už jsou dospělé pásovky do většího provozu.
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

28. 3. 2018, 6:48

Ja bych to prirovnal k tomu, jako kdyz nekdo postavi cnc frezku z regalovych alu profilu s vretenem z hobbymarketu, tak pridanim ctvrte a pate osy a vymeny nastroju z ni dospely stroj neudela.

V kazdem pripade myslim, ze Petr dostal na tohle tema informaci dost. Rozhodnout uz se musi jen on sam do ceho pujde. Ja mel to stesti, ze jsem podobnou pilku mel moznost videt dlouhodobe v akci jeste pred tim, nez jsem nakupoval sve stroje.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2018, 9:07

t256: CTR710 jsem neviděl, ale měl jsem možnost prohlédnout CTR1000H a to bych teda k cnc frézce z regálových profilů nepřirovnával.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“