Dílenský jeřábek (žirafka)

jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

18. 8. 2022, 7:46

Ja pouzivam standardne M8, pokial sa vojde. Je to take rozumne minimum, co nejde neumyselne urvat triezvym udrzbarom pri zmysloch.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 8. 2022, 11:16

Vraťme se k tématu. Mám modrou žirafku - polepy Polské výroba ???? Prvně jsem ji vážně použil při stěhování FN20. Dostali jsme jí z garáže cca 25 metrů na zahradě na chodník u ulice. Měl jsem připravenou železnou svařenou paletu přesně na rozměr základny a na tu jsme ji potřebovali dostat. Podle závěsné váhy měla FN20 817 kilo. Musel jsem samozřejmě vnitřní jeklík vysunout na 1500 kilo :D a zvedal jsem jí o cca 25 centimetrů. V zásadě žádný problém a celé stěhování sa zadařilo a frézka už na paletě zůstala i v dílně. Když jsem po měsíci potřeboval žirafku zase, zjistil jsem, že hlavní jekl ramena je cca 15 mm prasklý v ohybu. Dostal nákrčníček z plocháče 30x5 mm a hotovka. Protože jsem měl ještě tu závěsnou váhu (pro jeřáby) tak jsem udělal test. Když jsem jí kamarádovi vracel, tak jsem u něj připnul 6 silničních panelů a začal zvedat. Na 1200 kilech jsem zastavil a šli jsme si dát kafe. I po dvaceti minutách ukazovala váha stejně. Tedy za 20 minut nedošlo na jeřábu k žádné deformaci konstrukce. A za mě dobré a tak do těch 500 kilo se nebojím.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“