Strojní rámová pila

Odpovědět
MemphisR
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 6. 2021, 12:29

28. 8. 2021, 9:23

Přátelé potřebuji pomoct. Mám strojní rámovou pilu, je to téměř totžné s TOSkou PR30, ale TOSka to není. Má nečitelné veškeré štítky a popisy.
Můj problem: Zvedá uplně v pohodě, ale když otáčím ovládací pákou, tak jednak nevím kde je jaká poloha, opět uplně smazaný popis a hlavně se to chová divně, v jedné poloze to doslova spadne, a nenašel jsem polohu, kdy by to pomalu šlo dolů a dalo se řezat šetrně.
p.s. Tak po pátrání na netu, jsem zjistil, že by to měla být FA 320
Přílohy
20200418_115828.jpg
20200418_115841.jpg
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

28. 8. 2021, 10:56

Mal som chvíľu túto pílu. Ta poloha kedy píla pomaly padá dole sa mi tiež hľadala veľmi ťažko. Pridvihovanie počas rezu išlo opačne ako by malo. Nechcem kaziť radosť ale keď sa pustíš do opravy tej hydrauliky, v polovici začneš pozerať po nejakej pasovke. Ja som na tej mojej venoval dosť času ale nestálo to za to. Napokon som ju ponúkol za šrotovu cenu na bazoši a keďže ju nikto nechcel skončila tam kde som ju mal zaviesť hneď. Ak máš poškodenú piestnu tyč ako som mal aj ja tú som vyrábal novú a zostala mi. Ak budeš chcieť pošlem ti ju. Prajem veľa zdaru.
MemphisR
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 6. 2021, 12:29

29. 8. 2021, 1:43

Ta pístnica by měla být v pořádku, domnívám se, že je nějaká chyba v tom ovládacím kuželu na té ovládací páce. Byla volnější, když jsem to dovezl. Na tom kuželu je labirint a ten to pouští do jednotlivých kanálků. Potřeboval bych to ovládání celý vyndat, ale nevím jak a nechci něco poškodit.
Včera jsem vyčistil a seřídil pístky na čerpadle, no trošičku se to zlepšilo, ale žádná bouřka.
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

29. 8. 2021, 6:39

Tie ojnice ktoré poháňajú piestiky aj napojenie na piestiky musia byť úplne bez vôle. Mne to pracovalo nesprávne pretože v momente keď mal piestik zabrať a pridvihnúť rameno zo záberu prekonával voľu a zaberalo to neskoro. Bola vymačkaná diera v piestiku aj vo vidliče s ktorou je spojený. Na to sa treba zamerať ako prvé. Treba pozrieť aj olej lebo v mojej nádrži bolo viac chladiacej emulzie ako oleja.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“