Bruska SFW 200/600

Modros
Příspěvky: 1675
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 12. 2022, 5:40

Petr68 píše: 22. 12. 2022, 5:28 Zdravím,
je to již nějaký ten rok, co jsem koupit tuto brusku a následně založil toto vlákno. Bruska stála dlouho nedokončená v dílně, protože bylo stále přednější toto a potom zase toto...
Navíc jsem musel vyřešit nepříjemný problém z hydraulickým čerpadlem a to jsem se teda ale musel hodně přemlouvat :)
Nicméně po večerech jsem to dal dohromady, dnes jsem koupil kotouč, nasadil a orovnal. Po orovnání to běží klidně dle mého názoru i bez vibrací, ovšem pozor nejsem odborník :lol:
Tím jsem bohužel momentálně skončil, protože nemám vyvažovací stojánek :cry:
Brusiči prominou tento nejspíš debilní dotaz. Je nějaká jiná možnost jak kotouč vyvážit bez stojánku, který začnu shánět až po novém roce?
Jde mi o odzkoušení, ale nechci to nikterak hrotit. Zubař je drahej :lol:
na brousene kostky sem si polozil nerezove draty a polozil na to vyvazovaci trn s kotoucem...polozene sem to mel na frezce protoze tu mam srovnanou strojni vodovahou.....a pak sem si stojanek vyrobil.....na te brusce.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

23. 12. 2022, 12:31

Modros píše: 22. 12. 2022, 5:40
Petr68 píše: 22. 12. 2022, 5:28 Zdravím,
je to již nějaký ten rok, co jsem koupit tuto brusku a následně založil toto vlákno. Bruska stála dlouho nedokončená v dílně, protože bylo stále přednější toto a potom zase toto...
Navíc jsem musel vyřešit nepříjemný problém z hydraulickým čerpadlem a to jsem se teda ale musel hodně přemlouvat :)
Nicméně po večerech jsem to dal dohromady, dnes jsem koupil kotouč, nasadil a orovnal. Po orovnání to běží klidně dle mého názoru i bez vibrací, ovšem pozor nejsem odborník :lol:
Tím jsem bohužel momentálně skončil, protože nemám vyvažovací stojánek :cry:
Brusiči prominou tento nejspíš debilní dotaz. Je nějaká jiná možnost jak kotouč vyvážit bez stojánku, který začnu shánět až po novém roce?
Jde mi o odzkoušení, ale nechci to nikterak hrotit. Zubař je drahej :lol:
na brousene kostky sem si polozil nerezove draty a polozil na to vyvazovaci trn s kotoucem...polozene sem to mel na frezce protoze tu mam srovnanou strojni vodovahou.....a pak sem si stojanek vyrobil.....na te brusce.
Děkuji za tip, pohledal jsem v dílně, ale vše přesně broušené s dostatečnou výškou vždy jen jeden kus. :? Ještě mě napadlo lehké upnutí mezi hroty do soustruhu. Nebude to žádná topka, ale na to odzkoušení by to snad mohlo stačit. Nebo je to kravina? Má omluva všem brusičům stále platí :D
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

27. 12. 2022, 5:12

Zdravím,
tak jsem dnes pomocí několika broušených pomůcek a vodováhy vytvořil provizorní vyvažovací stojánek, vyvážil kotouč a poprvé vyzkoušel brusku :)
Postup jsem volil co nejlépe srovnat a utáhnout kotouč na přírubu, nasadit na brusku, orovnat, vyvážit a to samé ještě jednou.
Brousil jsem nepotřebnou podložku (nějaká konstrukční ocel), kotouč mám bílý hrubost 60 jiný nebyl a bez chlazení na sucho.
Broušený povrch sám nedokážu zhodnotit, ale nepředpokládám, že to bude nějaká topka.
Přikládám fotky, ale strašně blbě se to fotí :?
Ještě musím vyřešit na motoru vrtuli chlazení. Je tam plechová vrtule, která příšerně háže a myslím že těch vibrací taky vytvoří dost.
Přílohy
20221227_174526.jpg
20221227_174506.jpg
20221227_174410.jpg
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“