No shuttle detected of type selected

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Ludánek
Příspěvky: 4
Registrován: 1. 9. 2017, 8:05

10. 12. 2018, 6:54

Dobrý den, vyskytl se mi problém na odlazené frézce. Při náhlém výpadku proudu došlo k restartu počítače a od té chvíle mi Mach3 nefunguje. Při spuštění programu vyskočí chybové hlášení, po resetu sice zmizí ale motory se mi nerozběhnou. Trápím se s tím už 3 dny a nemůžu na nic přijít. Prosím o radu nebo jakýkoliv nápad . Moc děkuju.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

10. 12. 2018, 7:00

podal jsi docela málo informací ! provozuješ to přez nějaký interpolátor nebo jedeš přez paralelní port ?
pokud přez lpt takmach prostě přeinstaluj zřejmě ti nejede plt driver.
Ludánek
Příspěvky: 4
Registrován: 1. 9. 2017, 8:05

10. 12. 2018, 7:54

Děkuji za radu, skutečně to vypadá na driver, po jeho testu nemám žádnou frekvenci. Zřejmě mi nezbyde nic jiného než skutečně Mach odinstalovat a začít od začátku. Jsem od Strakonic kdyby se našel odborník ochotný pomoci budu jenom rád. Ještě jednou děkuji za radu.
Pepa Žhář
Příspěvky: 416
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

10. 12. 2018, 8:12

Ahoj, zkusil bych zajet do tabulky function config - pak reset device sel.
pak ho zavri a mel by jet od zacatku, tam si pak vyber pres co to poustis jestli LPT nebo nejaky interpolátor
a asi mas spusteny nejaky plugin navic to je v tabulce config - config plugin
Ludánek
Příspěvky: 4
Registrován: 1. 9. 2017, 8:05

18. 12. 2018, 3:05

Pánové moc děkuju za pomoc, Mach3 jsem přeinstaloval a poté jsem přišel na problém s oddělovací deskou, po přenastavení vstupů podle skutečného zapojení předchozího majitele se mi stroj již hýbe. Zbývá mi odstranit pár problémů, ještě že budou ty Vánoce tak se tomu budu věnovat. Ještě jednou moc děkuju za rady a přeju hezký svátky. Ludánek :D
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“