Mach 3 nastavenie os Z

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
SpdSK
Příspěvky: 40
Registrován: 26. 3. 2019, 5:58

27. 3. 2022, 4:20

Ahoj, potrebujem otestovat testovaci Gcode a Z os sa nesprava ako by som si prial. Skusim to vysvetlit... osy X a Y behaju do obdlznika a v kazdom rohu os Z urobi zapich. To co mi nevyhovuje je ze praca osy Z zacne skor ako pride os X alebo Y (zalezi o ktory smer prave ide) do svojej pozadovanej polohy a ked sa Z vracia zase do svojej 0 polohy tak osy X alebo Y nepockaju kym dokonci Z svoj pohyb na 0, ale sa rozbehnu skor a idu do svojho dalsieho pozadovaneho bodu. V reale to vyzera tak akoby si freza skracovala svoju drahu aby usetrila cas. Nevyznam sa v Mach 3 a precital som aj vyse 100 stranovy manual ale nejak mi to nepomohlo v odstraneni problemu.
Predpokladam ze by to mohla byt vec nastavenia Machu... vedeli by ste mi niekto poradit v tomto?
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

27. 3. 2022, 4:29

dej sem GCODE a uvidí se hned co říká GCODE a co má dělat mach nebo šebestová
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

24. 9. 2023, 2:25

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu taktéž ohledně osy Z na plasmové řezačce.

Přitáhl jsem domů CNC Plasmu řízenou Mach 3 a mám problém s nastavením osy Z.
Osa Z je ovládaná pneumatickým pístem přes elektromagnetický ventil z výstupu karty AKZ250 jež je součástí řízení.

Problém je následující: pokud vygeneruji G kód v programu LazyCam (sučást nainstalovaného Machu) tak vše funguje normálně jak má, ale pokud vygeneruji Gkód v programu SheetCam, tak mi přestane reagovat osa Z (hořák nesjede dolů)

Zkoušel jsem v SheetCam přenastavit post processor na Mach 3 no Z a jiné, ale stále neúspěšně. Nevím zda je post processor správná cesta, nebo mi uniká jiné nastavení.

Budu rád za každou radu.
Děkuji Petr
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
el_fuego333
Příspěvky: 617
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

24. 9. 2023, 2:45

SpdSK píše: 27. 3. 2022, 4:20 Ahoj, potrebujem otestovat testovaci Gcode a Z os sa nesprava ako by som si prial. Skusim to vysvetlit... osy X a Y behaju do obdlznika a v kazdom rohu os Z urobi zapich. To co mi nevyhovuje je ze praca osy Z zacne skor ako pride os X alebo Y (zalezi o ktory smer prave ide) do svojej pozadovanej polohy a ked sa Z vracia zase do svojej 0 polohy tak osy X alebo Y nepockaju kym dokonci Z svoj pohyb na 0, ale sa rozbehnu skor a idu do svojho dalsieho pozadovaneho bodu. V reale to vyzera tak akoby si freza skracovala svoju drahu aby usetrila cas. Nevyznam sa v Mach 3 a precital som aj vyse 100 stranovy manual ale nejak mi to nepomohlo v odstraneni problemu.
Predpokladam ze by to mohla byt vec nastavenia Machu... vedeli by ste mi niekto poradit v tomto?
Skus dat do g-kodu na zaciatok G61 - az po vymene nastroja.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
SpdSK
Příspěvky: 40
Registrován: 26. 3. 2019, 5:58

25. 1. 2024, 10:34

Dakujem za snahu pomoct problematika je uz vyriesena
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

26. 1. 2024, 7:07

Tak aspoň napíš čo to bolo, pomôžeš tým iným.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“