Náhodný výpadek výstupů "Enable". Mach4 pracuje bez přerušení.

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
rudi
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 8. 2017, 8:32
Bydliště: V Prokopě 1544, 25088 Čelákovice

5. 8. 2022, 4:56

Kdo poradí?
S problémem se potýkám již několik měsíců. Pracuji zatím v demo verzí Mach4 (ver. 4.2.0. 4809) a ESS s pluginem V278.1. Z důvodu vyššího konfortu obsluhy stroje zamýšlím ovládání některých funkcí z přídavného panelu stroje. Pro vyšší počet vstupů jsem také zakoupil přídavný port3 (od stejného prodejce jako ESS). Z tohoto důvodu jsem v Screen Scriptu provedl několik úprav. Pro aktivaci některých externích tlačítek a ledek jsem také použil i PMC. Při testech vše pracuje tak jak má, nehlásí žádný errort a ex. tlačítka a ledky pracují tak jak mají. Problém je v náhodném výpadku výstupů "Enable". Mach4 pracuje bez přerušení ani nezahlásí errort. Někdy vypadne Enable po několika vteřinách, někdy až po několika minutách. Nezáleží jestli Mach4 zpracovává nc-program nebo je v režimu klidu.
Po delším laborování jsem dnes zjistil že na výpadek výstupů "Enable" má vliv použití PMC. Když ve Screen Scriptu zgenerovaný modul PMC odstraním, problém s výpadky Enable zmizí, Stačí i jen jedena programová příčka v PMC, nesouvisející se zamýšlenou úpravou a výpadky se objeví znovu. PMC je mocný nástroj k úpravám v Machu aniž bych potřeboval znát programování v LUA. Rád bych ho použil i pro tento můj případ. Proto budu vděčný za každou radu.
Setkal se někdo s tímto problémem? Dělám někde chybu? Také mě napadá jestli to není problém demo verze?
Rudi z Č.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“