Pásová bruska 50x2000mm

testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

14. 4. 2021, 9:37

Umbriell píše: 14. 4. 2021, 8:43 A ako si uhádol? :-D štvrták už síce veľmi dávno nie... Ale ak narážaš na gramatiku, alebo skladbu viet.... tie mi vždy robili problém... :-D
tomu výrobku jsi dal xxx hodin práce a spoustu invence
dát flašku nebo pár korun někomu komu pro změnu nedělá problém vyjadřování by se možná v tomhle případě vyplatilo
vím, že spousta lidí to neřeší, ale....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Umbriell
Příspěvky: 39
Registrován: 19. 5. 2010, 9:56
Bydliště: Trenčín

15. 4. 2021, 12:31

to testone: Máš pravdu...hneď ako bude trochu voľného času, budem sa musieť s niekým dohodnúť, nech mi to zreviduje. V zápale "boja" si človek neuvedomí, že dnes je niekedy marketing a prezentácia dôležitejšia ako samotný produkt. To je tak, keď si všetko obhospodaruješ sám :-( .

To romanf : a v princípe ju máš aj ty... Len mi nedalo nezareagovať a neobrániť si prácu, keďže si ju nezhodnotil po stránke kvality, alebo technického prevedenia/konštrukcie ( kde by som kritiku bez mihnutia oka prijal, ak by bola vecná, trefná a prínosná, pretože vždy sa dá dačo zlepšiť a vylepšiť ), ale hneď si ju zopsul a zosmiešnil len na základe názvu, ktorý ti asi nesedí, a formy prezentácie na FC.

Nepoznám ťa, a je mi jasné, že ste tu väčšinou skúsený celoživotný strojári, pre ktorých môže byť môj návrh a práca len triviálna a primitívna, ale za kvalitou svojich strojov si stojím, čo mi potvrdzuje aj spätná väzba od ich majiteľov. Len malý príklad: jeden mladý Slovenský, ale už i svetovo pomerne uznávaný nožiar, ktorý takmer vôbec netvorí do „šuplíku“ pretože už má na nože z jeho tvorby poradovník dosť dopredu, má aj brúsku od nemenovanej najznámejšej českej značky. Po zakúpení mojej, však už pracuje len na nej, a tú druhú využíva len sporadicky.
Na tej forme komunikácie tuším treba zapracovať nám obom... Peace.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

15. 4. 2021, 5:39

Mašinka je to pěkná, o tom žádná. Ta dimenzace materiálu se mi zdá poněkud přehnaná, ale budiž, jako stabilně umístěná svou hmotnost uhájí. Ta moje má cca 70Kg. Nejsem nožíř a ani jím nechci být, ale postavil jsem si pásovku pro zámečnické použití podle svých představ a inspirace z netu. Stále přicházím na drobná vylepšení, doplňky a vychytávky, takže stále mění svůj tvar i vzhled. :)
Zakrytování pásu a kladek je předpokládám především z důvodu bezpečnosti. Mě by vadilo především proto, že bych přišel o pracovní plochu, protože naprosto běžně odjehluji ostré hrany materiálu na spodní straně pásu a co je zásadní, víš co udělá brusivo a ubroušený materiál s kladkami po hodinách používání v tom zakrytování?
Koukal jsem i na stránky FB, ale nikde jsem nenašel cenu. Proč?
Ta moje vypadá takhle a vešel jsem se do 10 000Kč, což ovšem není konečná cena, protože si chci udělat další přídavná zařízení. Umístění je stále provizorně na ponku, ale dostane svůj stolek.
IMG_20210313_071151.jpg
IMG-20210318-104855.jpg
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

15. 4. 2021, 6:52

ja si nedovolím kritizovať technickú stránku mašiny (alebo kitu) ktorý som nevidel naživo a v prevádzke.
Len ma pobavil ten bombastický názov firmy v kontrasne s amatérskou prezentáciou.
Profesionalita nespočíva len v dobrom návrhu, odladení riešenia a kvalitnom fyzickom vyhotovení ale aj v prezentácii produktu. A k tomu v 21.storočí poriadna webstránka bez chýb texte bezpochyby patrí.
To je všetko čo som tým myslel.

Ja ti verím, že tvoje produkty sú o 2 triedy vyššie nad tým čo sa predáva na bazoši za 3-4 stovky a hobbíci sa s nimi potom doma trápia než ich ako tak zoštelujú do prevádzky. Len trosšku popracuj na prezentácii, ak v tom nie si doma tak to zadaj profesionálom.
Umbriell
Příspěvky: 39
Registrován: 19. 5. 2010, 9:56
Bydliště: Trenčín

15. 4. 2021, 11:48

To Britt: To nad-dimenzovanie nie je prehnané, a ak by to bolo rentabilné, a dala sa ponúkať za rozumnú cenu, urobil by som ju ešte mohutnejšiu. Pri pásovej brúske pre nožiarov je váha žiadaným bonusom/vlastnosťou. Pomáha pohlcovať prípadné vibrácie. A tie vibrácie nie sú spôsobené konštrukciou, ale veľa krát za to môže samotný brúsny pás, ak je zle zlepený, krivý a podobne. Je totiž dačo iné, mat pásovú brúsku len na zámočnícke operácie, keď potrebuješ len dačo príležitostne obrúsiť, odihliť a podobne, a mať brúsku ako nožiar, živiť sa tým, a pracovať na nej aj 8 hodín v kuse. Vtedy ten luxus ticha, a takmer nulových vibrácií oceníš. Takisto, v rôznych štádiách výroby a vývoja je asi 12 (momentálne) typov príslušenstva, a niektoré z nich dosť ťažké a mohutné, a pri návrhu brúsky sa s nimi už počítalo, a aj práve preto je tak mohutná. Aby sa pri ich použití nepreklápala, nemusel si ju niečím dodatočne zaťažovať, alebo priskrutkovať k stolu. Zároveň mám rád staré poctivé stroje, stavané na veky, a toho som sa snažil držať aj pri návrhu mojej. Nechcel som aby to bola ďalšia Čína alebo hračka, kde sa šetrilo na všetkom, a ktorú si môžeš kúpiť na každom rohu. (a potom prípadne nadávať :-D ) ale naozaj poriadny a kvalitný stroj, ktorý ťa prežije :-D Brúska bola vyvíjaná v spolupráci s dvoma nožiarmi a kováčmi, s ktorými sa veľa veci konzultovalo, testovalo, a to aj z hľadiska praxe, ale aj ergonómie, a oni by ju boli mali najradšej aj dvojnásobne mohutnejšiu :-D, takže bolo treba nájsť dáke optimum :-D.

Áno, kryty sú hlavne kvôli CE a bezpečnosti, a sú podľa noriem, a keby bolo pôvodne podľa schvaľovacieho technika, tak by ich tam bolo ešte viac. Ale stačilo mu pripomenúť normu, a uznal, že to spĺňa všetky náležitosti, a to s prehľadom.Zároveň sú navrhnuté tak, aby výmena pasu bola jednoduchá, rýchla ( pár sekúnd) a nikde nezavadzali, a nedávali sa dole. K tým krytom a prachu : vzadu, na kryte za hnacím kolesom je otvor a hrdlo trubky odsávania :-D. A niektoré kusy ešte z prvých verzii sú naozaj poriadne využívané už viac ako 2 roky, a bez najmenších problémov, čiže po tejto stránke je to pomerne dobre ošetrené.

Tá tvoja vyzerá naozaj dobre, taká šikovná, a verím, že ti naozaj na všetko stačí. Apropo k cene.... započítal si aj cenu svojej roboty a čas? Myslím že vtedy by tá cena bola trochu iná. Ale je mi jasné že pri jednom kuse a pre seba, sa na to nepozerá, poznám to.

To romanf: K tomuto nemám najmenšej výhrady, a máš pravdu, budem musieť na tom zapracovať alebo dať to niekomu. (smail palec nahoru)

K tomu názvu. Pôvodne som zvažoval názov Puzzle Machine Kits :-D, ale bohužiaľ, na puzzle je copyright. A to puzzle by bolo bývalo možno aj vhodnejšie a trefnejšie :-D. Len nad vhodným názvom som strávil dosť času premýšľaním. Nemal byť vôbec bombastický, alebo honosný, o to mi vôbec nešlo. Skôr som chcel, aby bol výstižný a trefný a aby už z názvu bolo všetko jasné, aby už názov evokoval o čo ide. Že sú to kity aj pre hobbystov, ale aj pre profesionálov , pre DIY komunitu (urob si sám, poskladaj si), ale že napriek tomu sa nejedná o žiadny bastel na kolene alebo hračku, ale o naozaj veľmi poctivé stroje vysokej (profesionálnej) kvality, ktoré sa snažia ponúknuť niečo viac. A dúfal som že sa mi to s tým názvom podarilo :-D :-(
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2021, 5:18

Jak se u pásových brusek řeší aby pás neujížděl do strany? Jsou ty kladky nějak lehce bombírované nebo je v tom jiný trik?
Aleš Procháska
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

2. 5. 2021, 6:33

Hnací řemenice má bombírung.
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

2. 5. 2021, 6:39

jedna naklápěcí a jedna bombírovaná ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2021, 7:51

Díky
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

2. 5. 2021, 8:01

Britt píše: 2. 5. 2021, 6:33 Hnací řemenice má bombírung.
chb píše: 2. 5. 2021, 6:39 jedna naklápěcí a jedna bombírovaná ...
Hm 🤔
Videl jsem pasovku kde bombirovane je jen to naklapeci. To je tedy spatne?
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

2. 5. 2021, 8:49

Taky jsem to viděl, ale když se podíváš na nožířské stránky, tak tam mají bombírovanou jenom tu hnací řemenici.
mikiki
Příspěvky: 592
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

2. 5. 2021, 9:43

Ano, předně jak píše "chb" :D
Bombírovaná je řemenice na motoru a naklápěcí rolna zajišťuje posunování (vycentrování) pásu do strany.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“