Nefunkční referování

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2021, 10:39

Hezký den,

nefunguje mi referování na mém stroji. Win10Home s ESS LAN a Mach3. Všechny snímače jsou indukční z CNCshopu a mám jích na dalších strojích a i tyto fungují. Kabeláž nová a zdá se být vše v pořádku. Snímače jsou napájeny 24V přímo z trafa. Popřiblížení kovového předmětu reagují a svítí kontrolky i signál v diagnostice Machu. Při referování ovšem nefunguji. Tedy občas ano. Kdyby nefungovaly vůbec, tak chápu že mám špatně nastavený soft. Jenže fungují. A to je mi záhada. Mach i plugin je poslední doporučený od Warpu. Čistá ínstalace. Nasteveno pouze XYZ home a E-stop. Alarmy z driveru prozatím nepřipojeny.

Kde hledat příčinu? Jsem v koncích:(

Díky za tipy a fajn den
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 1. 2021, 10:43

Kontrolky na snímačích při tom referování reagují nebo také ne?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2021, 10:57

jojo, reagují. Prostě nedá příkaz pro HOME.
Homování řídí ESS.
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2021, 11:38

Podobný problém jsem měl s CSmio. Tam byla chyba v tom že jsem měl referenčáky připojené přes IO desku (dokupovaná s přídavnými vstupy / výstupy). Řešení bylo referenčáky připojit do základní desky. U oddělovací desky k ESS myslím že je " plánek" co kam připojit, máš to podle něj ?
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2021, 1:06

Mám dvě desky SSK-MB2 (https://www.ebmia.pl/plyty-glowne/1476- ... k-mb2.html) a jsou na 1 a 2 portu ESS. Na prvním jsou pripojeny drivery motoru a piny pro XYZ home poslouží jak vstupy ALARM z driveru. Takto to mám i na druhé fréze a funguje to, ale je tam Mach 4. Na druhém portu je identická deska a na ní jsou Estop a právě ty XYZ home.
Nastaveno je vše správně, piny fungují, reagují na přiblížení kovu.
Napájení čidel má být mezi 10-30V, tak jsem to připnul na zdroj 24V, který je primárně pro brzdu mototu Z osy. Desky jou na 12V a ESS na 5V. takže tam mám 3 malé spínané zdroje. Výstup seřízený na přesných 5, 12 a 24V.

Zkusím přepojit ty home na stejnou desku jako jsou drivery, aby to bylo úplně stejně jako na druhé mašině, ale je to podle mně nelogické. Machu může být snad jedno zda má nastavený pro daný pin port 1, 2 nebo jiný. Idkyž... Zkustit to můžu. A to jsem měl tak krásně vymýšleno, že kablíky pro alarmy nebudou muset táhat někde přes půl skříně.

Už si moc nepamatuji jak jsme měl nastavený téhdy Mach3, ale zdá se mi, že to mám dobře.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“