Magnetický separátor

Odpovědět
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 7. 2022, 8:41

Ahoj

potřeboval bych vyrobit separátor magnetický a plus na ten bordel z kotoučů a brousím hodně hliník

jelikož si brousím pro srandu tak separátor za 40 litrů mě moc nedává smysl....nevyráběl si ho někdo? že by se podělil...at nevymejslim kolo......ted odvíjim papír ale tohle řešení je rozměrově velké a separátor by se mě líbil víc. Díky

bruska na plocho
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2022, 9:12

Pri bruseni hláv máš bordel ešte v podobe karbonu, olejov, sedimentov a pod. Na to potrebuješ filtracku s jemným papierom ako robí napr losma.
Prípadne sedimentačku s labyrintom, len to musíš často čistiť.
BalazKovo.sk
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 7. 2022, 9:25

Hlavy nebrousím...pouze čistý hliník ale stejně je z toho hroznej bordel, je mě jasné že to budou muset bejt dva systémy v jednom....akorát sem to nikdy neviděl na živo...takže nemám ani tušení jak to funguje
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 7. 2022, 2:43

díky za tip na tu Losmu...ted vidím jak to mají...maj tam plovák a když se to ucpe tak popojede papír......já to ted posouvám a když zapomenu přeteče to přes přepad a svinstvo mám v nádrži

tak předělám na motor stávající s plovákem a zmenším a na magnetickej separátor se vyprdnu....vetšinu zachytí ten filtrační papír
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2022, 2:55

Hej je tam plavák, ten spúšťa odvijanie papiera.
Inak zachytí to komplet bordel, valili sme na BRH40 každý deň a po troch rokoch sme čistili filtracnu nádrž. Nebolo tam vobec nič!
BalazKovo.sk
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 7. 2022, 3:01

super, děkuju.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

19. 7. 2022, 3:29

Modros píše: 19. 7. 2022, 2:43 díky za tip na tu Losmu...ted vidím jak to mají...maj tam plovák a když se to ucpe tak popojede papír......já to ted posouvám a když zapomenu přeteče to přes přepad a svinstvo mám v nádrži

tak předělám na motor stávající s plovákem a zmenším a na magnetickej separátor se vyprdnu....vetšinu zachytí ten filtrační papír
já tenhle princip s plovákem a odvíjením mám u brusky taky
před XX lety jsem to okoukal na veletrhu a vyrobil jsem si to
před asi 3 lety jsme koupili i ten originál s dalším strojem
to moje funguje líp, mám tam hlubší "douru" v tom nekonečném pásu co po něm jede filtrační folie
používáme netkanou textilii Pervin/Perlan, nemá to chybu
je to český, stojí to pár korun (asi 20,- /1m2?) je to přímo určený jako filtr na mlíko, průmyslový emulze a dává se to taky jako výstelka do rakví
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 7. 2022, 3:57

mám něco za dvojnásobek určeno přímo pro brusky....nefilruje to až při hodně silné vrstvě...uvidím až to bude v provozu omotorované s plovákem abych na to nemusel myslet. Díky za tipy pánové.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2022, 7:21

Do tých filtraciek sú originál tkaniny, podľa typu emulzie musíš vyskúšať akú veľkosť "otvorov" potrebuješ. Nám sa stalo, že pri použití asi päť mikronovej sme pretopili pol dielne :lol: Proste emulzia cez to nechcela tiecť. Ja to kupujem na SK priamo od výrobcu Filter Technik Žilina, niekde by som našiel aj vizitku na obchodaka, Berešík. Jeden z mála ľudí čo vie čo predáva.
Robia tie tkaniny presne na zákazku, teda šírka, vnútorný priemer, vonkajší priemer, len zalozis a robíš.
BalazKovo.sk
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 7. 2022, 7:37

já sem to udělal tak že když se to ucpe tak to přeteče přes rám a ten je vsazenej do nádrže....takže to teče do nádrže ale i s bordelem....tušil sem že když se to stane tak bude potopa. A tu hrubost mě poradili na eshopu že to berou lidi na brusky na plocho....a naštěstí to funguje dobře a v nádrži je čisto....když na to teda nezapomenu....
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“