Mach3 + ESS s MPG

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Martin1976
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 3. 2013, 1:19
Bydliště: Bouzov

28. 3. 2019, 8:35

Zdravím,
Prosím o radu ohledně rozchození MPG s ESS.Když jsem neměl ESS,tak přes paralerní port MPG chodil nádherně,teď s ESS se mě osy pohybují trhaně,zatočím s MPG a osa postupně trhaně dojíždí až na rozměr,kroky ale neztrácí.
Když přepnu osy z MPG na CONT,tak po zatočení MPG a sledování v záložce setting MPG1 chodí vše jak má i v plugin Data monitoring vše chodí,ale jak aktivuji zpět z CONT na MPG,začne se to trhat a v monitoring data je vidět že jak se osa trhá,tak stejně tak počítá BUFFER,jako by něco nestíhalo,přitom osy jezdí v CONT perfektně,kroky neztrácí,složité programy též bez problémů,rychlost os v G0 6000mm/min a bez problémů,jen ten MPG mě trápí.
Prosím nevíte jak postupovat pro nalezení chyby?
Mě už nic nenapadá.
Díky za případné rady,
Martin
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2019, 8:59

poradil bych ale rada se ti nebude libit
tak az vycerpas vsechny moznosti vedel bych o systemu kde se ti nic trhat nebude
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Martin1976
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 3. 2013, 1:19
Bydliště: Bouzov

28. 3. 2019, 9:33

No je mě to jasný,mám disk kde jsem zkoušel Linux,jen je prohodit,ale řeknu ti,že jen nainstalovat ten Linux byl pro mě nadlidský výkon,potom jsem tam chtěl přidat ovladače na síťovou kartu a tam jsem skončil,nepovedlo se.
Jinak se mě prostředí atd. líbilo,ale spoustu lidí odradí složitost každého zákroku když tomu nerozumí.
Jsem vyučenej obraběč,elektronika mě baví od dětství,ale k programování se nějak nemůžu probojovat a to jsem to několikrát zkoušel a to jen s PIC,natož LINUX,bohužel je to asi nad moje chápání.
Dlouho jsem se rozmýšlel a nakonec zvolil Widle.
Vše mě funguje k mé spokojenosti,obrábění bez problémů,jen ten MPG,sice jede,ale né jak má.
Mám čisté XP,bez service packu,nemůže to být třeba tím?
Něco se někde kope.
Chodí mě to v podstatě identicky jako pánovi v 3 minutě záznamu viz odkaz.
https://www.youtube.com/watch?v=hFNIIqpQJSk

Jenže on nemá ESS
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2019, 11:59

Martin1976 píše: 28. 3. 2019, 9:33 No je mě to jasný,mám disk kde jsem zkoušel Linux,jen je prohodit,ale řeknu ti,že jen nainstalovat ten Linux byl pro mě nadlidský výkon,potom jsem tam chtěl přidat ovladače na síťovou kartu a tam jsem skončil,nepovedlo se.
Jinak se mě prostředí atd. líbilo,ale spoustu lidí odradí složitost každého zákroku když tomu nerozumí.
Jsem vyučenej obraběč,elektronika mě baví od dětství,ale k programování se nějak nemůžu probojovat a to jsem to několikrát zkoušel a to jen s PIC,natož LINUX,bohužel je to asi nad moje chápání.
Dlouho jsem se rozmýšlel a nakonec zvolil Widle.
Vše mě funguje k mé spokojenosti,obrábění bez problémů,jen ten MPG,sice jede,ale né jak má.
Mám čisté XP,bez service packu,nemůže to být třeba tím?
Něco se někde kope.
Chodí mě to v podstatě identicky jako pánovi v 3 minutě záznamu viz odkaz.
https://www.youtube.com/watch?v=hFNIIqpQJSk

Jenže on nemá ESS
tady na DF moc info k Machu a MPG nebude.....
Zkus to probrat zde:
https://www.machsupport.com/forum/index ... on=search2
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“