FEMI FA-13 vreteno

Odpovědět
embedd
Příspěvky: 6
Registrován: 6. 2. 2022, 7:15

14. 1. 2023, 8:23

Zdravim,

dostal som sa k tejto vrtacke s tym, ze vibruje. Tak som ju rozobral a zistil som, ze vreteno je z dvoch casti, vrchny tisichran je navareny nejakou cinovou alebo akou spajkou na vreteno ktore je v pinole. Je to vidiet na fotkach. Je to ale navarene na krivo a teda otazka je, ako a ci sa to vreteno da vyrovnat. Tiez by ma zaujimalo ci sa to tak robilo alebo to len nejaky odbornik takto "zrepasoval" :-D
Ak nie tak asi len zohnat nove a kedze je to madarska vrtacka tak predpokladam ze na nejakom madarskom bazosi by som sa musel povrtat len po madarsky neviem :-D
Priapdne dat to vyrobit ale to si neviem vobec predstavit aka by bola cena za take nieco.

Ak by ste mi vedeli poradit co s tym budem nadseny :-)

Dakujem.
Přílohy
146218622.jpg
IMG_6325 Large.jpeg
IMG_6326 Large.jpeg
IMG_6327 Large.jpeg
IMG_6328 Large.jpeg
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

14. 1. 2023, 8:36

určitě nerovnat když to je křivě sletované - ohřát a rozdělit a v přípravku znovu zaletovat - tentokrát rovně .
embedd
Příspěvky: 6
Registrován: 6. 2. 2022, 7:15

16. 1. 2023, 9:45

To znie super ak by sa to takto dalo opravit. Aky pripravok sa na to pouziva? Nieco speci alebo len na sustruh, dve lunety a medzi nimi to vystredit a zvarit? Problem je ze nemam ani sustruh ani pripravok :-D
Nevedel by mi niekto posunut kontakt na niekoho kto by mi to vedel takto zrovnat? Zapadne slovensko idealne.
Pripadne nejaky napad ako to spravit v domacich podmienkach?

Dakujem :-)
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“