Diodová LASER gravírovačka

Odpovědět
Atreon
komerční profil
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 8. 2022, 2:56

31. 10. 2022, 11:19

Ahoj všem,

jen dotaz. Máte někdo zkušenosti s touhle gravírovačkou? Celkem mě to pro domácí využití zaujalo. Jen mě teda zarazilo, že to toho zase tolik neumí, co se týká toho, na co se to dá využít. Máte to někdo v dílně?

https://www.youtube.com/watch?v=_fLWpFdWms8

:D :D :D
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

31. 10. 2022, 4:02

Tady by mohl odpovědět nejobjektivněji MEX. Já sice měl něco podobného, ale po pár dnech (asi měsíc laborování - zkoušel jsem maximální výkon a co to umí) - začala jednotka rapidně ubírat na výkonu a nakonec nepropálila ani papír. Po demontáž jsem zjisti, že je tam instalovaná 2W dioda a napájení 5W. Není se pak čemu divit, že odešla. Nová LED z Japonska stojí cca stejně jako celý modul. Laser jsem pak prodal na součástky za 800 korun.
Před pár dny tady někdo prodával celý CO2 laser s údajně nefunkční trubkou za 8T. Je to sice low end, ale oproti té LED je to nebe a dudy. Jinak 40W trubka + zdroj stojí cca 4000 korun a tak by případná oprava vyšla na pár korun. A hlavně, je to kompletní mašina. On totiž laser fakt pekelně smrdí a speciálně u plastů si pak člověk může zadělat na velikej malér.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“