pohyblivý držák fixky

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 1. 2014, 10:24

Thomeeque píše:Po dlouhý době jsem zase kreslil(vrtal/leptal/stříbřil), zadařilo se ještě o něco líp
Teď si já hlava děravá uvědomuju, že jsem vlastně na kompletní výrobu PCB použil tento držák poprvé (tenkrát jsem jen kreslil, neleptal), poslední lept byl ještě s pevnou fixkou. Ono už z kresby bylo vidět, že to bude o něčem jinym, ale až teď je to ověřený komplet. Ještě plánuju zkusit přidat krok "vytečkuj díry po vyvrtání" kvůli podleptávání jejich okolí, jak mi kdosi radil v LDI vlákně, třeba zase za čtvrt roku :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

20. 1. 2014, 10:26

hezke, koukam ze jsi vzal SMD na milost?
a na co je ta antenka nad h?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 1. 2014, 11:22

oscar píše:hezke, koukam ze jsi vzal SMD na milost?
No jo, řekl jsem si, že musim jít s dobou :) Ale direk je tam furt dost ;)
oscar píše:a na co je ta antenka nad h?
Takový jako stínění, no, je to signálová zem.. už tam sice vede signálový VDD, ale bylo tam místo.. teď spíš přemejšlim nad izolačními vzdálenostmi u těch silových cest do motorů, jestli jsem to už neměl pomalu brát v potaz.. asi jo :oops:

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

21. 1. 2014, 10:03

Veľmi pekná práca. :D
Ako si to riešil pred CNC :?:
Ja to zatiaľ riešim tak že vytlačím na fóliu, prežehlím na plošák, vyleptám a potom ručne vŕtam. :D
Aspoň stojan na vŕtačku si musím dať :D
Aspoň stojan na vŕtačku si musím dať :D
Vrták omotaný len izolačkou aby som "navŕtal"
Vrták omotaný len izolačkou aby som "navŕtal"
Plošák B.jpg
Plošák A.jpg
Celkovo plošák keď nerátam leptanie trvá tak 30 min.

Už aby som doriešil osi a "tlačil" na stroji :roll: .
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 1. 2014, 4:34

Niperix píše:Veľmi pekná práca. :D
Dík :)
Niperix píše:Ako si to riešil pred CNC :?:
Jednodušší věci jsem vytisknul na papír, ručně proďulčíkoval a nakreslil trubičkovym perem (třeba totok), na složitější jsem taky zkoušel přežehlovací metodu. Ale to mi nějak nešlo (ani s tou speciální fólií), plošňák sice fungoval, ale byl takovej nějakej "řídkej" (toner nekryl zdaleka soprocentně), tak jsem je pak objednával (u Kohouta). Vrtal jsem tímto, to mě taky strašně nebavilo. S tou aku to musí bejt teprv utrpení, váha, malý otáčky, ne?

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

22. 1. 2014, 8:04

Thomeeque píše:... S tou aku to musí bejt teprv utrpení, váha, malý otáčky, ne?

T.
Otáčky veľké :roll: , utrpenie to je ale riešim to tak že si sadnem na zem plošák na krabicu od UTP káblu vŕtačku do ruky a ruku opriem o koleno.... ale plošak robím tak 3 krát do roka tak sa to dá prežiť... :mrgreen:
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
mato3
Příspěvky: 149
Registrován: 9. 11. 2010, 11:03

13. 11. 2014, 5:33

krasne a efektne
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 11. 2014, 8:02

díky (jestli to teda bylo na mě :lol:)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
dedofido
Příspěvky: 249
Registrován: 4. 4. 2016, 6:45

25. 6. 2016, 2:12

Ja som sa inšpiroval a skúsil som to tak, že som použil dvojité lineárne ložisko a vrch som fixoval segerovou poistkou. Pre problém s pružinou som použil obyčajnú gumičku
Přílohy
kpl3.JPG
fixa.JPG
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 6. 2016, 8:07

ahoj, dobrý, gratuluju! Jak to funguje, spokojenej?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
dedofido
Příspěvky: 249
Registrován: 4. 4. 2016, 6:45

26. 6. 2016, 8:10

Thomeeque píše:ahoj, dobrý, gratuluju! Jak to funguje, spokojenej?
ide to super. Výhoda je to ložisko. Prítlak na pero je možné regulovať tuhosťou gumičky neskôr pružiny.Najlepšie sa mi to osvedčilo popisom na nerovné predmety ( náhrada laseru)
Do držiaku je možno vložiť diamantový špic na gravírovanie do skla, kameňa a pod.
Rozmýšlam ako tam zamontovať nožík na vyrezávanie grafiky z fólie .
krt.ecek
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 10. 2016, 1:32

24. 10. 2016, 7:49

To ta fixa sedí přímo v nějakém ložisku? V jakém? :-) nemá tam pak nějakou vůli, nebo je to něčím vymezeno? Předpokládám, že ta segrovka je přímo na té fixe a drží vlastně jen svou silo na tom plastu fixy - sice tam není dle mého žádná drážka, ale asi se do toho plastu zakousne, je to tak? Tento způsob kreslení se mi opravdu líbí, rukou jsem nikdy nic hezkého nenakreslil :lol: :oops:
dedofido
Příspěvky: 249
Registrován: 4. 4. 2016, 6:45

24. 10. 2016, 8:18

krt.ecek píše:To ta fixa sedí přímo v nějakém ložisku? V jakém? :-) nemá tam pak nějakou vůli, nebo je to něčím vymezeno? Předpokládám, že ta segrovka je přímo na té fixe a drží vlastně jen svou silo na tom plastu fixy - sice tam není dle mého žádná drážka, ale asi se do toho plastu zakousne, je to tak? Tento způsob kreslení se mi opravdu líbí, rukou jsem nikdy nic hezkého nenakreslil :lol: :oops:
V silonovom obale obale ktorý pasuje do držiaka vretena je upevnené LMHL přírubové dvojité kuličkové poudro fí 16 . V tom sa pohybuje bez vôle ale voľne trubka v ktorej je upevnená fixa. Segerka je na tej trubke mala by tam byť aj dražka ale podľa skusenosti drží aj bez dražky vlastnou pružnosťou. . Je to kvôli tomu, že pero má rôznú hrubku. Fixa sa na druhom konci trubky vymedzuje červíkmi. Na vrchu je možné dať pritlačnú pružinku . Ja som dal gumičku čo plne postačuje a pritlak sa dá regulovať zdvojením gumičky.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

14. 5. 2017, 8:31

Thomeeque píše:zajištění pohyblivý části proti rotaci by se asi ještě slušelo dořešit
Trvalo to docela dlouho, ale dnes se absence výše zmíněného poprvé výrazně projevila (viz nepřesné sesazení kresleného spoje a děr/řezů zejména ve středu - ujeté jsou ty spoje), takže opravdu doporučuju, osobně to do příště určitě dotahnu (tady to naštěstí nebylo kritické), už to mám i vymyšlený.
IMG_5322.jpg
T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 6. 2017, 10:55

Zdar! Testuji a tuním nový držák:
IMG_6299.jpg
IMG_6303.jpg
IMG_6306.jpg
Postupně jsem dospěk názoru, že je pohyblivou část potřeba co nejvíce odlehčit (jinak trpí a postupně se deformuje hrot fixky), experimentuji (zatím takto na hulváta) s pružinkou:
IMG_6319.jpg
Dnešní pokus s téměř novou fixkou:


IMG_6326.jpg
(včerejší s dosti jetou fixkou: https://youtu.be/IYZ9iDAdtis" onclick="window.open(this.href);return false;). Snaha je docílit průchodu mezi pady SO14. Možná to i půjde, ale uvidíme, jak dlouho to té fixce vydrží. Další dost nepříjemný neduh je prach, který se může na hrot nabalit a rozšiřovat čáru a/nebo způsobovat jednorázové kazy, takže možná zapojím i kompresor a zkusím nějaký ofuk.

T.
Přílohy
pen_test_0.5.hpgl.ngc.txt
(9.14 KiB) Staženo 231 x
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“