hobby pásová pila

Odpovědět
berni
Příspěvky: 253
Registrován: 24. 11. 2012, 6:56
Bydliště: Brno, Boskovice

29. 10. 2020, 9:44

k poznámce člena StanozKe o poloze svěráku u pásovky z Lídlu... Já jsem hned druhý den svěrák předělal co nejblíž k pásu co to jde, ta mezera o šířce dvouproudovky mne štvala, vše co jsem potřeboval řezat bylo pomalu kratší než ten fuk mezi svěrákem a pásem (jen zase zavazí madlo utahovacího šroubu, to je ideální nahradit jiným či nasazovacím). Celý ten svěrák je takový pofiderní a rozvrklaný, takže jsem ještě upravil pohyblivou čelist přidáním závitovky, kterou povytočím v případě, že upínám něco jen na polovinu čelistí kompenzuji tím snahu čelisti se stáčet (zde již různé spůsoby této úpravy prezentovány).

když už píši v tomto vláknu, doporučí mi někdo odkud objednat záložní pás pro tuto pilu?
Jinak, jako hobík - toto řešení pro občasné dělení materiálu je pořád lepší než dříve ručně či flexou (ve finále i menší kravál, o smradu a bordelu nemluvě).
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 10. 2020, 10:08

Zdenek Valter píše: 28. 10. 2020, 8:19 Ta moje má DC motor s permanentním magnetem a řídí jí tyristorový usměrňovač ;-)
Je to v tom vlákně ;-)
viewtopic.php?p=303916#p303916 - chvilku to trvalo..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 10. 2020, 11:21

berni píše: 29. 10. 2020, 9:44 .....
když už píši v tomto vláknu, doporučí mi někdo odkud objednat záložní pás pro tuto pilu?
.....
Zkus oslovit uživatele ypres_bass pro kvalitnější pásy Simonds,
popřípadě levné WIKUS pohledej na internetu.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
ypres_bass
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 10. 2019, 6:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2020, 3:00

Zdenek Valter píše: 29. 10. 2020, 11:21
berni píše: 29. 10. 2020, 9:44 .....
když už píši v tomto vláknu, doporučí mi někdo odkud objednat záložní pás pro tuto pilu?
.....
Zkus oslovit uživatele ypres_bass pro kvalitnější pásy Simonds,
popřípadě levné WIKUS pohledej na internetu.
Já se oslovím i sám :-)
https://www.simonds.cz/cs/technicke-clanky-a-rady/pasy-pro-pilu-parkside-z-lidlu
Až budete chtít pilový pás, tak napište... možná dám i slevu... :-)
pilove.eu
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

29. 10. 2020, 5:00

chcel by som vyjadrit svoj obdiv a podporu takymto obchodnikom ako je ypres_bass.
takto ma vyzerat podnikanie, mam nakupenych wikus pasov do mbs125 hodne, ale ako budu mojou sikovnostou odchadzat tak dalsi nakup bude v tomto shope :)
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 10. 2020, 5:07

xener> ja musim na jeho konto rict, ze ty prodavane pasy Simonds jsou imho kvalitou uplne jinde nez Wikusy a spol. Na MBS-125 mi od te doby co Simonds pouzivam neprasknul ani jeden pas, pricemz vydrz britu maji mozna dvojnasobnou. Jsem moc rad ze jsem tyhle pasy a prodejce nakonec nasel.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

29. 10. 2020, 5:10

zas to netreba prehanat, do renaulta je tiez ruhanie sa tankovat v-power plus 110 oktanov, ja si myslim ze gude je uplne spokojna aj s wikusmi :D . ona by bola urcite spokojna aj s pasmi z hornbachu, ale zas to netreba hnat do extremov :)
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

29. 10. 2020, 5:41

xener píše: 29. 10. 2020, 5:10 zas to netreba prehanat, do renaulta je tiez ruhanie sa tankovat v-power plus 110 oktanov, ja si myslim ze gude je uplne spokojna aj s wikusmi :D . ona by bola urcite spokojna aj s pasmi z hornbachu, ale zas to netreba hnat do extremov :)
Moc s tebou nesouhlasím. Ty pily mají k dokonalosti daleko a při některých pracech se s tím potom dost natrápíš. Pak nevíš zda to bylo "rukama", strojem, pásem ... Cenový rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním pásem je dost malý na to aby se ti vylatilo tohle rizkovat. Navíc řezný výkon u těch kvalitních je natolik lepší, že ten pás nakonec vyjde levněji.
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

29. 10. 2020, 5:55

nesuhlasis s tym ze wikus nie je odpad ? ja som mal pocit ze je to nadpriemerna kvalita, jasne ze nie uplna spicka, ale na druhej strane platit 2x cenu pasu wikus vs simonds s myslim ze na hobby vrzgalke neprinesie v konecnom zuctovani usetrenie, kedze vacsinou tam pas odide na prasknutie miesto otupenie a to je dane malymi radiusmi obehu pasu a vytacanie pasu medzi obehovym kolesom a rezom. hobby je o tom ze to pouzivam raz za cas, mat potrebu rezat casto a rychlo , nekupujem hobby.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 10. 2020, 6:08

xener > mylis se, Wikusy praskaji ve svarech predcasne a vychazi tak daleko draz.
Daval jsem loni, nebo predloni seznam a foto mych prasklych pasu co jsem mel za rok. Dokonce jsem si je jednou znovu pajel a varil, kolik jsem jich mel prasklych (dohromady mozna 8-10ks pasu od dvou rozdilnych dodavatelu). Simonds naproti tomu drzi a drzi a nepraskne. Nikdy. Jde dolu az se ztupi.
Ty mas nejakou jinou zkusenost? To by me hodne prekvapilo.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

29. 10. 2020, 6:32

to xener :

Zkusím to sdělení zestručnit : Pokud mi několik lidí // kteří nemají jiný zájem nežli poradit // řekne "tudy cesta nevede", tak mám dvě možnosti :

a ) vzít to na vědomí
b ) vyzkoušet zda to je pravda
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 10. 2020, 6:59

xener píše: 29. 10. 2020, 5:55 nesuhlasis s tym ze wikus nie je odpad ? ja som mal pocit ze je to nadpriemerna kvalita, jasne ze nie uplna spicka, ale na druhej strane ...
Slovo odpad me napadlo, kdyz mi ve svaru velmi predcasne praskly dva Wikus pasy v rychlem sledu po sobe. Jeden od K&K a druhy uz nevim od ktereho dodavatele, pricemz oba mely lomovou plochu viz foto.
Pro me je to fatalni chyba pasu Wikus a je mi jedno jestli vyrobce kasle na vyber distributoru, nedohlizi nebo nepomahaji jim s technologii svarovani, nebo jakykoliv jiny duvod. Proste Wikus na podobnych malych pilkach s malymi koly systematicky selhava a praska ve svaru (nejen me, je to rada lidi po svete) a navic se obevuji takove ocividne technologicke faily jako na foto, takovy pas musi prdnout kazdemu na cemkoliv..
Je treba dodat ze v tom urcite neni Wikus sam, zkousel jsem jeste dve jine znacky co na tom byly jen o neco lepe, nez jsem zakotvil u Simonds.
Přílohy
Wikus pas lomova plocha.JPG
napraskly pilovy pas ve svaru.jpg
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

29. 10. 2020, 7:55

nie som kompetentny vyhlasovat co je dobre a co nie, tolko to ho nenarezem. viem len ze mi pasy praskaly relativne casto na objem pilenia, objednal som pred casom seriu od wikus, uz ani neviem ci to boli tie eco alebo lepsie, viem len ze mi nepraskol ani jeden. pasy menim dost casto, vzdy podla materialu ktory rezem, vzdy su to len male serie rezov, ale este mi nepraskol ani jeden, za zhruba rovnaku dobu co praskli 4 co som mal predtym. kupovane v kamennom zeleziarstve, znacku uz neviem.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2691
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

30. 10. 2020, 9:02

Dawe píše: 29. 10. 2020, 6:59 Slovo odpad me napadlo, kdyz mi ve svaru velmi predcasne praskly dva Wikus pasy v rychlem sledu po sobe. Jeden od K&K a druhy uz nevim od ktereho dodavatele, pricemz oba mely lomovou plochu viz foto.
Pro me je to fatalni chyba pasu Wikus a je mi jedno jestli vyrobce kasle na vyber distributoru, nedohlizi nebo nepomahaji jim s technologii svarovani, nebo jakykoliv jiny duvod.
To co je na fotce je jednoznačně špatně svařenej pás a je to důvod k reklamaci. To nemá nic společnýho s Wikusem, to blbě udělal tvůj dodavatel. Když ti blbě svařej Simondse, tak ti taky ve sváru praskne.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

30. 10. 2020, 9:39

Je to problem Wikuse, maji mit lepsi politiku vyberu distributoru. Reklamace je na nic, kdyz potrebujes rezat a mas praskly pas kvuli sfusovane praci od dvou ruznych distibutoru , pricemz jeden z nich byl Wikus CZ, vyhradni zastoupeni fy Wikus pro CR. :roll:

btw> Wikus neudelal pro ty pasy zadnou traceabilitu. Kaslou na to, byt je to kvalitacky zaklad. Simonds pasy trackuje, na kazdem pasu je stitek s kodem pracovnika ktery pas svaroval, datem, typem a dalsimi informacemi. Takze se da v pripade chyby dohledat co a kdy se pokazilo, jaci dalsi zakaznici muzou byt postizeni a ucinit nutne kroky. A ptreba se i poucit .
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“