vysávač do dielne

SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

1. 7. 2022, 10:40

Mam festool a karcher....do oboch pouzivam sice drahe ale dobre platenne sacky.
Funguju super a netrhaju sa ako skoro prazdne papierove.

Pouzivam na jemny prach po bruseni lakov , tmelov atd....menim az ked je to fakt plne....alebo festool pinda ....nastatie pinda ked ma dovod.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

1. 7. 2022, 11:04

testone píše: 30. 6. 2022, 10:38 .... hlavně bych si před koupí nějakého značkového vysavače ověřil dostupnost neznačkových pytlíků pro konkrétní typ
Když to měníš 2x-3x za rok, tak to není nic hroznýho.
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

1. 7. 2022, 11:51

pafik píše: 1. 7. 2022, 11:04
testone píše: 30. 6. 2022, 10:38 .... hlavně bych si před koupí nějakého značkového vysavače ověřil dostupnost neznačkových pytlíků pro konkrétní typ
Když to měníš 2x-3x za rok, tak to není nic hroznýho.
No, já měl Karcher a v tom byl filtr podobný jako ve feldě. Jenomže do feldy stojí 150 a ten Karcher byl za 890. Když jsem s tím vysál mastné, ucpal se natošup.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 7. 2022, 1:08

jsem si kdysi ušil z netkané textílie ketrá se mě zdála dostatečně průvzdušná pytel přímo na míru. Konec byl se stahovacím špagátem podobně jak bývaly pytlíky na papuče do školy. U většiny hrncových vysavačů ta koncovka hadice zasahuje dovnitř hrnce a kolem toho jsem to stáhl špagátem.
Kvalitní filtrační tkanina se dá koupit a buď-to si to ušijete sami, a nebo vám to ušijí dle požadavků.
https://www.mdfilter.cz/filtracni-pytle.html
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

1. 7. 2022, 4:13

SO 545 píše: 1. 7. 2022, 10:40 Mam festool a karcher....
Aký typ?
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

2. 7. 2022, 3:21

Karcher NT35/1

Festool CTL36E
servis4sp
Příspěvky: 708
Registrován: 26. 11. 2018, 1:07
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2022, 5:46

Cena/výkon= eta neptun
sv18ra, KSU250, 2N118, SH-700A, FA3AU, tos 1U, gh450, R5, FN40, HJ8, WKV63
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

3. 7. 2022, 6:07

Karcher NT35/1

mám ho 3 roky

krom opravné sady na hadici super vysavač....špony, emulze, brusnej prach, voda, olej, sorbent....ježiš kromě kokainu zkusil vše
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 7. 2022, 7:30

Varianta pro hobbíky na doma - koupil jsem ho kdysi v Bauhausu a měli ho tenkrát i v Globusu za cenu cca 1000 Kč.
Vysavač je i na vodu ale jeho filtr není použitelný na prachové částice - proto do něj používám v dílně pytlíky.
Jen je pro domácí použití trochu hlučný ;-)
Přílohy
Shop-vac.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 7. 2022, 6:24

Brácha koupil na dílnu hecht já tu značku nemám rád nicméně funguje zatím první rok.
Uvnitř je velký kartušový filtr z polyesteru a přez něj je ještě převlečená ochranná netkaná textilie. Když jsem s tim vysával při vrtání hmoždinek a pak malé zbytky stavebního bordelu tak ta textilka to do toho hlavního filtru vůbec nepustí. při vysávání stavebního prachu se ta textilie brzo zanese a ztrácí to výkon Profuk to nemá. Ale na dílnu uplně v pohodě použitelné. Hlučnost je vyšší. Mám tady zelmer kobra a ten není ani slyšet a má i vyšší průtok v litrech. Ale protože se s tím hechtem dobře manipuluje tak ho používám pořád a zelmer leží v rohu, nemusím řešit pytlíky vysypu nádobu, případně fouknu vzduchem filtr. Vysavač je lehounký dobře se přenáší za to horní ucho, velký vypínač se dá ovládat i v rukavicích. Sací trubky jsou plastové trochu pružnější, ale zase je to lehké. Když vysaju celou provozovnu tak z toho nebolí ruky jak když jsem kvedlal s těžší ocelovou trubkou u zelmera.
Ten fitr má hodně velkou filtrační plochu dobře drží a těsní a věřím tomu že vysavač přežije.
Sice v tématu se hledá uplně jiná kvalita, ale někomu se praktické info třeba hodí.
Dám odkaz:
https://www.mall.cz/vysavace/hecht-elek ... escription
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 7. 2022, 7:02

Reálné foto no už to chtělo vyčistit a teď to saje solidně a dokáže to nasát i nějaký šroubek nazem spadnutý před čištěním šroubky ležely na zemi :)
Na foto je vidět filtr před čištěním ten návlek zachytí hodně. V kůblu je vidět že vstupní otvor je nasměřovaný k obvodu nádoby takže to částečně funguje jako cyklon.
Za chvílu přijede kámoš brousit beton a ten má makitu s oklepem můžu nafotit a něco k tomu napsat. Už jsem s tím vysával loni a funguje to dobře, ale ten brusný prach je tak jemný, že se misí občas ten vnitřní filtr vyklepat ručně.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jo občas se stane, že ten vypínač vypnu při vysávání... hadice o něj brnkne a ono to nevysává :)


EDIT: našel jsem odkaz a nevím co vše je v základní ceně /já jsem to neobědnával tak nevím/, protože ten hapa filtr a předfiltr je uvedený jako příslušenství, tak si to ověřte to by pak vyšlo všechno asi na 2 tisíce.
Ještě opakuju vysavač je hlučný nějaké vyávání auta v neděli ráno sousedům radost neudělá. Tak kdyby ten vysavač někoho natolik zaujal, že si ho chce koupit, tak aby se po zapnutí nedivil. Zvuk sice není nějak nepříjemný, že by to řezalo uši ale hlučný je dost odhaduju tak 82dB
https://cz.hecht.cz/elektricky-vysavac- ... 74QAvD_BwE
Naposledy upravil(a) kenybz dne 4. 7. 2022, 7:26, celkem upraveno 1 x.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 7. 2022, 7:22

Ještě že to fórum je donutilo mě to vyčistit vysavač haha :D
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 7. 2022, 10:10

Toto je ta makita dám fotky a zkusím najít odkaz.
má to oklep i tak po naplnění zásobníku je vhodné filtry ručně vyklepat a po ukončení práce vyfoukat tl vzduchem.
Ten prach jinak nasaje vzdušnou vlhkost a časem ucpe póry ve filtru a ten se musí vyměnit. Tento filtr je stále původní a už to nějakou tu tunu vysálo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


toto je asi ten typ když tak se zajdu mrknout na štítek
https://www.elvin.cz/p/makita-vc4210mx- ... n0EALw_wcB
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 7. 2022, 10:28

když už jsem to tu tak zahnojil napíšu čím vysávám doma v dílně možná pro někoho inspirace levného řešení.
Používám starý vysavač na mokrosuché vysávání Eta NEPTUN ten jsem našel u konťasu když jsme šli kdysi s mojů do kina :)
byl jen vadný vypínač. Ve vysavači je látkový pytlík s klipem a dá se rozevřít a vysypat podobně jak u prastarých vysavačů Pytlík na furt.
Kdyby se zamastil dá se vyprat. Nefiltruje to sice dokonale ale na podlahu v dílně stačí.
Na sběrňáku jsem našel separátor který se dá před vysavač a vysává se s tím popel. Já tak vysávám špony z mašiny abych to neměl v pytlíku :)
funguje to dobře, ale ta hadice k separátoru je krátká, takže to musíš držet ten kýbl v ruce a v druhé relativně krátkou hadici.
Je to nepohodlné ale funguje to dost dobře. Uvnitř je kartušový fitltr a kolem něho husté kovové síto, takže ty špony nejdou do lamel filtru.
Možná by na ty špony fungoval dobře vysavač popela co už v sobě motor má, ale nemám zkušenost. přidat k tomu delší hadici a kolečka bylo by to řešení.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Radek335
Příspěvky: 352
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

4. 7. 2022, 1:50

Jooo Neptun je držák. Máme ho už 20 let a pořád plně funkční :D
Dokonce se stále prodává…
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“