Parkside bodovaci kleste

Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

9. 7. 2022, 5:05

Dneska jsem zkousel bodovaci kleste od Parkside, funguji jak maji, je tam teda problem, ze klasicke becko 16 pokud je blizko, pada hned, nicmene pri pouziti prodluzovaku ok, pak jednicku provari skvele, 2x1.5 plech jsem dlouho netrapil, ale do 1s a to moc nedrzelo.
Planuji osadit jisticem charakteristiky C, a do zasuvky privest 3x4mm2, nebo napevno.
Jeste taky je v planu udelat svarecku na pevny privod, zda se mi ta koncovka jako blbost, podle mne se budou strasne palit kontakty v zasuvce.

Mam dotaz, nevite jestli je nutne mit hroty bodovky z medi, ci je opodstatnena slitina s medi? Koukal jsem, ze vetsinou je to slitina med, zinek a jeste neco, lidl k tomu nic nepise, ale je to plny material medeny. Je tam zavit M8, premyslim, ze by se daly vyrobit z Mosaznych sroubu M8, s tim ze dotazeni by bylo kontramatkou, take z mosazi. Ale otazka, aby se to nespeklo v zavitu, nebo to neudelalo jinou paseku. Jestli neni taky dulezite mit hrot masivni, kvuli lepsimu odvodu tepla, jestli by se tenci hrot neupalil po chvili. Moc to zeda netopi, pisou max. 4 body do minuty, ono ani vic ten bimetal v jistici podle mne nezvladne.
Muze byt klasicka cista el. Med, muze byt mosaz, nebo musi byt slitina s medi? Teplota tani je podobna u techto materialu.
Mam totiz ty mosazne srouby a prijde mi nejjednodussi stocit pouze kuzel.
Parkside nahradni hroty nema.
Přílohy
1657382233871738679284174178782.jpg
16573822912218294905064774273532.jpg
16573823184281884413358075998409.jpg
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 7. 2022, 5:27

No a co bys od hračky nečekal :?: Tam se neplanuje ze nějaký další spotřebák bude nutnej, ono to totiž odejde zpravidla dřív. No zahlidnul jsem video od Killeroze, kterej ji testnul, no asi bude sponzorovan lidlem, nemohl utrhnout svár od elektrod, no paráda.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

9. 7. 2022, 5:32

Mosaz ma jen cca tretinovou vodivost oproti medi. Udelej to z CuCrZr, je to mnohem tvrdsi nez med a dobre vede proud.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

9. 7. 2022, 7:07

Ja mam Z. Ocelovej skrytky a dobre, ten jeden nerezovy hrniec to zvarilo ok.
Ked k tomu prilepil elektrody tak je nieco zle, bud je to rukami alebo bodovackou. Po zvareni staci material pootocil okolo svojej osi. A viem si predstavit ze to nabodovane skusal ci drzi presne tymto sposobom....
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 7. 2022, 7:15

Bodovku mám, kdyby se mi přilepil každý bod, tak mi hrábne :? Ale pravda, že mám profi pneumatickou, samozřejmě dvoufázovou. Ale zase jsem ji asi za necelého bůra koupil jako vadnou, byl vadný potenciometr pro nastavování času, čekal jsem že budu muset opravovat shořelý časák nebo implementovat náhradu a ono jen poťák :D
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

9. 7. 2022, 7:18

Topol: tady https://www.metalcentrum.cz/sortiment/s ... tiny-medi/ si objednej CuCrZr, dohoda s nimi výborná a je to to pravé, co potřebuješ...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 7. 2022, 7:30

pavlík píše: 9. 7. 2022, 7:18 Topol: tady https://www.metalcentrum.cz/sortiment/s ... tiny-medi/ si objednej CuCrZr, dohoda s nimi výborná a je to to pravé, co potřebuješ...
Za kolik mají metr desítky? Já teda objednával odtud, nemám rád eshop kde musíš poslat poptávku :(

https://prosvareni.cz/kategorie/cucrzr- ... u-bodovek/
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
zverodoktor
Příspěvky: 2991
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

9. 7. 2022, 7:56

Charon píše: 9. 7. 2022, 5:27 No a co bys od hračky nečekal :?: Tam se neplanuje ze nějaký další spotřebák bude nutnej, ono to totiž odejde zpravidla dřív.
Ale to zas nieje celkom pravda, si len paušálne zatrpknutý voči Lidl vercajgu :) . Napríklad k plazme Parkside tiež najprv nebol spotrebák, teraz už je. A podobne to je aj s ostatným vercajgom, vyzerá že Lidl sa celkom stará. Naviac je na to štandardne ako na všetko Parkside náradie 3 roky záruka, takže nejak mega to odchádzať nemôže.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 7. 2022, 8:07

zverodoktor píše: 9. 7. 2022, 7:56
Charon píše: 9. 7. 2022, 5:27 No a co bys od hračky nečekal :?: Tam se neplanuje ze nějaký další spotřebák bude nutnej, ono to totiž odejde zpravidla dřív.
Ale to zas nieje celkom pravda, si len paušálne zatrpknutý voči Lidl vercajgu :) . Napríklad k plazme Parkside tiež najprv nebol spotrebák, teraz už je. A podobne to je aj s ostatným vercajgom, vyzerá že Lidl sa celkom stará. Naviac je na to štandardne ako na všetko Parkside náradie 3 roky záruka, takže nejak mega to odchádzať nemôže.
No vůči těmhle verglům, a nemusí být nutně z lidlu, jsem opravdu zapšklej, kamarádi a sousedi mi to běžně nosej, hele oprav to. Teď už říkám jo, jasně, odlož to támhle, koukaj jak puk, že je to popelnice :lol: Několik prvnìch jsem rozebíral, měnil ložiska, vyraběl držaky uhlíků a podobně, když jsem si za puldení sraní s tím řekl pětikilo, zdálo se jim, že jsem se zbláznil.
S tou zarukou mas pravdu, ale pozáruční servis nikde neexistuje jestli jste si všimli. A i lidl to vymeni jen když ten krám ještě prodává, po cca roce už nejsou a vrací peníze což je super, ale já chci nářadí na práci ne peníze zpět :?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
zverodoktor
Příspěvky: 2991
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

9. 7. 2022, 8:34

Verím, že predtým a teraz môže byť rozdiel. Moje "Parksajdy" som kupoval hádam pred 10 rokmi a za tie peniaze si nemôžem sťažovať, nepokazilo sa mi ešte nič. Niektoré veci vyslovene prekvapili, trebárs multitool, ktorý vtedy stál 1/4 ceny akéhokoľvek iného, odvtedy narezal kilometre a nič mu nieje. Akurát tie ich pílky k nemu boli naprd, kupoval som Bosch, ktoré pasovali. Ale k priamočiarke mávali onehdá bezvadné plátky Made in Swizerland :-). Dokonca dakto zo servisu hovoril, že Parkside a zelený Bosch mali rovnaké črevá. Nemôžem objektívne hodnotiť dnešnú produkciu, kupoval som tam nedávno akurát plazmu a s tou som za tie peniaze spokojný, robí presne to čo som očakával. Každopádne musím uznať, že ten vercajg čo predávajú v súčasnosti mnohokrát už na pohľad nevyzerá moc dobre.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

9. 7. 2022, 9:37

Charon píše: 9. 7. 2022, 5:27 No a co bys od hračky nečekal :?: Tam se neplanuje ze nějaký další spotřebák bude nutnej, ono to totiž odejde zpravidla dřív. No zahlidnul jsem video od Killeroze, kterej ji testnul, no asi bude sponzorovan lidlem, nemohl utrhnout svár od elektrod, no paráda.
Jo to sem taky videl, a pak jeste jedno od nejakeho chlapika ze slovenska. Konstrukcne to neni spatny, chtelo to protahnout zavit, nekde trosku promaznouz, nekde povolit a seridit. Kabel guma, coz taky dobry, ale jen 1.5mm2, snad neodejde tranzistor nebo co to tam spina a trafo. Koupil jsem ji za 3800 vc dopravy, coz je neuveritelna cena. Podle me to prodavali nejprve jinde a moc se to neosvedcilo diky tomu, ze lidi to vraceli, ze jim pada jistic.
I kdyby mi rupnul ten dil co zavira horni celist, vyrobima si novy a porad dobry..
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

9. 7. 2022, 9:39

t256 píše: 9. 7. 2022, 5:32 Mosaz ma jen cca tretinovou vodivost oproti medi. Udelej to z CuCrZr, je to mnohem tvrdsi nez med a dobre vede proud.
Aha, takze tvrdci nez med. Koukal jsem, ze vetsinou je to z tohoto materialu, mrknu, kde maji kulatiny
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

9. 7. 2022, 9:47

Charon píše: 9. 7. 2022, 8:07
zverodoktor píše: 9. 7. 2022, 7:56
Charon píše: 9. 7. 2022, 5:27 No a co bys od hračky nečekal :?: Tam se neplanuje ze nějaký další spotřebák bude nutnej, ono to totiž odejde zpravidla dřív.
Ale to zas nieje celkom pravda, si len paušálne zatrpknutý voči Lidl vercajgu :) . Napríklad k plazme Parkside tiež najprv nebol spotrebák, teraz už je. A podobne to je aj s ostatným vercajgom, vyzerá že Lidl sa celkom stará. Naviac je na to štandardne ako na všetko Parkside náradie 3 roky záruka, takže nejak mega to odchádzať nemôže.
No vůči těmhle verglům, a nemusí být nutně z lidlu, jsem opravdu zapšklej, kamarádi a sousedi mi to běžně nosej, hele oprav to. Teď už říkám jo, jasně, odlož to támhle, koukaj jak puk, že je to popelnice :lol: Několik prvnìch jsem rozebíral, měnil ložiska, vyraběl držaky uhlíků a podobně, když jsem si za puldení sraní s tím řekl pětikilo, zdálo se jim, že jsem se zbláznil.
S tou zarukou mas pravdu, ale pozáruční servis nikde neexistuje jestli jste si všimli. A i lidl to vymeni jen když ten krám ještě prodává, po cca roce už nejsou a vrací peníze což je super, ale já chci nářadí na práci ne peníze zpět :?
Je pravda, ze spousta veci, videl jsem nekake z drivejsich dob jsou silene, kamarad ma brusku, modelarska do ruky, hruza, klestinu maji na atypicky zavit, takze se sehnat normalne neda, a ulozeni hridele, jestli si pamatuju, snad lozisko tam nebylo, melo to nejske klizne pouzdro v plastu. No hazelo to, hruua...
Mam tu cernou aku se stridavym mot., To mi nedalo, zatim vrta a tohle. Tohle je pekne robustni a snad se tam neni moc co, co se pokazit. Problem je, ze zrovna u tohohle, kolikrat to do zaruky pouziji, ale jsem smiren, ze kdyztak budu muset opravit sam.
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

9. 7. 2022, 9:48

Jo a michadlo na maltu, to jsem dostal od kamarada, odesla tam cesta na plosnaku, udelalo uz 2 stavby skoro :D :D :D
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

9. 7. 2022, 9:55

Topol píše: 9. 7. 2022, 9:39
t256 píše: 9. 7. 2022, 5:32 Mosaz ma jen cca tretinovou vodivost oproti medi. Udelej to z CuCrZr, je to mnohem tvrdsi nez med a dobre vede proud.
Aha, takze tvrdci nez med. Koukal jsem, ze vetsinou je to z tohoto materialu, mrknu, kde maji kulatiny
Este sa zamysli ci ti nestaci 3mm gulatinka, tj do medi dieru do nej zavit aby si prichytil, a to cele do bodovacky, beztak bodujes 3mm body max
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“