AL profily na nový router

Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2021, 5:45

LSoft píše: 9. 3. 2021, 5:23
Thomeeque píše: 8. 3. 2021, 4:08 Palec nahoru za pěkné video (slide show)! 👍 Stále se mi nepodařilo vykoukat, co mne zajímalo už u předchozího postu, a to zda je rám pevně přimontovaný k dřevěnému stolu nebo ne?
Ono je to nepřímo vidět v tom slideshow v tomto momentě, jak z desky čumí ty červené špunty (typle omotané izolačkou :) ). Zaslepují otvory pro šrouby M8 (aby nivelační epoxid nevytekl), kterými je pak rám pilinového generátoru uchycen k ponku.
To je celkem zajímavé řešení, tedy počítám že epoxid byl v takové vrstvě aby mohl udělat rovinu a ne jen že zpevnil povrch.
Spíš v tom vidím výhodu voděodolnosti, než nějaké roviny - co neudělá rám CNC po smontování deska nedožene.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

9. 3. 2021, 5:50

Mexi, ti micáci jsou docela jednoduší. Prostě z odpadní překližky tl. 6 mm (víka a postranice některých palet) vyřežu obrys sedícího micmana, natře se nějakým zbytkem synt. barvy, jako ocásek dostane fteřiňákem půlku pingpongáču, heftne se k podstavečku a už čumí a hlídá :)
Micáci.jpg
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

9. 3. 2021, 5:50

to Cjuz: epoxid tam plaval ve vrstvě tlusté asi 4 mm. Ano, vodoodolnost je docela příjemný "vedlejší efekt". Když se utěsní hrany (a ochrání hoblica ze začátku 20. století, co stojí vedle :) ), může se celkem bez problému použít chladicí kapalina. Pokud budu strkat nos do obrábění něčeho, co nesaje vodu samozřejmě ;)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 3. 2021, 12:47

LSoft píše: 9. 3. 2021, 5:50 Mexi, ti micáci jsou docela jednoduší. Prostě z odpadní překližky tl. 6 mm (víka a postranice některých palet) vyřežu obrys sedícího micmana, natře se nějakým zbytkem synt. barvy, jako ocásek dostane fteřiňákem půlku pingpongáču, heftne se k podstavečku a už čumí a hlídá :)
Aha, díky.
Já to pochopil špatně. Po své zkušenosti, kdy jsem na tom vyráběl něco k jídlu (k Vánocům), jsem taky myslel, že vyrábíš něco třeba z perníku.
Ale Ty vyrábíš tvrdé a ostré hlídače.
Je vidět, že myslím furt jenom na žrádlo (a pak ještě na tamto). Ale ne na bezpečnost.
;-)
drom
Příspěvky: 67
Registrován: 31. 7. 2013, 4:48
Bydliště: Liberec

21. 5. 2021, 1:21

Ahoj,

sice pozdě, ale přece :D , co se týká profilů, tak https://www.motedis.cz/, jediné mínus mi přijde cena poštovného z německa. Jinak ceny super. A spousty úhelníků a dalších blbostí.

Pro info na kolik te vyšla stavba ?
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

22. 5. 2021, 6:59

Jo jo, Motedis uvádím ve své rešerši na první straně tohohle vlákna. Akorát jsem se uklikl s napsal to s překlepem jako"Montedis". Za syntaktickou chybu se omlouvám.
Jinak jsem se díval do svých záznamů o nákladech a jestli se nepletu, tak stroj + elektronika mě vyšly na cca 55 kKč (vč. DPH).
Odpovědět

Zpět na „hliníkové profily“