ASoustruh TOS SN 40B - nemaže vřeteno

Odpovědět
crosdy
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 8. 2019, 7:10

7. 8. 2019, 5:11

Ahoj, koupil jsem SN40B a měnil všechny oleje. Jenže vřeteno mi přestalo mazat(na olejoznaku není žádný roztřik ani ťuk). Vyčistil jsem filtr(byl celkem čistý už před čištěním)zkusil prolejt trubky co jdou od olejoznaku k čerpadlu olejem, jestli to není zavzdušněné a nepomohlo to. Sundal jsem krytku ze zubového čerpadla čerpadla a viděl, že olej co jsem nahoře nalil do trubky tak vytekl dole v čerpadle. Tudíž trubky asi ucpané nebudou. Ozubené kolečko v čerpadlu se točí když zapnu soustruh. Teď už mě jenom napadá, že čerpadlo dává nízký tlak a nevytlačí olej až k vřetenu. Ještě jsme se snažil sundat celé čerpadlo, ale to se mi zatím nepovedlo, drží na spojkové hřídeli a zatím nevím jak ho dát dolu.

Starej olej co tam byl, byl relativně hustý. Já tam dal Paramo ol-j46(měla by to být přesná náhrada za ol-j4 který je v manuálu), ale ten je o dost řidší. To asi na to nemá vliv…? Taky mě překvapilo že nebylo žádné těsnění u ozubených koleček a krytem na čerpadlu.

Nemáte někdo s tímto typem soustruhu zkušenosti? U jiných typů soustruhů to asi bude podobné….

Děkuji moc za radu.
Zdraví
Martin
Přílohy
IMG_0912.JPG
Tomas123
Příspěvky: 36
Registrován: 2. 9. 2019, 12:26

27. 10. 2019, 6:30

Zdravím, povedlo se Vám problém vyřešit? V čem když tak byla chyba?
TOS SN 50 A
crosdy
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 8. 2019, 7:10

30. 10. 2019, 6:11

Ahoj,
Ano je to vyřešené. Měnil jsem zásuvku a přehodil fázi. Tudíž se motor točil opačně a čerpadlo proto sálo opačně. Jestli zvažuješ koupi sn 50, tak ten má navíc rychlo posuv,jinak je to úplně stejný. U soustruhů Tos sn je dobrý že je stále vyrábí firma Trens takže díly nejsou problém. Repasoval jsem suportovou skříň(měnil šnek a a ještě další oz. kolečka. Nemám rád veliké vůle :D. )
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“