Jihokov HUSTOPEČE V6 po repase

Odpovědět
embedd
Příspěvky: 6
Registrován: 6. 2. 2022, 7:15

31. 10. 2022, 11:39

Zdravim,

podarilo sa mi dostat k tejto vrtacke po repase. Chalpik od ktoreho som ju kupoval ju nepouzival a nema kontakt na toho co ju repasoval. Je tam sklucovadlo ROHM Supra S 0-5/16. Potreboval by som od niekoho radu ako by asi mohlo byt na tejto vrtacke upnute sklucovadlo.

Dakujem.
Přílohy
IMG_5345 Large.jpeg
IMG_5346 Large.jpeg
IMG_5347 Large.jpeg
IMG_5348 Large.jpeg
Radek335
Příspěvky: 352
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

31. 10. 2022, 11:46

Bude tam klasický kužel B16 pro vrtačková sklíčidla. Pokud chceš sklíčidlo sundat, tak zde na fóru se to řešilo vícekrát. Pohledej a nějakou metodu vyzkoušej. :)
embedd
Příspěvky: 6
Registrován: 6. 2. 2022, 7:15

31. 10. 2022, 1:14

Super, dakujem velmi pekne za info :)
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

31. 10. 2022, 1:36

Na tom závitu nad sklicidlem chybí matice kterou se to sklíčidlo da sundat bez rázů, vzít jinou rozvinout, nasadit obě půlky, svařit, sundat sklíčidlo, matku zahodit, dát novou, jiné sklíčidlo.....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

31. 10. 2022, 2:16

B kužel tam bude určitě
jen bych si vzhledem k velikosti hlavičky tipnul že bude menší než B16
B 10?
na stažení tam bude ten závit
tj. udělat půlenou matice, stáhnout ji dvěma šrouby, opřít o čelo těla hlavičky
to bude nejčistější metoda
asi tam ta matice měla být před naražením hlavičky
....
jestli je cílem stažení téhle hlavičky montáž větší, tak si stejně moc nepomůžeš
ta vrtajda je stavěná na malý vrtáky, tj. bude mít dost vysoký otáčky
větší hlavička s takhle malým kuželem stejně asi nebude k mání
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2669
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

31. 10. 2022, 2:51

Ještě se podívej, jestli tam ten dobrák, co to měl před tebou, nepřidal šroub, kterým pojistil sklíčidlo zevnitř (jako třeba já kdysi :D ). To se pak blbě sundavá, když ten, komu jsem tu vrtačku prodal, zapomene, že jsem mu to říkal. Viď Luboši !? :D
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

31. 10. 2022, 3:32

Jó chlape, když je někdo blbej, tak mu ani ten nahoře nepomůže. :lol:
Malakh
Příspěvky: 98
Registrován: 3. 7. 2020, 4:31

31. 10. 2022, 6:07

Je to nejak divne poskladané. Pod tým ložiskom by mal byť krycí krúžok a matica, a ten závit býva čiastočne zapustený v pinole.

Ak je to V6-ka, bude tam závit B10 a väčšie skľučovadlo asi nezoženieš.
Existijú redukcie B10/B12 a B12/B16...mávajú to ryžojedi.
Alebo nové vreteno.

Inak pozri aj motor, V6ky majú 2-pól (2800ot), všetky ostatmé mávajú 1400ot.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 11. 2022, 3:08

pafik píše: 31. 10. 2022, 2:51 Ještě se podívej, jestli tam ten dobrák, co to měl před tebou, nepřidal šroub, kterým pojistil sklíčidlo zevnitř (jako třeba já kdysi :D ). To se pak blbě sundavá, když ten, komu jsem tu vrtačku prodal, zapomene, že jsem mu to říkal. Viď Luboši !? :D
:lol: - v me uprave :lol: (jine vrtacky) je ta hlava sroubu videt "zespoda skrz sklicidlo", kdyz se uplne roztahnou "pakny".
To jsou ty nadsene zacatky ...
Na takove koukani mam takove to zubarske zrcatko na tycce ... ve dvou velikostech ...
Uz se osvedcilo mnohokrat ... to jeste pred temi USB kamerkami ... a mobilnimi aplikacemi pro ne ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2669
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

1. 11. 2022, 4:36

lapa píše: 1. 11. 2022, 3:08
pafik píše: 31. 10. 2022, 2:51 Ještě se podívej, jestli tam ten dobrák, co to měl před tebou, nepřidal šroub, kterým pojistil sklíčidlo zevnitř (jako třeba já kdysi :D ). To se pak blbě sundavá, když ten, komu jsem tu vrtačku prodal, zapomene, že jsem mu to říkal. Viď Luboši !? :D
:lol: - v me uprave :lol: (jine vrtacky) je ta hlava sroubu videt "zespoda skrz sklicidlo", kdyz se uplne roztahnou "pakny".
To jsou ty nadsene zacatky ...
Na takove koukani mam takove to zubarske zrcatko na tycce ... ve dvou velikostech ...
Uz se osvedcilo mnohokrat ... to jeste pred temi USB kamerkami ... a mobilnimi aplikacemi pro ne ...
I v mojí úpravě byla hlava šroubu vidět skrz pakny, jenže jí tam ten šmudla nehledal .... :lol:
embedd
Příspěvky: 6
Registrován: 6. 2. 2022, 7:15

2. 12. 2022, 12:02

Tak som mal trochu cas sa znova povenovat vrtacke :-)
V prvom rade dakujem vsetkym za rady!
Na zavite chybajucej matice som nameral 17,5 mm. Skusal som googlit matice ale zatial bezvysledne. Neviete mi prosim poradit kde by som mohol zohnat chybajucu maticu na pinolu?
Ohladne motora, ako uz niekto spomenul je tam 2800 ot. Tak rozmyslam, ze by som casom zohnal freq. menic a rychlost by sa dala nastavit.
S tym sklucovadlom ma to ale mrzi, nove vreteno sa mi zhanat nechce. Ta redukcia znie ako najschodnejsia cesta len na kolko to bude presne :-D
david.2
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 8. 2022, 7:06

3. 12. 2022, 1:04

Víš co,měl by sis ujasnit,co vlastně chceš.. Tohle je už v konstrukci poměrně zfušovaná vrtačka na malé vrtáky. Jestli chceš vrtat velké díry, tak ji nekurvi,protože se svými znalostmi jí rozhodně nevylepšíš,ale prodej jí a kup si něco většího. Když tam někdo nacpal slušnou hlavičku,zdá se,že vrtavka nebude snad napadená kutilem,tak to nemusíš zrovna ty napravovat- když tady všichni vidíme,že jsi ,,odborník" který si neporadí ani se závitem a nedoleze mu,že když na ten čtvrtkoňovej motůrek nabastlí měnič,tak sice bude mít malé otáčky,ale zase se mu vrtavka sotva roztočí naprázdno..
embedd
Příspěvky: 6
Registrován: 6. 2. 2022, 7:15

3. 12. 2022, 2:11

Ďakujem za úprimnú odpoveď . Trochu si dovybavujem dielňu a chcel som nejakú univerzálnu solídnu vŕtačku, čo niečo vydrží a tato mi padla do rany. Páčilo sa mi, že je už po repase a nemusím repasovat nejakú starú keď sa do kovoobrabania zatiaľ moc nevyznám. Snažím sa učiť a čítať čo najviac, a preto som sa aj prišiel pýtať na toto fórum, aby som ju rovno nedo... . Možno som sa unahlil a nedošlo mi, že V6ka bude len na malé priemery vrtákov, aj keď na tejto je sklucovadlo do 8mm. Niekedy potrebujem vŕtať aj do dreva a často majú väčšie vrtáky zúženú stopku na 10mm, preto som sa pýtal na výmenu sklucovadla, ktoré pojme aspoň 10mm.
Ale ujasním si, čo vlastne očakávam a, keď tak ju predám a kúpim niečo iné.
Vieš mi prosím poradiť na aký typ sa oplatí striehnuť?
Ďakujem ešte raz.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“