Mach 3 problém s krokováním

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
jakob92
Příspěvky: 13
Registrován: 12. 2. 2019, 8:54

29. 7. 2020, 9:10

Zdravím, mám CNC router -

ovládání před LPT port +
MACH3 CNC 5 axis interface
TB6600 4.5A

a občas se mi stalo že se při pálení MACH zasekl, měl jsem problém s rušením a v nové dílně je to horší, Plasmu jsem uzemnil , ale stalo se mi že se vypnul PC a už nejde pustit ,

Pořídil jsem nový PC s win XP . Bohužel po instalaci se mi nedaří nastavit mach jak to bylo na starém PC , Při nastavení motoru jsem dal krokování STEPS 800 - ale ted v nové instalaci mi nesedí vzdálenost . v MACHU je 100mm a realně 50mm. Nechápu že předtím jsem měl nastaveno 800 a bylo vše ok.

Pokud nastavím 1600 tak vzdálenost sedí ,ale motory i drivery se dost hřejou a i neběží plynule.

Je možno , že se stalo něco s motorama - rušení , nebo je špatné nastavení, špatná instalace , popřípadě co bych mohl zkontrolovat.


Už si nevím rady , díky za radu, už jsem docela zoufalý
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 7. 2020, 12:11

Nespoléhej na to, že "předtím to chodilo".
Vezmi do ruky drivery a zkontroluj, že jsou nastavené správně. Tedy že mikrokrokování je nastavené tak, jak si představuješ. Nenapsal jsi, jaké šrouby/hřebeny/řemeny používáš, tak se nedá říct, jak by to správně mělo být nastaveno.

Pokud se motory moc hřejí, tak buď je blbě nastavený proud, nebo problém může být i v nefungujícím snižování proudu stojící osy. To může způsobovat polarita signálu STEP (zkontroluj, jestli není třeba nastavit invert signálu STEP).

Pokud to nechodí plynule, tak to může znamenat, že to PC nestíhá tak rychle generovat pulzy STEP. Zvlášť pokud máš nastaven vyšší microspepping a jezdíš s tím rychle.
Ideální by bylo to změřit, ale na to asi nemáš techniku. Tak zkus napřed jezdit pomalu, nebo pokusně sniž microstepping.
A pokud má Mach nějakou diagnostiku latence, tak ji zkus pustit a změřit.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“