Ulozeni materialu

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
face
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 7. 2017, 6:29

1. 7. 2017, 6:36

Ahoj. Je mozne v machu najit 2 rohy ulozeneho materialu, tak aby se v tomto uhlu ulozeni natocila i pracovni plocha a ja jsem nemusel pracne ukladat do rovnobeznosti tezky material. Videl jsem ze u nekterych programu si oznacil jeden roh a pak druhy v zadu. Netusite ? Diky Ondra
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

1. 7. 2017, 10:45

Ahoj, ano jde, pošli mi tvuj screen a já ti do něho přidám tabulku na toto najíždění, je to určené pro kameru která má určitý offset od nástroje ten bych potřeboval vědět a nebo jestli budeš najíždět přímo nástrojem na tyto rohy..Pepa
face
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 7. 2017, 6:29

1. 7. 2017, 1:39

Ahoj. Ja bych najizdel jen nastrojem bez kamery, jen bych urcil natoceni plechu. To mi bohate staci pokud by to slo

Pepa Žhář píše:Ahoj, ano jde, pošli mi tvuj screen a já ti do něho přidám tabulku na toto najíždění, je to určené pro kameru která má určitý offset od nástroje ten bych potřeboval vědět a nebo jestli budeš najíždět přímo nástrojem na tyto rohy..Pepa
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

1. 7. 2017, 8:26

Pepa Žhář píše:Ahoj, ano jde, pošli mi tvuj screen a já ti do něho přidám tabulku na toto najíždění, je to určené pro kameru která má určitý offset od nástroje ten bych potřeboval vědět a nebo jestli budeš najíždět přímo nástrojem na tyto rohy..Pepa
Ahoj Pepo,
to vyzerá zaujímavo a hlavne užitočne. Ak to nieje tvoje know-how, mohol by si prípadne tú tabuľku dať do pléna prípadne aj s popisom nastavenia? Isto by sa to zišlo mnohým užívateľom.
Ďakujem, Andrej.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

2. 7. 2017, 10:21

Ahoj je to pouze mnou upravený screen,jinak základ je z fora machu
takže tento je pro najíždění kdy nula je hrot nástroje
popis je vlastně již dán přímo v hláškách v řádku machu ale jinak to je:
stiskneš tlačítko A a pokud máš kameru a naintalovaný a aktivovaný plugin http://www.kd-dietz.com/klausphp/downlo ... v2.14d.exe" onclick="window.open(this.href);return false;
tak se otevře okno s kamerou ted budeš najíždět na výchozí bod třeba levý spodní roh pak budeš vyzván ke stisknutí tlačítka B to vynuluje souřadnice a vyzve tě to k najetí na druhý referenční bod a stisknutí tlačítka C
to pak udělá potřebný výpočet a natočí souřadnice ...
tlačítko kamera je jasné to otevře okno s kamerou a tlačítko home vynuluje souřadnice v daném místě
pokud někdo bude používat kameru tak je potřeba změnit 2 řádky v tlačítku Home a C přes machscreen http://www.kd-dietz.com/klausphp/downlo ... nv1.67.exe" onclick="window.open(this.href);return false;
je to perfektní věc pro plasmu kde se dost blbě rovná již položený plech
Přílohy
1024cam.rar
(17.52 KiB) Staženo 150 x
Home.PNG
C.PNG
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

2. 7. 2017, 3:32

Super, ďakujem :)
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

4. 7. 2017, 8:19

Rádo se stalo a ať to slouží , jinak kdyby byli nějaké nejasnosti tak nevahejte napsat poznatky..
canbus
Příspěvky: 157
Registrován: 5. 2. 2012, 6:29

28. 8. 2017, 2:46

Zdravím priatelia.
Táto téma natočenia plechu pri plazme/MACH ma trápi už veľmi dlho.
Ak by to šlo ako popisujete budem veľmi rád a veľmi by to pomohlo aj ostatným.

Pre porovnanie popíšem ako sa chová natočenie plechu u profi CNC plazme MicroStep.
1.Vyvolám funkciu "natočenia plechu".
2. Automaticky sa zapne bodový LASER "ukazovátko" a manuálne musím najet laserom na lavý roh plechu.
3. Potvrdím polohu v rohu a vyzve ma aby som najel na druhý roh.
4. Manuálne najíždím laserom na druhý roh a keď som presne v druhom pravom rohu POTVRDÍM.
5. V tomto okamžiku mi mašina zbehne naspäť laserom po hrane do ľavého rohu a na Monitore vidím o koľko stupňov je plech vytočený.
6. Vypnem laser a môžem začať páliť .

Chcel by som na svoju domácu MACH plazmu tiež aplikovať Laser, avšak potrebujem aby MACH mal funkciu natáčania plechu.
Išlo by to nejak ?
Pepa Žhář píše:Ahoj je to pouze mnou upravený screen,jinak základ je z fora machu
takže tento je pro najíždění kdy nula je hrot nástroje
popis je vlastně již dán přímo v hláškách v řádku machu ale jinak to je:
stiskneš tlačítko A a pokud máš kameru a naintalovaný a aktivovaný plugin http://www.kd-dietz.com/klausphp/downlo ... v2.14d.exe" onclick="window.open(this.href);return false;
tak se otevře okno s kamerou ted budeš najíždět na výchozí bod třeba levý spodní roh pak budeš vyzván ke stisknutí tlačítka B to vynuluje souřadnice a vyzve tě to k najetí na druhý referenční bod a stisknutí tlačítka C
to pak udělá potřebný výpočet a natočí souřadnice ...
tlačítko kamera je jasné to otevře okno s kamerou a tlačítko home vynuluje souřadnice v daném místě
pokud někdo bude používat kameru tak je potřeba změnit 2 řádky v tlačítku Home a C přes machscreen http://www.kd-dietz.com/klausphp/downlo ... nv1.67.exe" onclick="window.open(this.href);return false;
je to perfektní věc pro plasmu kde se dost blbě rovná již položený plech
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

28. 8. 2017, 9:07

Ahoj a včem je problém? nejde ti stáhnout ten soubor ? akorát to nemám nazvané natočení plechu ale kamera a zapnutí laseru uděláš manuálně, jinak pokud chceš tak ti to udělám přesně jak chceš jen mi pošli tvuj set soubor který používáš..
A po návštěvě kolegy Tibiho jsem zjistil že natočení roviny je větší o 90 stupnů tak pokud tuto funkci někdo používá necht se na mě obrátí s příslušným souborem set a já mu ho obratem upravím..
a ještě toto nastaví nulu a uhel natočení , takže pokud pálíš plasmou tak je třeba dát nějaký ofset aby to nepálilo na hraně materiálu, ale to jsem již popsal ve změně dvou rádků prostě přidáš třeba o 10mm více
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“