Rovinné brusky

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

6. 3. 2016, 12:46

Šuplík se u odsávání používá ke sběru prachu, aby se pak dal vysypat. Alespoň je tomu tak třeba u POC6 od Vzduchotechnik Chrastava. POC6 má i takovou páku, kterou se zatřepe s filtry (takové plátěné pytle) aby se prach setřepal dolů do šuplíku. Na sání přijde nasadit chobot, co vede k sací hubici přímo u brusného kotouče. Resp. možná ještě nějaká nástavná roura. Na výfuk už asi nic nepřijde.
Není to na magnetku moc subtilní v porovnání s třeba POC6 co se dává k nástrojovým bruskám jako BN102?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

6. 3. 2016, 10:31

mal som to včera pustené a ťah to má jak sviňa :) (hodnotené subjektívne rukou na sacej rúre)
viac ma rozčuľuje hlučnosť a vibrácie musím trošku poladiť vyváženie vrtule aby s ňou tak netrepalo
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

6. 3. 2016, 11:45

Ale to jo, ventilátor je slušně velký. Spíš mi přijde malá část s filtry. POC6 je skříň řekněme 1200x600x600 mm, nahoře je velký ventilátor, dole šuplík na prach a zbytek mezi tím filtry. Odhadem tak 2/3 výšky skříně. Je tedy fakt, že když jsem se díval do manuálu k BPH20 tak na titulní fotce vypadá odsávání podobně a je taky relativně malé.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

8. 3. 2016, 7:48

aleshonsa píše:Šuplík se u odsávání používá ke sběru prachu, aby se pak dal vysypat. Alespoň je tomu tak třeba u POC6 od Vzduchotechnik Chrastava. POC6 má i takovou páku, kterou se zatřepe s filtry (takové plátěné pytle) aby se prach setřepal dolů do šuplíku. Na sání přijde nasadit chobot, co vede k sací hubici přímo u brusného kotouče. Resp. možná ještě nějaká nástavná roura. Na výfuk už asi nic nepřijde.
Není to na magnetku moc subtilní v porovnání s třeba POC6 co se dává k nástrojovým bruskám jako BN102?
To je samozřejmě blbost pane inženýre,že? na ten výfuk má přijít filtr,jinak by Vám to ráčilo lítat do cimry,tak jest? Leda,že by ten vejfuk byl vyvedenaj do komína,áánebo k sousedovi kterýho nemáme rádi ,tak jako jsem to míval já..Když zazlobil,stačilo vzít hadici,vyluxovat kolem brusky a pitomec mohl hned mýt auto znovu:-)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 3. 2016, 1:07

david.1 píše:
aleshonsa píše:Šuplík se u odsávání používá ke sběru prachu, aby se pak dal vysypat. Alespoň je tomu tak třeba u POC6 od Vzduchotechnik Chrastava. POC6 má i takovou páku, kterou se zatřepe s filtry (takové plátěné pytle) aby se prach setřepal dolů do šuplíku. Na sání přijde nasadit chobot, co vede k sací hubici přímo u brusného kotouče. Resp. možná ještě nějaká nástavná roura. Na výfuk už asi nic nepřijde.
Není to na magnetku moc subtilní v porovnání s třeba POC6 co se dává k nástrojovým bruskám jako BN102?
To je samozřejmě blbost pane inženýre,že? na ten výfuk má přijít filtr,jinak by Vám to ráčilo lítat do cimry,tak jest? Leda,že by ten vejfuk byl vyvedenaj do komína,áánebo k sousedovi kterýho nemáme rádi ,tak jako jsem to míval já..Když zazlobil,stačilo vzít hadici,vyluxovat kolem brusky a pitomec mohl hned mýt auto znovu:-)
????? Tak to se Vám pane david.1 hluboce omlouvám, že ačkoliv jsem inženýr, tak jsem evidentně bohužel debil, co neví, že některá odsávání nejsou na rozdíl od třeba POC6 kompletní a nemají filtry. Má omluva platí i přes to, že jsem se podivoval, jestli to není vůči POC6 nějak subtilní (hlavně právě s poukázáním na filtry u POC6). :D :D :D :D
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 8:31

Neomlouvej se,kamarád doktor tvrdil že inženýr není titul ale diagnoza :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

13. 3. 2016, 10:25

aleshonsa píše:
david.1 píše:
aleshonsa píše:Šuplík se u odsávání používá ke sběru prachu, aby se pak dal vysypat. Alespoň je tomu tak třeba u POC6 od Vzduchotechnik Chrastava. POC6 má i takovou páku, kterou se zatřepe s filtry (takové plátěné pytle) aby se prach setřepal dolů do šuplíku. Na sání přijde nasadit chobot, co vede k sací hubici přímo u brusného kotouče. Resp. možná ještě nějaká nástavná roura. Na výfuk už asi nic nepřijde.
Není to na magnetku moc subtilní v porovnání s třeba POC6 co se dává k nástrojovým bruskám jako BN102?
To je samozřejmě blbost pane inženýre,že? na ten výfuk má přijít filtr,jinak by Vám to ráčilo lítat do cimry,tak jest? Leda,že by ten vejfuk byl vyvedenaj do komína,áánebo k sousedovi kterýho nemáme rádi ,tak jako jsem to míval já..Když zazlobil,stačilo vzít hadici,vyluxovat kolem brusky a pitomec mohl hned mýt auto znovu:-)
????? Tak to se Vám pane david.1 hluboce omlouvám, že ačkoliv jsem inženýr, tak jsem evidentně bohužel debil, co neví, že některá odsávání nejsou na rozdíl od třeba POC6 kompletní a nemají filtry. Má omluva platí i přes to, že jsem se podivoval, jestli to není vůči POC6 nějak subtilní (hlavně právě s poukázáním na filtry u POC6). :D :D :D :D
Omluva se přijímá,nikdo nezná vše,takže panu inženýrovi tedy musíme vysvětlit,že POC je odsávání ,které využívá plochu filtru (v tomhle případě 6metrů čtver.,z čehož je jasné,že piksla bude mít poněkud kredenciózní parametry,aby se tam ta plachta vměstnala) ,kdežto tamto pravěké, je na principu cyklonu.To znamená,že pokud na výstupu nebude filtr( který poněkud zbrzdí rychlost vyfukujícího větru-taky by tenfiltr šel nahradit prostě jen odpovídajícně dlouhým vejfukem-tak pár metrů),bude přístroj fungovat s jinými tlaky a v cyklonu nenastane žádoucí ztráta rychlosti a žádoucí pád odsávaných sajrajtů do sběrné nádoby(to dole,kde nejsou dvéře),anóbrž budou pokračovat dále,čehož následkem bude,že sajrajty vyletí vejfukem do světa..Uživatel se bude tvářit asi takhle :shock: ,pozorovatel takhle :lol:
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

13. 3. 2016, 3:10

Hele, a když si vymažu z podpisu Ing. Aleš Honsa a místo toho budu psát v podstatě anonymně třeba pod nickem david.2 (neřešme teď momentálně logiku, proč bych měl mít nick David, když se jmenuju Aleš, berme to čistě modelově), tak sem budu moc psát hovadiny, aniž by to někdo (třeba nějaký david.1) komentoval košatěji než prostou holou větou "ne tak to není".

Já se tedy nepovažuju za nějak úzkoprsého, ale kolegu asi spíš zajímá jak je to s odsáváním, než nějaké rádoby vtipné květnaté poznámky geroje co se pod ně nepodepíše ani svým vlastním jménem. Jako já se rád nechám poučit, vyvrátit svůj omyl, a ledacos vysvětlit. Ale proč to nedělat v mezích normálu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
coroner
Příspěvky: 58
Registrován: 11. 10. 2011, 5:36
Bydliště: Vysočina - u Křižanova

3. 10. 2016, 9:06

Tak jsem právě přivezl domů tohohle mazlíka
Obrázek
Byly tři kusy a jako vždy jsem přijel poslední, takže mám nejvíce ozobanou mašinu a vyzobanej rozvaděč. Doufám, že některá z těch zbývajících skončila taky tady na foru.
Prodejcům budiž ke cti, že aspoň poznali, že je to roviná bruska, ikdyž to tedy není uváděná brh 20, ale je to bph 200, což je samozřejmě lepší.
Odpojená je naprosto prasácky a taky částečně rozkradená, takže doufám, že se mi ji podaří rozhýbat, je to krásnej kus litiny. Naštěstí zůstaly na stroji podstatné věci - systém, serva, drivery, optická pravítka, pohon vřetene, orovnávání, chlazení atd, takže základ je a zbytek postupně.
Doufám, že to nebude jak u cnc soustruhu, co jsem dával dohromady dva roky, ale tam se měnila komplet elektrika včetně pohonů, to tady naštěstí zůstane.
Naposledy upravil(a) coroner dne 7. 10. 2016, 6:44, celkem upraveno 1 x.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

4. 10. 2016, 11:51

Podle příspěvků z poslední doby bych řekl, že jsou tady všechny 3. I když dobrej postřeh. To vážně není BRH.
Co tam všechno chybí, když je to přerubané na Mefiho? Je to identické jako ta vyfocená? Válec asi určitě. Ta na fotce nemá ani zařízení pro příčné přidávání, koukám. To je asi všechno na šrouby, co?
Sběratel strojů :-)
coroner
Příspěvky: 58
Registrován: 11. 10. 2011, 5:36
Bydliště: Vysočina - u Křižanova

4. 10. 2016, 6:19

Mám to hozené na odtahovce a zaparkované v suchu, ještě jsem neměl čas se na to ani pořádně podívat za světla. Snad ji v sobotu složím, když dopadne manipulátor.
Každopádně Y a Z komplet elektrické, "ruční" ovládání jen pomocí MPG. Xko zůstalo hydraulické, ale hydraulika je nekompletní, jak moc nekompletní ještě nebyl čas zjistit.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

9. 10. 2016, 10:12

coroner píše:Tak jsem právě přivezl domů tohohle mazlíka
Obrázek
Co to je za fotku? To už je u tebe vyložená a zapojená? Takhle jsi to přivezl jak je to na fotce?
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
coroner
Příspěvky: 58
Registrován: 11. 10. 2011, 5:36
Bydliště: Vysočina - u Křižanova

10. 10. 2016, 6:36

Kéž by to už bylo u mě. Ne tohle je fotka, jak by jednou měla vypadat. Je to od Mefi, když dokončili přestavbu. Dal jsem tam tu fotku, protože inzerát z bazoše zmizel, tak aby bylo jasné o co šlo.
Ty jsi tu brusku nakonec nedovezl, že jsou ty dvě další zase na prodej?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

10. 10. 2016, 6:42

coroner píše:Kéž by to už bylo u mě. Ne tohle je fotka, jak by jednou měla vypadat. Je to od Mefi, když dokončili přestavbu. Dal jsem tam tu fotku, protože inzerát z bazoše zmizel, tak aby bylo jasné o co šlo.
Ty jsi tu brusku nakonec nedovezl, že jsou ty dvě další zase na prodej?
Oni mi tu objednávku zrušily, vrátily mi zálohu a už mi nezvedá telefon a nereaguje na maily.

Volal tam kamarád, řekli mu že předchozí zákazník zrušil objednávku sám a brusky už jsou o 10.000,- plus DPH dražší. Jednání ještě horší - žádnou rezervaci nepřipouští a o nekopletní hydraulice a chybějícím kotouči v inzerci už ani zmínka.

Tak co si asi mám myslet?

Budu platit storno za kamion a vyhodil jsem 1500,- za cestu do Brna a jeden den dovolené k tomu.
Budu po nich požadovat náhradu.

Vem si 48 tisíc, zajeď jim to zaplatit, objednej kamion na druhý den, oni ti to dryhý den zruší a řeknou ti že je to za 59... a tak pořád dokola - to je normálně na kulku do hlavy tohleto.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2016, 6:54

no pekny
co ze je to za firmu?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“