Mach4

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 5. 2020, 6:57

Mach 4 mela byt profi varianta k trojce
No posudte sami ve videu.
Zkousel to tu nekdo?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2020, 1:47

Tohle video jsem před nějakou dobou viděl. Myslím že si stěžoval na zamrznutí MDI a Gcode + funkční tlačítka že zamrzala a že musel restartovat Mach, aby se to opravilo.

Ano, to se mi taky stává, a vím přesně kdy.

1. Poté, co se rejpu v konfiguraci Machu a předělávám vícero věcí.
2. Když přeruším pomocí STOP nebo ESTOP probíhající složitější M kód. (klasicky výměna nástroje, měření nástroje)
3. myslím že se mi to mohlo stát při rychloposuvu když jsem zaplácl Estop.

Dokážu si představit že se při tom novém nastavování furt rejpal v konfiguraci a tak mu to dělalo potíže. Já jsem na to vyzrál a po úpravě konfigurace Mach restartuju ( stejně jako se restartuje snad všechen software, aby se aplikovali změny na 100%). Při běžném provozu se mi to za 4 roky asi nestalo (pokud vynechám to přerušení M kódu).

Pak myslím že mluvil o screeně, že je hezčí ale furt nic moc.
1. screen editor je tak nechutně jednoduchej že přeházet a promazat ty tlačítka zvládne každej. Po pár hodinách rejpání se v tom by byl schopen i složítější editace obrazovky (jako já).
2. Při vytváření nového profilu je na výběr z několika předchystaných screen které jsou mnohem minimalističtější než ta základní. Na tý základní je vše, a je tam toho fakt moc, já z toho většinu promazal a předělal.

Jinak ten screen designer je super. S velkou dávkou snahy a odvahy by se to prostředí dalo přiblížit i heidenhainu.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“