Mach3 referencování os.

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
JAKOV
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 1. 2020, 12:26

12. 1. 2020, 12:51

Vážení přátelé. Postavil jsem si cnc frézičku. Stáhnul a nainstaloval jsem si Mach3 Hobby a koupil desku NVUM3-SP. Uvádění do provozu šlo dobře až k jsme narazil na referencování. Na stroji mám instalováno 6 mikrospínačů na koncích všech tří os. Když nastavím všechny jako limitní, vše perfektně funguje. Na diagnostice žluté ledky potvrzují, že je vše v pořádku. Ovšem, když nastavím tři čidla jako referenční a najedu na čidlo, tak žlutá led Home svítí, ale stroj není vypnut. Čili to nefunguje. Doufám, že to je jenom chyba v nastavení a že se najde nějaká dobrá duše, která mi poradí. Jenom upřesním: rozměry Machine Coord x 240, y 340, z 240 mm. Osa z + a (slave). Pánové, velmi pečlivě jsme prohledal CNC forum. Našel jsme 9 zmínek, ale ani jedna mě nepomohla. Na internetu jsem našel velmi pěknou stránku Sysel (Zahradník). Postupoval jsme přesně podle návodu, ale bez úspěchu. Prosím, pomůže mi někdo. J. Hudec
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

12. 1. 2020, 1:04

Ahoj, určitě to bude v nastavení , při homování je ignoruje jako koncové spínače a upřednostnuje jako referenční, zkus manualně procvakat při referování ostatní spinače a určitě se nějaký chytí a pak ho jen v nastavení přiřad ke správné ose..Pepa
JAKOV
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 1. 2020, 12:26

12. 1. 2020, 5:25

Pepo za odpověď děkuji. Ale já s tím zápasím nejméně měsíc a nejsem stavu s tím pohnout. Nemohl by jsi mi zprostředkovat spojení s někým kdo v Machu pracuje a byl by ochoten ke konzultaci. Buď telefonické spojení, nebo pomocí team viewer, což by asi bylo nejednoduší, nebo mail, popřípadě osobní setkání.
Zdraví J. Hudec
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

12. 1. 2020, 5:52

Poslal jsem emila..
JAKOV
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 1. 2020, 12:26

13. 1. 2020, 8:41

Ahoj Pepo. Jsem neuvěřitelný břídil. Dostal jsem oznámení: poslal jsem email. Pepo, prosím Tě o trochu trpělivosti. Předpokládám, že jsi to poslal na adresu, kde jsem přihlášen. Ale já jsem tam zatím nic nenašel. Buď tak laskav, pošli mi to na adresu hudec.josef@volny.cz. Za pomoc děkuji J. Hudec
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2020, 9:51

Chlape já Ti rovněž odepsal na email, ale asi si to nedostal. Takže zkontroluj si schránku.
beatlord
Příspěvky: 17
Registrován: 2. 11. 2019, 11:42

17. 1. 2020, 5:09

Nevim jestli odpovim dobre ale ty mas home cidla takze samo to nevypne dokud to nemas dobre nastaveno. Mach musi vedet jak na cidla najizdet jestli -nebo + to definujes v tabulce home limity. Pak bys mel zapnout na plose all limit home to velke cervene vedle pocitadel xyz masina by mela zacit hledat limitni spinac tznamena dojet na nej zacina to x a konci u z pokazde kdyz dojede na cidlo se zastavi a zapne se dalsi osa. Pozor na definovani smeru najezdu v home limitech v tabulce pro nastaveni limitu. Pokud ti vsechny osy najdou koncaky a stoji masina na poslednim mas pul nastaveni za sebou. Mach si vynuloval osy a ciselniky pojezdu zezelenaji. Pak si najedes osama na rucne na misto po jedne a zapises do tabulky home limitu to cislo z ciselniku. Pozor je nutne se divat na souradnice ktere ktomu patri jsou dvoje prepinac je vedle tlacitka home limit a vraceni na 0 bod nevim ted presne jak se jmenuje pisu to zhlavy. No zapises to cislo bud do plus nebo minus a nezapomen to tlacitko home limit nechat zaple zelene a v momente jak masina najede po pocatecnim kalibrovani na napsanou hodnotu v tabulce a tlacitko home limit je zaple masina zastavi 😂👍
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“