Kontrola g-kodu

adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

6. 7. 2018, 12:20

Ahoj!
Potřeboval bych zkontrolovat přiložený G-kod, protože si s tím nevím rady. Je to vygenerované v HSMXpress, výměna nástrojů je ruční, všechno jede krásně až do výměny frézy 16mm kdy fréza vyjede nahoru a následně zase sjede a zaboří se asi 1mm do obrobku. Nevím jestli je to postprocesorem nebo nastavením Machu. V simulaci zůstane fréza po dokončení bloku nahoře. Když pak jedu druhou stranu obrobku tak fréza udělá to samé.
Můžete mi s tím poradit?
Přílohy
Pant_okno.tap
(133.26 KiB) Staženo 238 x
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 7. 2018, 6:15

Tak tobě nefunguje výměna nástroje?
A proč sem kvůli tomu posíláš 133 kByte G-kódu?
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

7. 7. 2018, 10:52

Očekával jsem fundovanou odpověď a né rýpavé otázky.

Chyba byla v nastavení Machu kde jsem si kdysi nastavil souřadnice G28, tenkrát jsem to ani nepotřeboval no teď když se mi to do kódu generuje tak to dělalo kraviny. Jen nevím proč to najede podle G28 pouze na Z a XY to ignoruje....v G-kódu se nevyznám.
Naposledy upravil(a) adventurer dne 7. 7. 2018, 1:52, celkem upraveno 2 x.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

7. 7. 2018, 1:17

to od MEXe vůbec není hezké, dáš mu k dispozici pouhých 7200 řádků G-kodu a on místo aby věštecky našel řádek, kde měníš frézu 16mm, a pak teprve hledal co a jak, tak ...

no, ale má pravdu, pokud po někom chceš, aby ti radil, tak musíš udělat kus práce sám, třeba to té druhé straně alespoň trochu ulehčit - jo a vyplň si profil, když už chceš poradit.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

7. 7. 2018, 1:59

Je to soubor o pár kb a v notepadu lze jednoduše hledat, tohle je jen blbá výmluva.
Dal sem to sem celé z jednoho důvodu, protože když se do toho podívá lecjaká chytrá hlava tak stejně asi nic nenajde, ale když se to načte do Machu a mrkne se co to dělá tak je to profíkovi hned jasné.
Jinak registraci tady mám už dost dlouho a nikdy nikdo neměl problém s mým čistým profilem. A vzhledem k množství mých příspěvků je vidět že si se vším většinou poradím sám, stejně jako teď. No když mrknu na necelé 4000 Mexxových příspěvků tak většina z nich jsou stejně smysluplné jako napsal mě. Tož asi tak...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 7. 2018, 2:53

adventurer píše: 7. 7. 2018, 1:59 No když mrknu na necelé 4000 Mexxových příspěvků tak většina z nich jsou stejně smysluplné jako napsal mě. Tož asi tak...
Máš pravdu. Dostal jsi mě Dagu Badmane.

Ale ten blbej Mex by sem i přes svou hloupost nestrkal soubor s několika tisící řádky. A to z několika důvodů.
Jednak je docela drzé předpokládat, že ostatní budou hořet touhou zkoumat zrovna tvůj obrovský soubor, aby tam našli, kde to nefunguje. Takže kdybych už náhodou z nějakého důvodu sem velký soubor musel strčit, tak bych aspoň napsal, na kterém řádku se to děje.

Ale hlavně bych takový velký soubor ani nevyrobil. Hlupáci, jako jsem já (na rozdíl od chytráků jako jsi ty) to dělají tak, že se snaží udělat co nejmenší g-kód, kde se již chyba projevuje. Ideálně pokud je v něm jen ta kritická oblast a jenom pár řádků dookola, protože pak se dá předpokládat, že to není ovlivněno něčím jiným, a navíc se s tím mnohem líp pracuje.
Ale jak říkám, takhle to dělají jenom hlupáci, takže pro tebe je to nepoužitelné.
Pěkný víkend přeji.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

7. 7. 2018, 3:09

adventurer píše: 7. 7. 2018, 1:59 A vzhledem k množství mých příspěvků je vidět že si se vším většinou poradím sám,
Mohl jsi předpokládat že to dopadne stejně a nikoho s tím neotravovat...
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

7. 7. 2018, 7:49

Doba se změnila a z perfektního fóra se stalo smetiště...jako kohouti na hnojníku :D
Tak zase třeba za rok s další mojí blbou otázkou.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 7. 2018, 7:58

ono kdyby jsi napsal alespon na kterem radku se to deje
ale nemuzes ocekavat ze ti nekdo zadarmo odpovi kdyz je za tou odpovedi skryto mnozstvi prace
kdyby jsi byl ochoten tomu jit naproti muzes byt nastvany
ale ty jsi nebyl a tudiz si ani zadnou radu nezaslouzis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
adventurer
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 3. 2007, 8:01

7. 7. 2018, 8:20

I ty Brute ?
Čteš od začátku nebo od konce?? Hodil jsem do placu otázku na kterou se mi namísto normální odpovědi dostalo jen rýpavého úšklebku. Počítal jsem s tím že dotaz upřesním jakmile se někdo zapojí do diskuze, ale k tomu nedošlo...g-kod stažený 11x ale místo normální diskuze, což se na takovémto fóru očekává, jen samé kecy, zesměšňování, ale nic konkrétního.
Myslím že už to stačilo, měl by jsi to tady zamknout, smazat, včetně mého prázdného profilu.

P.S. hele to "zadarmo" se ti fakt povedlo, to už vážně nepotřebuje žádný další komentář :D Snad jen skromný dotaz...kde si tady můžu dobít kredit na odpovědi ?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 7. 2018, 8:38

adventurer:
možná kdybys místo suverénního v skoro rozkazu ve smyslu "vyřešte můj problém" poprosil a poděkoval, tak by se potenciálním radičům taky lépe utrácel jejich čas v cizí prospěch
možná by si ušetřili i tu ironii
adventurer píše: 6. 7. 2018, 12:20 Ahoj!
Potřeboval bych zkontrolovat přiložený G-kod, protože si s tím nevím rady. Je to vygenerované v HSMXpress, výměna nástrojů je ruční, všechno jede krásně až do výměny frézy 16mm kdy fréza vyjede nahoru a následně zase sjede a zaboří se asi 1mm do obrobku. Nevím jestli je to postprocesorem nebo nastavením Machu. V simulaci zůstane fréza po dokončení bloku nahoře. Když pak jedu druhou stranu obrobku tak fréza udělá to samé.
Můžete mi s tím poradit?
Naposledy upravil(a) testone dne 7. 7. 2018, 8:40, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

7. 7. 2018, 8:40

Já bych nic nedobíjel, já bych dal ban. :lol:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

7. 7. 2018, 10:07

adventurer píše: 7. 7. 2018, 8:20 I ty Brute ?
Čteš od začátku nebo od konce?? Hodil jsem do placu otázku na kterou se mi namísto normální odpovědi dostalo jen rýpavého úšklebku. Počítal jsem s tím že dotaz upřesním jakmile se někdo zapojí do diskuze, ale k tomu nedošlo...g-kod stažený 11x ale místo normální diskuze, což se na takovémto fóru očekává, jen samé kecy, zesměšňování, ale nic konkrétního.
Myslím že už to stačilo, měl by jsi to tady zamknout, smazat, včetně mého prázdného profilu.

P.S. hele to "zadarmo" se ti fakt povedlo, to už vážně nepotřebuje žádný další komentář :D Snad jen skromný dotaz...kde si tady můžu dobít kredit na odpovědi ?
Další namistrovaný exot, co si myslí, že si tady před ním každý sedne na prdel a ještě se všichni budou předhánět s detailní odpovědí.
Chlapče, (myslím si, že je ti méně něž mně, ale nejsem jako Faltýnek) když už tady tepeš Mexe za množství příspěvků, tak si dej tu námahu a přečti si je. Potom zjistíš, kolik z nich je hooodně fundovaných, každý z nás tady na fóru něco neví, ale zeptá se slušně a nikoho nepéruje, že mu zrovna neodpoví, jak si sám představoval. Pokud ovšem někomu chybí trocha pokory a neuzná svoji chybičku, tak to je potom trochu smutné.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 7. 2018, 6:06

proc myslis ze jsem se ani neobtezoval ten tvuj g-kod ani stahovat?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

8. 7. 2018, 10:40

adventurer píše: 7. 7. 2018, 8:20 I ty Brute ?
Čteš od začátku nebo od konce?? Hodil jsem do placu otázku na kterou se mi namísto normální odpovědi dostalo jen rýpavého úšklebku. Počítal jsem s tím že dotaz upřesním jakmile se někdo zapojí do diskuze, ale k tomu nedošlo...g-kod stažený 11x ale místo normální diskuze, což se na takovémto fóru očekává, jen samé kecy, zesměšňování, ale nic konkrétního.
Myslím že už to stačilo, měl by jsi to tady zamknout, smazat, včetně mého prázdného profilu.

P.S. hele to "zadarmo" se ti fakt povedlo, to už vážně nepotřebuje žádný další komentář :D Snad jen skromný dotaz...kde si tady můžu dobít kredit na odpovědi ?
Docela mě zajímalo co v tom "dobře :mrgreen: editovatelným a přehledným :mrgreen: :mrgreen: souboru" je.
Stáhl, jsem, hustý :shock:
Když to smažeš a začneš znova, uděláš nejlíp.
Až to bude normální čitelný iso, a napíšeš KDE to CO dělá, lze reagovat.
Nápověda - aby rozumný editor dokázal něco načíst, tak to nesmí obsahovat miliardu elementárních syntaktických chyb.
Editovat tenhle paskvil v notepadu - sebevražda.
A ještě zcela nedůležitá poznámka - žádný profík to na Machu :mrgreen: prohlížet nebude - protože si nedokážu představit, že by nějaký profesionál Mach na normální mašině dokázal vydržet.
Odpovědět

Zpět na „podpora v mach3“