Mach3 a CNC IO board - vstupy zůstávají "viset"

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 12
Registrován: 15. 1. 2018, 8:40

27. 9. 2019, 6:18

Ahoj,
s rozumem v koncích prosím o radu:
Z nějakého důvodu Mach vidí vstupní piny této oddělovací desky, jako a) stále zapnuté (active low není zaškrtnutý), b) v náhodných intervalech zapnuté/vypnuté, aniž by na nich něco bylo, c) vůbec o nich neví.
Podezíral jsem nefunkční LPT port na základní desce. Vzhledem k tomu, že jsem jich vyzkoušel už 10-15 (a setkal se s každou s vypsaných možností, třikrát s tím, že pár vstupů šlapalo, pro změnu nebyl stabilní kernel speed), začínám spíš podezírat sebe, něco mi nedochází.
Výstupní piny jsou OK.
Jako amatér a optimista jsem počítal s průběhem strčím to tam-bude to fungovat, což je docela daleko od reality. Google mi nijak nenapověděl. Takže bych se rád touto cestou zeptal šikovnějších a chytřejších lidí zde na fóru, zda by věděli, kudy do toho...
Budu rád za jakékoliv nápady, návrhy.

Používám Mach3 demo, zkouším winXP a win7.
Oddělovací deska je CNC IO-B1_V.2

Díky.
Přílohy
na vstupech není nic připojeno.jpg
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 9. 2019, 6:43

Nejsem Machař (protože si myslím, že na Windows možná patří Excel, ale ne CNC).
Nicméně mám pocit, že W7 a přímý přístup na porty (což Mach potřebuje) spolu moc nejde dohromady, ne? Není to tak, že poslední verze, kde Mach přes LPT funguje je WXP 32bit?

Kdybych to měl řešit, šel bych na to takhle:
- zkontroloval bych, jestli má oddělovací deska napájení (protože do vypadá spíš na problém oddělovací desky než LPT)
- stáhl bych si nějaký SW pro test linek na LPT a zkusil bych, jak se port chová tam (třeba něco takového http://www.xlentelectronics.nl/LPTTest/ ... ilx64r.htm )
- připojil bych na oddělovací desku napájení, ale nepřipojoval bych ji k PC, multimetrem bych zkontroloval, co deska posílá na příslušné piny LPT portu
- až bych to všechno rozjel, tak bych smazal Mach a nainstaloval si LinuxCNC ;-)
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“