pohyblivý držák fixky

lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

15. 6. 2017, 11:40

Thomeeque píše:... Další dost nepříjemný neduh je prach, který se může na hrot nabalit a rozšiřovat čáru a/nebo způsobovat jednorázové kazy, takže možná zapojím i kompresor a zkusím nějaký ofuk.
T.
A nebojíš se, že ti to ofoukne místo prachu inkoust po ploše?
Možná do programu dointegrovat odjezd někam stranou, tam ofouknout a pak se vrátit zpět a pokračovat?

Anebo - protože tenoučké prachové vlákno se spíš na hrot přilepí a obávam sem, že při jeho průřezu by ten ofuk musel být hodně brutální, tak spíš něco jako otěr ... nebo lehké zapíchnutí do něčeho jako molitan?
Ale ten "otěr" by se asi musel vždy posunout na jiné místo (něco jako inkrement offsetu polohy v cyklu čištení), aby se místo vyčistění spíš nepřidával bordel z minulého čistění :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 6. 2017, 12:12

Díky za zajímavé podněty, celý ten nápad je v plenkách, předpoklad byl, že začnu s čistým fixem a ofuk zabrání tomu, aby se k němu jakýkoliv prach dostal (buď ze vzduchu nebo z kuprexu), ale třeba je to bláhové. Tím, co na to bude řikat inkoust, bych určitě začal, to je jasný. Bojim se i oleje, který je z toho vzduchu stále cítit, i to bych ověřil hned zkraje.. Brou :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

21. 6. 2017, 10:23

Ještě trochu poladěno, první leptání (zadaný průměr pera 0.41mm):
drahy-041.png
IMG_6360_041.jpg
LptOptoPCB_scan_600DPI_hc.jpg
Vypadalo to napínavě, ale zatim jsem našel jen jeden zkrat a skoro si začínám myslet, že jich tam víc není (slytí okraje s napájecí cestou nepočítám, to byla moje blbost :roll:). Jak se to bude pájet je samozřejmě další otázka :)

T.
LptOpto-041.hpgl.ngc.txt
(204.41 KiB) Staženo 210 x
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

21. 6. 2017, 10:34

paráda
před pokusem o pájení to vylešti brusným papírem 1000 nebo lépe brusným rounem, které se používá na čištění Cu trubek před pájením
k dostání u instalatérů, asi i v Hornbachu atd
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

21. 6. 2017, 10:46

Dík :) Naleštěné je to Sitolem (broušní cuprexu čímkoliv se vyhýbám), akorát ve skeneru se to prostě neleskne (navíc je to výstup upravený spíš pro dobrý kontrast měď-díra než pro věrnost barev). Po vyvrtání to ještě přijde postříbřit a nalakovat. Obava z pájení se týká mikroskopických mezer u plošek pro SO14 (SMD integráče), mezi nimiž vede cesta (abych to při pájení nespojil), uvidíme..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 6. 2017, 11:49

Mně to přijde hodně dobré.

Přemýšlel jsem, tak složité by bylo udělat nějaký program, který by si vytvořil v paměti virtuální desku a vytipoval místa s roztečí menší než nějakou zadanou. A na to navázat generátor G-kódu, který by pak ta místa projel jehlou. Stačila by pevná, nerotující.
A případně doplnit na stroj "orovnávač hrotu fixky". Ten hrot by se snad měl dát brousit docela dobře.
Já vím, fantazíruju nesmysly.
Ale tenčí fix by se možná hodil, a když děláš tolik průchodů mezi nohama SOIC, tak těm pouzdrům v knihovně trochu zúžit plošky.
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

22. 6. 2017, 9:32

Neslo pouzit namieso so14 ,dip 14 a usetrit si starosti? Olamovacim nozom nevies preskrabnut spoje okolo tych so14 noziciek?
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 6. 2017, 10:53

Řekl bych, že Thomovi ani tak nejde o tuhle jednu desku, tu jistě dokáže umravnit.
Ale že si chce vyvinout technologii, která dává opakovatelné výsledky.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 6. 2017, 10:09

Mex píše:Mně to přijde hodně dobré.
Díky!
Mex píše:Přemýšlel jsem, tak složité by bylo udělat nějaký program, který by si vytvořil v paměti virtuální desku a vytipoval místa s roztečí menší než nějakou zadanou. A na to navázat generátor G-kódu, který by pak ta místa projel jehlou. Stačila by pevná, nerotující.
No, byla by to asi celkem výzva (aby na to byl opravdu spoleh). Kritická místa umí Eagle detekovat (funkce DRC), móóžná by se to dalo nějak vymámit z něj, ale to nevim. "Ručně" by to problém nebyl, dráhy pro jehlu by šlo nakreslit jako dráty v nějaké nevyužité hladině atd. Jehla by šla zmáknout do stejného držáku, možná to někdy zkusim :)
Mex píše:A případně doplnit na stroj "orovnávač hrotu fixky". Ten hrot by se snad měl dát brousit docela dobře.
Já vím, fantazíruju nesmysly.
Ale tenčí fix by se možná hodil
To rozhodně ano. Už mám pár vyřazených fixek, můžu zaexperimentovat..
Mex píše:a když děláš tolik průchodů mezi nohama SOIC, tak těm pouzdrům v knihovně trochu zúžit plošky.
Hm, taky možnost.. díky za zajímavé tipy!
Mex píše:Řekl bych, že Thomovi ani tak nejde o tuhle jednu desku, tu jistě dokáže umravnit.
Ale že si chce vyvinout technologii, která dává opakovatelné výsledky.
Tak tak :)
atlan píše:Olamovacim nozom nevies preskrabnut spoje okolo tych so14 noziciek?
Ten jeden zkrat asi zkusim odvrtat, jestli se mi povede zacílit :)

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 6. 2017, 3:11

Thomeeque píše:Kritická místa umí Eagle detekovat (funkce DRC), móóžná by se to dalo nějak vymámit z něj, ale to nevim
No jasně, DRC. To je ta správná cesta.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 6. 2017, 9:31

Vyvrtáno (včetně odvrtání zkratu), postříbřeno, nalakováno, jdu tam zkusit vpálit nějaký ten SOIC.. pěkný víkend, T.
LptOptoPCB_final_scan_600DPI.jpg
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 6. 2017, 3:21

Nějak mi hlava nebere to odvrtávání zkratu.
Zkraty se přece přeškrábnou. Buď ulamovákem, nebo jehlovým pilníkem. Fajnšmekr by si možná vybrousil nějaký hrot ze zlomené karbidové frézy.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8864
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 6. 2017, 8:55

Mex píše:Nějak mi hlava nebere to odvrtávání zkratu.
Zkraty se přece přeškrábnou. Buď ulamovákem, nebo jehlovým pilníkem.
To si v tomto případě vůbec nedovedu představit.
Mex píše:Fajnšmekr by si možná vybrousil nějaký hrot ze zlomené karbidové frézy.
To bych v potřebné přesnosti neuměl. Mohl jsem asi zkusit gravírovací "0.1mm" frézu, kterých mám asi dvacet, ale nenapadlo mě to :) Nicméně já jsem s výsledkem operace spokojen.

Btw. osazování proběhlo mnohem hladčeji, než jsem očekával, zkratlo se mi to jen na dvou místech (pokud jsem něco nepřehlíd) a šlo to vždy v pohodě sklepnout.
IMG_6381.jpg
T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

24. 6. 2017, 9:47

Hele tenhle na to šel z druhý strany https://www.youtube.com/watch?v=sNh0ubRcTYU" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2017, 4:54

Tak tohle se mi libi vic :)
Ne ze by to s tim vozenim fixy bylo spatny
V ramci moznosti to jsou velmi slusne vysledky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“