výtvory mladé generace

Odpovědět
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 9. 2014, 5:13

...... protože dělá supr dupr neodýmové siločáry
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

10. 9. 2014, 5:28

.. asi jo, dýmové čáry nebo co :D, děláme v práci jenom s panem nerezem a samozřejmě magnet nechytá, ale budu asi vyhrávat piva, ten neodymovej se chytá fakt i na nerez :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 9. 2014, 8:17

nedávno jsem točil něco z kulatiny AiSi304 pr. 30
ta tyč byla zmagnetovaná sama o sobě, jednotlivý kusy se normálně k sobě lepily
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

11. 9. 2014, 7:17

testone píše:nedávno jsem točil něco z kulatiny AiSi304 pr. 30
ta tyč byla zmagnetovaná sama o sobě, jednotlivý kusy se normálně k sobě lepily
.. no to je klasika "potravina" 1.4301 .. ta by neměla magnetovat, jenomže je toho v ČR odhaduji 70% z čajny, 20% Indie, teď se sem začíná tahat z pobaltí (poslední dodávky dle CMR), to ale myslím bude jen Indie jinou lodní cestou, takže tím chci říct že kvalita je v pr... ale totálně ... kolega byl v číně na "exkurzi" a čuměl, každý číňan má na dvorku pec a taví ingoty, které pak vykupují v huti a dělají z toho nerez, i ty hutě jsou ... no trochu technologicky out :D vměstky okem viditelné ! tak se nedivím, že to klidně i magnetovalo :D :D
P.S. Když potřebujete atest s certifikací Made in EU, tak ho taky máte, čiňan nemá problém :D .. ale abych jen nečernil ... lepší se to ...
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
maverick
Příspěvky: 233
Registrován: 29. 12. 2008, 8:21

23. 2. 2015, 8:51

po čase zas par držáků, zase jsem se snažil je dostat na lepší uroveň jak předtím
Přílohy
IMG_20150218_151801.jpg
IMG_20150218_151619.jpg
miro1626
Příspěvky: 182
Registrován: 14. 7. 2010, 6:45
Bydliště: Český Brod

23. 2. 2015, 9:54

maverick píše:po čase zas par držáků, zase jsem se snažil je dostat na lepší uroveň jak předtím
Mám předchozí model, po náhradě imbusových šroubů za zapuštěné spokojenost.
Ta nová verze se bude "štelovat" o poznání jednodušeji. Díky za inspiraci a ať se daří ;-)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

23. 2. 2015, 7:53

Teď jsem objevil tohle téma, fandím ti a jen tiše závidím. Fakt super práce a dobrý nápad.
Momentálně totiž prožívám stejnou krizi jako ty před těmi pěti lety nebo jak je to dlouho. Změnil jsem práci a dělám teď soustružníka. Lepší prachy zapříčinily, že jsem si taky koupil krosku a ta spolehlivě sežere většinu výplaty. To byla asi chyba, neboť jsem ve vlastní dílně tak rok nebyl a ani sem na fórum jsem moc nelezl. Teď poslední cca 2 měsíce tam chodím a vždycky přijdu domů neskutečně nasr... Většina věcí je v háji poněvadž vlhkost vylezla do zdí a vše zrezlo. I to počasí se zbláznilo. Během 2 let jsem tam měl 3krát kolem 300 mm vody. Předtím nikdy. Stačilo pár minut deště na radaru srážek červená barva. A vždycky to tam vlítlo. Nebo jeden den -10 pak zas + 10 a dokola. Stroje se orosily a výsledek stejný.
Můj problém je ten, že většinu volných prostředků jsem vždy utratil za stroje a příslušenství, ale ani koruna nešla do dílny jako do stavby. Teď jsem v háji pač jsem vše zabordelil a není k hnutí. Plno strojů je venku pod plachtou a reznou. Jsem fakt v háji a prodat do šrotu je mi to líto.
Moje diagnóza je syslit. Už jsem zas koupil další stroj. :lol:
Nápad na rozjezd bych sice měl ale vzhledem k tomu, že si nemám ani kam položit materiál mezi operacemi tak to zůstane nejspíš jen v hlavě.
Tak proto ti závidím.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 2. 2015, 6:00

čau, nebuď blázen, vezmi aspoň vazelínu a natři lože, popř. lineáry a šrouby (co není natřený) rez totiž odebírá materiál, takže se ti to může proměnit ve vychozené mrchy ... neříkej si, že už je pozdě, běž hned a namaž to !!! PROSÍM
Jinak na elektro výzbroj to působí taky jako hezky :twisted: , ale řešení jsi napsal sám, prodej krosku (stejně na zabití - taky jsem měl i silnici - padlo na CNC - nelituji) + nejakou mašinu co nepotřebuješ ať je místo a za to najmi zedníka (ne kamaráda) a jedeme, ne :D :mrgreen: ... suchý palác

P.S. Promiň, že ti do toho tak kecám, musíš to rozmyslet sám, jen jsem tě chtěl nakopnout.
P.P.S. Mám v dílně taky vlhko jako kráva, tak jednou za dva dny (když nemakám) pouštím obyčejný větráček (přímotop 2000W) tak na tři hoďky denně - časovač a místo 75% vlhkosti si držím cca 40%, jinak všude liša
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
jiriu
Příspěvky: 102
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

24. 2. 2015, 9:38

zdravim capumpore, proboha nevzdavej to ,lidi co umej remeslo zas tolik neni a bude jich stale mene ,ty mas vedomosti ,sikovne ruce, tak ty poklady aspon zajisti nez prejde depka a vratis se k tomu.me jsi treba pomohl s su32 bez tvych rad bych se do vretene nepoustel a ted kdykoliv neco tocim vzpomenu na tvou pomoc. vydrz !!! J.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2015, 10:39

kup ceresit... vem dva kýbly...jeden rozvrtej jak cedník,nasyp do nej to hnojivo a zavěs ho do druhého aby zbylo místo na vysráženou vodu. Hoď si to do dílny a poctivě vylívej. Nepotřebuješ žádnou energii a funguje to .
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

24. 2. 2015, 12:12

A když tam zasadíš žampiony, tak ještě bude výdělek. :)
www.mosaznevyrobky.cz
maverick
Příspěvky: 233
Registrován: 29. 12. 2008, 8:21

25. 2. 2015, 5:36

z mé zkušenosti musim říct, že nemá smysl se s tím prát, prodáš to (tak jak jsem taky chtěl) a za čas tě začnou svrbět ruce, chytne tě tvořivá, ale už není kam jít
taky jsem si musel přiznat, že jsem prostě divnej, zvlášť v dnešní době a že mám prostě radost, když na zemi leží hromada špon a na stole novej výtvor :D a nemá moc smysl pokoušet se dělat něco jinýho, protože by mě to stejně nebavilo

tak mašiny očisti, namaž, ukliď ať jsou připravený na chvíli kdy tě to zas začne bavit a dílna se vždycky nějak pořeší
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

26. 2. 2015, 12:20

PAKO.ll píše:kup ceresit... vem dva kýbly...jeden rozvrtej jak cedník,nasyp do nej to hnojivo a zavěs ho do druhého aby zbylo místo na vysráženou vodu. Hoď si to do dílny a poctivě vylívej. Nepotřebuješ žádnou energii a funguje to .
co to je a kde se to kupuje?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2015, 6:14

PAKO.II asi myslí hnojivo cererit. Ceresit = odstraňovač vlhkosti a to je granulovaný chlorid vápenatý bezvodý (anhydrát), 5 kg za cca 300,- Kč. Naplníš do punčochy, zavěsíš a kýblík na vodu pod to.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2015, 6:41

Přesně ...
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“