hobby pásová pila

Odpovědět
Zbýňa
Příspěvky: 1922
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

24. 11. 2019, 5:05

xener píše: 24. 11. 2019, 4:44 potom napis ake to bolo, ked budes potrebovat rozdelit zavitovu tyc na polovicu :)
Napadlo mě přesně to samý :). Na to bych neměl nervy. Chytnu závitovku do svěráku pily a šmik. Na šrouby je soustruh protože je stejně potřeba srazit hranu :)
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 11. 2019, 5:23

No reálně - když už pásovou pilu mám, tak ten přípravek může přijít vhod a je to dobrý doplněk, ale není to dogma, pochopitelně, že závitovou tyčku třeba M3 nebudu tahat na strojní pilu, ale cvaknu jí štípačkami a závit na konci obnovím. Ze závitové tyče obvykle potřebuji kousek, do poloviny ji asi dávat často nebudu a pokud bych jí potřeboval zašroubovat dál, tak se na ni nasadí aku vrtačka a je tam, třeba v polovičce, na to šup. Přípravek je ale uvažován hlavně na úpravu délky šroubů. (Příklad: https://www.youtube.com/watch?v=Qa45x1t ... e=youtu.be).

Vidím, že vás přípravek mile vzrušil, pro potěšení se můžete podívat výše do tohoto vlákna, máte tam další dva podobné, které jste přehlédli. :)
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

24. 11. 2019, 5:37

20191106_095613.jpg
Také se taková malá pásovka dá postavit na stojato a pak se dá i vyřezávat. :D
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 11. 2019, 5:55

Jo, jsi šikovný, máš to hezky udělané, tak si pěkně vyřezávej. :D

Já jsem si na vyřezávání pořídil tu pilku Parkside, někde jsem to tu psal jak jsem ji upravil, řežu s tím hlavně plošné spoje, tak nějak to funguje, jen mi praskly dva pilové pásy...
Naposledy upravil(a) pavlík dne 24. 11. 2019, 7:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

24. 11. 2019, 6:50

Pavlíku, máš to pekné a hlavne precízne urobené. Vyhral si sa s tým. Dokonca aj fotky vyzerajú ako z katalógu.

Prípravok je ozaj na orezávanie šrúb no pri troške trpezlivosti sa dá zvládnúť aj to delenie závitoviek na polovicu. Hlavne tých M4 v 3m dĺžke :D

Miltech -Aj zvislý stojan je dobrý pomocník, možno si ho cez zimu pripravím čo keby náhodou ho niekedy bolo treba... ;) Nemáš v tej polohe problém s hromadením pilín v dolnej časti ?
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

24. 11. 2019, 9:05

Zbýňa píše: 24. 11. 2019, 5:05 Na šrouby je soustruh protože je stejně potřeba srazit hranu :)
S tým sústruhom to tiež neni také jednoduché, buď to chytíš za závit a poškodíš ho, alebo za hlavičku a riskuješ, že sa ti to vytrhne z čeľustí, hlavne keď je dlhší závit. Existuje na to špeciálne skľučovadlo - "lantern chuck", s tým to musí ísť parádne, ale na tých pár šrób čo potrebujem sa to neoplatí vyrábať. Takže u mňa je to väčšinou pásovka + brúska na zrazenie hrán.

K tej závitovej tyči - neviem, prečo by si ju pchal do toho prípravku, keď ju môžeš uchytiť do zveráka? Ten prípravok je dobrý na šróbky, ktoré sú príliš krátke na uchytenie v zveráku, nie na 1m dlhú závitovku
Tos C45-2000
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

24. 11. 2019, 9:21

Šrouby na soustruhu zkracuji tak, že šroub našroubuji do dlouhé matky a tu upnu do univerzálky.
Pak upíchnu a je to. Když je delší šroub, tak to jistím ještě kontramatkou.
----
Ale ten držák na šrouby do pásové pily si taky udělám, je to dobrý nápad.
Zbýňa
Příspěvky: 1922
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

24. 11. 2019, 9:50

turnigy píše: 24. 11. 2019, 9:05
Zbýňa píše: 24. 11. 2019, 5:05 Na šrouby je soustruh protože je stejně potřeba srazit hranu :)
S tým sústruhom to tiež neni také jednoduché, buď to chytíš za závit a poškodíš ho, alebo za hlavičku a riskuješ, že sa ti to vytrhne z čeľustí, hlavne keď je dlhší závit. Existuje na to špeciálne skľučovadlo - "lantern chuck", s tým to musí ísť parádne, ale na tých pár šrób čo potrebujem sa to neoplatí vyrábať. Takže u mňa je to väčšinou pásovka + brúska na zrazenie hrán.

K tej závitovej tyči - neviem, prečo by si ju pchal do toho prípravku, keď ju môžeš uchytiť do zveráka? Ten prípravok je dobrý na šróbky, ktoré sú príliš krátke na uchytenie v zveráku, nie na 1m dlhú závitovku
Našroubuješ si na šroub těsně před rozměr po zkrácení matku (u inbusu stočenou matku) a šroub za hlavu a tu matku chytneš do čelistí. Když zkracuješ o dlouhej kus, tak upneš šroub za odpad.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

25. 11. 2019, 5:12

A aká je opakovatelnosť odpichovania na sústruhu? Tam to treba stále merať.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

25. 11. 2019, 9:16

turnigy píše: 24. 11. 2019, 9:05
Zbýňa píše: 24. 11. 2019, 5:05 Na šrouby je soustruh protože je stejně potřeba srazit hranu :)
... K tej závitovej tyči - neviem, prečo by si ju pchal do toho prípravku, keď ju môžeš uchytiť do zveráka? Ten prípravok je dobrý na šróbky, ktoré sú príliš krátke na uchytenie v zveráku, nie na 1m dlhú závitovku
To, že budu řezat metrovou závitovou tyč v polovině, si vymysleli vtipní hoši viz výše, to by mě snad ale ani ve snu nenapadlo i když by to šlo. Spíše jde o to, že když potřebuji z kusu závitové tyče odříznout další kousek, tak je to s přípravkem dobré, protože na závitovou tyč si dám navíc matici a po odříznutí si závit na obou částech obnovím vyšroubováním z přípravku a vyšroubováním matice...
Mohu si, pochopitelně, dát na závitovou tyč dvě matice a říznout to mezi nimi a pošamšané závity maticemi protáhnout, ale když už ten "krásný" přípravek mám, tak proč si neudělat radost, že???

Dovětek: mnoho prací dělám zbytečně přesně, komfortně a s použitím něčeho, co ani není zapotřebí, ale dělám to jen pro radost, jen proto zkusit to také jinak, jen proto, že si práci rád prodloužím a užívám si ji, protože pro mě už je práce jen zábava a radost a koníček...
Uživatelský avatar
ypres_bass
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 10. 2019, 6:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2019, 11:04

shaolin píše: 24. 11. 2019, 7:51 Rozmýšlam že čo s ním lebo je stále ostrý. Uvažujem či by som ho nemohol nakrátiť na pílové listy do ručnej pílky...
jenom počítej, že má zuby jenom jedním směrem...
Až budete chtít pilový pás, tak napište... možná dám i slevu... :-)
pilove.eu
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

25. 11. 2019, 11:25

pavlík píše: 25. 11. 2019, 9:16
To, že budu řezat metrovou závitovou tyč v polovině, si vymysleli vtipní hoši ....

Dovětek: mnoho prací dělám zbytečně přesně, komfortně a s použitím něčeho, co ani není zapotřebí, ale dělám to jen pro radost, jen proto zkusit to také jinak, jen proto, že si práci rád prodloužím a užívám si ji, protože pro mě už je práce jen zábava a radost a koníček...
Ja som to nemyslel na teba s tou závitovou tyčou, hoci to tam tak vyzerá, to patrilo tým čo radi podpichujú... :)
V sobotu som si urobil takú malú pásovú brúsku na kov, nech je na čom obrusovať hrany po rezaní, tak sa môžeš kuknúť tu - začína to v dolnej časti strany viewtopic.php?f=62&t=26599&start=60


Ja som tiež taký pedant, ale v rámci vlastných možností. Je výborné mať veci tip top, hlavne sa mi to osvedčilo pri dorábaní vecí do konštrukcií, kde sa postupne ta presnosť zišla. Potom tú pedantnosť si človek postupne prestane uvedomovať a robí to automaticky. Presne takto sa učia bojové umenia, proste to človek robí najlepšie ako vie až sa mu to dostane do krvi ...

Yppresi - keď nad tým tak rozmýšlam čo s tými starými pásmi, tak si možno urobím samostatnú vertikálnu pílu na kov na vyrezávanie, do ktorej pôjdu pásy napr. o 5- 10 cm kratšie a tie prasknuté si dám skrátiť a zvariť a pôjdu do nej ... A ešte keď vynechám prekrúcanie pásu (bude ako pásovka na drevo s nižšou rýchlosťou pásu), tak tam vydržia hodne... :)
Inak aj na liste ručnej píly na železo sú zuby iba jedným smerom
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

25. 11. 2019, 12:08

Je to tak, já jsem i ten úhelník přípravku frézoval asi na 0,03 mm, je to blbost, ale prostě mě to baví, řekl jsem si, že bude tak asi 50 mm, tak má 50,03 mm. Když dělám občas pro syna nějaké maličkosti, kde zadání zní, že o žádnou přesnost nejde, tak nepřelezu odchylku 0,05 mm, to to i opakovaně vyndám a dám zpět do soustruhu, dokud to tak není. Mě to prostě baví a mám na to spoustu času...
Mám už ale delší čas podánu žádost o místo v Bohnicích, tam prý podobné případy berou... :D
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

26. 11. 2019, 4:06

shaolin píše: 24. 11. 2019, 7:51 Rozmýšlam že čo s ním lebo je stále ostrý. Uvažujem či by som ho nemohol nakrátiť na pílové listy do ručnej pílky...
Ten pas se da opetovne svarit. Az jich budes mit vic, tak je muzes donest nekam, kde pasy vari bezne, nebo se da svarit i na TIGu. Delal jsem to jednou na zkousku asi na 4 pasech a ty svary vydrzely myslim jen o trochu min nez puvodni. Staci jen jednoduchoucky pripravek viz foto.

Pilovy pas TIG_UTP330,50A40%2s
Pilovy pas TIG_UTP330,50A40%2s
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

26. 11. 2019, 4:09

Svářečku mají i truhlářské dílny - tedy my jsme ji měli :D
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“