Olejová rotační vývěva

Odpovědět
spike
Příspěvky: 1
Registrován: 2. 7. 2019, 10:17

2. 7. 2019, 10:32

Dobrý den,
minulý týden jsem dělal úklid na půdě a našel po tchánovi zařízení Lavat, typ VR 1,5/12
Sice jsem si našel, že se jedná o vakuovou pumpu. Koukal jsem se na http://www.havog.cz/olejove-rotacni-vyvevy/ ale i tak jsem úplně z popisu zařízení nepochopil k čemu vlastně slouží.
Zařízení vypadá v pořádku, ale nejsem si jistý zda vůbec funguje. Můžu ho jen tak zapojit? Podle čeho poznám, že je plně funkční?
Chtěl bych jej prodat, ale ani nevím jakou může mít hodnotu, pokud bude funkční. Budu rád za tipy, díky.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2019, 5:57

Zapnout se dá, jestli byla zakrytá hrdla a nenaprášilo se nebo nenapršelo do oleje (a jestli je tam vůbec olej). Že funguje poznáš podle toho, že něčím ucpeš sací hrdlo a ono se to přicucne. Bacha, z výfuku to může prskat olej, ať se to tím neušpiní.
Aleš Procháska
Mílap
Příspěvky: 353
Registrován: 12. 4. 2016, 9:20

3. 7. 2019, 9:03

Pěkný den.
podrobnosti o téhle vývěvě u výrobce Lavat a.s. na stránkách www.lavat.cz., patří do ní olej SN56. Doporučuji před zapnutím protočit ručně za vrtuli chlazení, může být přilepená, v horším případě přidřená nebo přirezlá. Motor se dá bez problému oddělit, na hřídeli je spojka se dvěma kolíky.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“