Pezinska NUA-25: Prestavba elektro

PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

22. 11. 2019, 7:44

Ano, to si nejak viem predstavit ciastocne.

Este zaujimavost po vybrani vnutornosti skrine:
Na oboch bokoch je zasuvka 380 pre odsavanie a druha pre nahon brusenia na gulato.
Kabel k jednemu je KO a k druhemu ako novy. Nikto to urcite nemenil a typ kabla rovnaky. Poliaci su plni prekvapeni :)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

22. 11. 2019, 9:02

no to bude jistě polská káblomorka
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2019, 4:57

Update po dlhej dobe casu je akosi malo.

- Zatial sfinalizovany navrh ako to bude na ovladacom paneli, nerad by som daval novu skrinku. Miesto start/stop dam otocne hlavice, nakolko ich mam a zaberu jednu poziciu. Este tam chyba tlacidlo na "nahodenie" po stlaceni total stop, to asi pojde na skrinu rozvadzaca.

- Objednane HTD remenice pre novy zdvih osi Z cez servo + remen. Prekvapivo bol celkom problem kupit zverne puzdro na 9mm hriadel na motore (dodala firma matis.sk). Velka remenica ma taper lock, povodna hriadel ma "typickych" 21mm, snad mi niekto na okoli pretoci objednane puzdro z 20 na 21mm.

- Servopohon "na stole" funguje

- Na prerabku povodneho elektra pockam, kedze najprv musim zohnat klucove komponenty a vymysliet schema. Chyba zdroj 24V, male PLC (v pripade ze spravim elektricku aretaciu osi Z, co asi chcem).

Otazky do plena:

1. Nema niekto drziak motora nema23 vo forme "L" z ocele? Resp. kde to kupit? Resp za uplatok niekto by nechcel vyrobit? Nejaku skicu mozem spachat.
2. Ak tu aretaciu Z by som chcel - povodny mechanizmus je skrutka M20x1,5 s pakou zo zadnej strany, ktora tlaci na taku podlozku. Na aku silu to mam dimenzovat? Pocitovo to teraz rucne taham na pake cca 20cm silou asi 30kg max, cize ak spravne ratam je to cca 60Nm. Ako sa da vypocitat vyvinuta sila v pripade "utahovania"? Skusil by som nejaky mechanizmus s tanierovymi podlozkami, len neviem na kolko to nadimenzovat.

dakujem za pozornost :)
Přílohy
IMG_2418.JPG
IMG_2419.JPG
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2020, 8:39

Maly update:

Konecne je vsetko na mieste, panel elektriky je komplet, este chyba PLC naprogramovat, ale to vyzera jednoduche. Najhorsie bolo k nemu spachat programovaci kabel a prislusny software. Tu musim podakovat firme RM technik z Brna.

Otazka do plena - kedze tato bruska je majetkom mojej s.r.o., chcel by som to mat spravene "poriadne". Vie niekto poradit co vsetko k tomu treba? Staci revizia ci treba aj nejaky papier od bezpecnostneho technika? Ci je to takto vobec riesitelne? Ciel by bol aby ked to eventualne predam aby ty z mojej strany bolo OK. Inak to budem musiet predavat ako "nefunkcne"

dakujem
Přílohy
IMG_2528.JPG
IMG_2529.JPG
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

28. 4. 2020, 9:45

Pokud chces byt fakt pokryty, tak muzes nechat udelat CE certifikaci stroje. Pokryje ti to i vztazene BOZP a PO. Nejsem zadny odbornik, ale uz jsem to absolvoval nekolikrat, nicmene jen pro nami prodavane pristroje a kompletni zarizeni. Pokud vsak stroj neprodavas, jen ho uziva tva s.r.o, tak v podstate nemusis nic, pokud te k tomu nenuti zavazky z jinych plnenych norem, BOZP apod.
Certifikaci, alespon v CR, delaji tzv. notifikovane osoby viz napr. stranky s popisem jak to chodi ZDE . Kdyz si na to nejakou takovou osobu tedy najmes a ta to pojme poctive, bude to stat nejspis par desitek tisic, celkem dost casu pro shaneni podkladu a potrebne hw upravy, ale vysledkem bude typovy certifikat CE s komplet potrebnou dokumentaci a pravdepodobne velmi bezpecny stroj. Zalezi na tobe, jestli se to vyplati.
btw: CE se da provest i jako autocertifikace vyrobcem (cili jen tebou), ale to se s nejvetsi pravdepodobnosti uz nevztahuje na tento druh stroju a aplikovatelne predpisy.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2020, 1:14

Dakujem za odpoved, poobzeram sa po CE.
Samozrejme pre mna to je jedno, kedze moja sro sa nezaobera brusenim :) Ide cisto o moznost predaja s pokrytim, kedze moja firma robila zmenu elektro.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“