Mach4 - licence

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2021, 6:17

robokop píše: 21. 3. 2021, 5:05 nejake rozsirene funkce a programovani maker a subrutin je vyssi divci uplne v obou systemech a tady si myslim ma linuxcnc mnohonasobne vyspelejsi nastroje a hlavne diagnostiku a nabizi mnohem vic moznosti.
V Machu bych ocenil nějaký rozšířený, aktualizovaný, komplexnější manuál. Řekněme pro pokročilé.

Ty nástroje. V Machu je něco co se jmenuje PMC. Z nějaké knihovny příkazů, předdefinovaných funkcí atd... skládáš program jako když děláš diagram. Složit blbě ti to nedovolí... No, poskládáš to a to macro ti to vygeneruje a můžeš ho někam uložit. Já to nikdy reálně nepoužil, akorát jsem zkoušel co to vlastně je. Naučil jsem se to psát přímo, jen vím že to tam je a dá se s tím docela kouzlit. Třeba když člověk neví jak něco napsat nebo tak... Nebo by to šlo použít jako šablona nebo tak...
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2021, 9:35

Ještě k té stabilitě...
Včera jsem dělal extrémní zátěžový test. Pustil jsem nejrychlejší program s 3D frézováním pidi frézou, takže dráh tam bylo hafo. Pustil jsem si Fusion360 k tomu ještě Photoshop Lightroom, na Youtube nějaké videa, do toho Spotify a Fejs. K tomu všemu ještě aktualizaci (zrovna instaloval nějaký větší balík), hloubkový antivirový test celého kompu a další skeny. V Photoshopu jsem nechal převádět rawy jako dávku, takže jel celou dobu na max. Fusion počítal dráhy na šílenou konstrukci a pak rlokálně renderoval. V Machu jsme neustále přepínal pohledy a hrál si.
Po 20ti minutách mně to přestalo bavitm protože k žádnemu, byť minimálnímu zádrheli nedošlo. Tak jsem to nechal jet další 3 hodiny. Celou dobu šel převod fotek, takže 90% výkonu šlo pro Photoshop. Nula chyb. Tak jsem to přerušil, protože bylo pozdě.

Windows 10Home 64bit, Mach4Home. 8 let starý běžný komp na Gigabyte s průměrným procesorem i7, 16GB RAM, hoooodně pomalý SSD 120GB. Fotky jsem tahal po sítí přes WiFi.

Takže bych to s tím požadavkem na PC nijak nehrotil. Tedy nevím jak na Linuxu, ale tam stejně ty apky nepustím, co?
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2021, 10:15

Tak to jsi odvážnej :D Já to zatím nikdy nepokoušel protože kdyby se doopravdy něco stalo tak by to nebyl hezkej crash. A ten stroj potřebujem ready :) Ti to běží na ESS ? Každopádně spíš bych se řídil nějakým dlouhodobým testem. Když by to při řekněme polovičním vytížení, ale neustálém, jelo bezproblémově řekněme 2 měsíce každý den 8 hodin, tak by to pro mě už mělo vypovídající hodnotu. Když by to takhle jelo půl roku, nebo celej rok tak bych řekl že se není o čem bavit. Čím déle tím líp prostě...
Ale v tomhle bych nerad udělal předčasnej závěr...
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2021, 11:09

Jojo, souhlas. Ono Mach je pro nás hobbíky, takže asi nikdo nebude frézovat 3x8h denně, spíše 1x4h týdně, ale myslím si, že do vynuceného restartu Windows jednou za měsíc by to klidně jelo.

Teď zrovna simuluji obrábění pomocí TPC stratégie celé konstrukce základny, kde je to na 5h práca a spousta přejezdů plnou rychlostí a zatím to jede. A motory jsou studené:)
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2021, 12:13

Mrosconi píše: 23. 3. 2021, 11:09 Jojo, souhlas. Ono Mach je pro nás hobbíky, takže asi nikdo nebude frézovat 3x8h denně, spíše 1x4h týdně, ale myslím si, že do vynuceného restartu Windows jednou za měsíc by to klidně jelo.
Hobíky :D Já to tak provozuju, 8h denně, 5 dní v týdnu, už půl roku. Krom toho problému co jsem tu popisoval jsem minulý týden řešil akorát povolený snímač na ATC :D Až v poslední době to některej den i nezapnu :lol:
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“