mach 3 - problém s obloukem v rovině G18

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

11. 5. 2018, 4:35

ano verzi machu, ja mam tu posledni, jinak az na podivne prirazeni pinu k motorum jsem na nem nic zvlastniho nenesel a oblouky to ukazuje i projizdi spravne..
jezykus
Příspěvky: 10
Registrován: 1. 5. 2018, 9:38

27. 7. 2018, 3:07

Dobrý den,

měl jsem toho teď celkem hodně a úplně jsem zapomněl odepsat. Popravdě už jsem z toho unavený, řeším to už víc jak rok a stále jsem se nedobral nějakého řešení. Zkoušel jsem Mach přeinstalovat a dělá to to stejné. Aktuální verze Machu je: D1.90.038.

Jsme už zoufalý, nevím co s tím a v mnoha ohledech mě to limituje. A to nemluvím o problémech při najíždění na poloměrové korekce G41/42 (jezdí to na úplně nesmyslné strany a bourá to do obrobku).

S pozdravem

Jan
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 7. 2018, 3:10

Ty radiusovy korekce mi v nem nikdy nechodili tak jak jsem to chapal z dokumentace

Ale to i u jinych systemu mam problem a nevim zda je to mnou nebo tema kompenzacema

Posli vic info k tem obloukum v g18
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

28. 7. 2018, 7:04

Ahoj , no tak to je hodne stara verze, se divim ze to vubec nejak funguje, tady mas odkaz na novou verzi
http://www.machsupport.com/wp-content/u ... n3.043.exe
Nainstaluj a uvidis...Pepa
jezykus
Příspěvky: 10
Registrován: 1. 5. 2018, 9:38

3. 8. 2018, 7:26

Ahoj, tak jsem nainstaloval tu novou verzi Machu. Zkoušel jsem oblouk v obou rovinách (G18 i G19) a vypadá to, že to funguje. A jako bonus jsem zkoušel kompenzaci poloměru nástroje (G41 a G42) a zdá se, že to také funguje jak má. Jdu to dnes testovat, tak pak napíšu jak to dopadlo. Jediná věc co jsem musel nastavit jinak bylo toto: ,,shuttle acceleration" v ,,general config" a to na hodnotu 0.01 (když je zapnutý backlash, tak se při každé změně směru mašina zastavovala rozjížděla s opravdu dlouhou akcelerací a ignorovalo to nastavení motorů a jejich akcelerace - původně tam byla nastavená 1 sekunda). Bohužel musím používat backlash, protože ty šrouby co tam máme jsou s vůlemi, které už nedostačují našim potřebám a kupovat tam lepší nemá smysl.

Díky za vaše postřehy a rady. Otestuju a dám vědět jak to vypadá.

Jan
jezykus
Příspěvky: 10
Registrován: 1. 5. 2018, 9:38

4. 8. 2018, 1:55

Tak jsem to testoval. Jako zdá se, že to bude fungovat. Jen jsem narazil na několik drobností v poloměrových korekcích. Nevím jestli je to záležitost Machu nebo mého PC, ale nájezd/výjezd z a na korekci musí být obloukem a né přímkou (když jsem to měl přímkou, tak to jelo šikmo). No a ještě jedna věc, ale to už je věc mezi nebem a zemí. Zkoušel jsem program naklonovat na dva nulové body (G54 a G55) a zdá se, že při přepínání NBO se tam někde něco stane a pak to nenačítá poloměrovou korekci dobře (jelo to někam úplně na druhou stranu). Nevím, možná tam něco nějak někde ,,visí" (G40 v kódu je :-) nebo tak něco. Hádám, že to může být i tím PC. Ale na jednom kuse se zdá, že to funguje (přesně to co vidím v CAMu, to se děje i na mašině).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 8. 2018, 2:34

U toho sikmeho najeti je to vporadku
Prvni radek po zapnuti korekce je z posledniho bodu ktery samozrejme neni korigovany na novy bod ktery uz korigovany bude
Tudiz u primky musi jet sikmo tak aby na jejim konci byl o polomer nastroje bokem
Pricemz na zacatku byl v ose nastroje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jezykus
Příspěvky: 10
Registrován: 1. 5. 2018, 9:38

4. 8. 2018, 10:09

Aha, tak to se bez mučení přiznám, že mně nedošlo :-) Tak to to pak vysvětluje. Díky za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“