Pokosová pila na občasné přeříznutí jeklů

Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

4. 6. 2020, 11:34

Tak moje myšlenkové pochody už někdo realizoval. Jsou tam podstatné informace jak ve videu, tak i v diskusi pod ním :wink:


Zatím to vypadá, že dám přednost dvourýchlostnímu Scheppachu a přihodím k tomu i jejích kotouč na ocel...
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

5. 6. 2020, 6:47

Grad píše: 4. 6. 2020, 11:34 Zatím to vypadá, že dám přednost dvourýchlostnímu Scheppachu a přihodím k tomu i jejích kotouč na ocel...
a než to zaplatíš, tak si to někde pořádně osahej
.....
brácha koupil pilu na obklady s rozjezdem asi 1,2 m (+- 12000CZK) téhle slavné značky a blil bych
klasické čínské provedení
při zatlačení vřeteníku do pracovní polohy držák motoru o několik mm propruží do strany
příruby na kotouč jsou jen lisované z plechu, na hřídeli vůle 1mm, výsledná stranová šmajdavost kotouče na obvodu asi 4mm, z toho kotouč sám házel něco kolem 2mm při měření v soustruhu
plechový stojan z asi 1mm plechu, zkroutil se při asi druhém použití
atd
atd
shit čínskej německým obchodníkem objednanej a dováženej do Evropy
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 6. 2020, 8:37

Opět díky všem, no jo ale která z těch všech slavných a dokonce i výše zmiňovaných předražených značek dnes není Cina shit :twisted:

Nemám to na obživu, na rovinu, pořizuji to se záměrem realizovat svépomoci konkrétní práce, za které bych zaplatil raketu (jak správně výše někdo poznamenal "řemeslníkovi" v té raketě by byla uhrazená i ta pokoska) a ještě s nejistým výsledkem...
Takhle si to zku...m sám, ale se něco nového naučím a nářadí mne zůstane. :wink:

Takže vybírám s vědomím, že jde o spotřebák, ale koukám při výběru na to:
- aby byla schopna uříznout požadovaný uhel a nerozpadla se při prvním řezu,
- nestal se sponzorem předražené "značky" a přispěvatelem na dividendy její vlastníkům,
- celkově vydržela o facku víc než jenom tu jedinou akci - proto požadavek na ty jekle

Takže budu rád za každou konkrétní zkušenost s pokoskami na dřevo v cenové relaci ± autobus 5kKč, víc to pro mne hodnotu nemá :wink:

Joo a jak řešit nařezání pár jeklů pod správným uhlem?

Już się nie martw. No prosze bardzo za 2 złotówki! :D
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

5. 6. 2020, 10:39

Nad nejakou lacnou pásovkou si nerozmýšľal? Cena nie je o moc vyššia a jakle bude rezať bez problémov. Keď som robil bránu tak som s tým rezal aj drevo (keďže nemám pokosku) a šlo to bez problémov.
Tos C45-2000
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 6. 2020, 11:00

Nejde mne primárně o řezání ocelových materiálů ale dřeva, takže pro mne zbytečná investice.
Jasno mám po tomto videjku níže. Jinak tuze zajímavý kanál pro místní komunitu CNC amatérů - pokud zde ještě nějací jsou :D .
Je to slovan, tak při troše dobré vůle a ochotě se něco dovědět by mu většina mohla i rozumět :wink:
Viděl jsem jenom to níže, ale pohled na věc a portfolio jsou slibné... jo a je zde někde na to odpovídající vlákno, tak to tam klidně vložte ...
smugli8
Příspěvky: 129
Registrován: 9. 11. 2011, 10:51
Bydliště: Košice, Slovensko

5. 6. 2020, 1:41

Odporúčam pozrieť amazon a podobné zahraničné shopy tie píly evolution a aj tie univerzálne kotúče tam idú za úplne iné ceny ako u nás.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

6. 6. 2020, 8:47

Díky za tip. Sortiment je tam omezeny, ale ceny v US jsou opravdu příhodnější ale tá doprava, z DE už je to o něco horší leč pořád lepší než zde...

Co pro mne bylo opravdu přínosné jsou ty recenze.
Obzvláště výstižná byla jedna pro echt "značku" Metabo, třeba o 3mm výškově zkroucený odlitek :shock:
Noo, závěr byl takovej že pokud stojíte o takovou "kvalitu" je už lepší jiná "značka" Jednopeklo, kde za stejnou "kvalitu" u lépe vybaveného produktu zaplatíte výrazně méně :lol:

To mne utvrdilo v mém přístupu k věci, že jde opravdu o spotřebák, ale vrátilo zpátky v úvaze připlácet si za o něco lepší produkt? On ten Lídlshit svůj účel splní asi také a pokud by chcípl, tak mám 3 roky na vrácení peněz, což u stejného šmejdu z Amazonu asi nebude průchozí. :wink:
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

6. 6. 2020, 8:55

Ten Lídlshit je zaručeně lepší jak Metabo.
A i kdyby Metabo od zítřka vyrábělo kvalitní produkty, už se jim nedá věřit.
Mě to stálo naštěstí jen 300Kc za Metabo sadu vrtáků, ty jsem vyhodil do popelnice a do krabičky dal vrtáky z Aliexpressu.
MAS FU2A, TOS SM16A
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

6. 6. 2020, 9:12

Pri tých kotúčoch na kov by ma celkom zaujímala životnosť, čo som pozeral na nejaké recenzie, tak z rezu lietajú iskry. A keď od karbidového nástroja lieta svietiaca špona, tak mu to väčšinou moc dobre nerobí.
Tos C45-2000
smugli8
Příspěvky: 129
Registrován: 9. 11. 2011, 10:51
Bydliště: Košice, Slovensko

6. 6. 2020, 5:16

Na svarforum je o tom celkom pekný pokec. Na youtube je video ako správne rezať s kotúčom železo. Makita na svoje kotúče údáva 2000 rezov. Bosch tak isto.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

6. 6. 2020, 7:21

smugli8 píše: 6. 6. 2020, 5:16 Na svarforum je o tom celkom pekný pokec. Na youtube je video ako správne rezať s kotúčom železo. Makita na svoje kotúče údáva 2000 rezov. Bosch tak isto.
Zajímavé a odkazy by nebyli?
smugli8
Příspěvky: 129
Registrován: 9. 11. 2011, 10:51
Bydliště: Košice, Slovensko

6. 6. 2020, 7:42

Ospravedlňujem sa riešil som to už dávnejšie. Niečo som našiel https://www.svarforum.cz/forum/viewtopi ... =10605&p=2
https://www.youtube.com/watch?v=kRb8pjLD1bE .
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“