Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

19. 3. 2019, 3:52

4Milan199 + Miltech:
moc Vám díky za info.
Mám upichovák "zatím" v ose, proto jsem se ptal.
S tím záběrem a hodinkami to vyzkouším. :D
Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

19. 3. 2019, 4:12

fmodel píše: 18. 3. 2019, 6:28
Ten šroub na download/file.php?id=103997&mode=view máš ve formátu step nebo stl? Mohl bys mi ho poslat? Já bych ho vytiskl na 3D tiskárně a provedl bych porovnávací test s již vytištěným šroubem, který jsem vymodeloval podle svých znalostí. Předpokládám, že můj šroub by měl mít větší účinnost o několik desítek % (ze stávající účinnosti). Případně bych zveřejnil na netu návod na jednoduchou úpravu toho tvého, která by měla taky trochu zvýšit účinnost. Závodníci by si tak mohli úpravu provést sami, a to pro všechny výkonností kategoie člunů. Já bych se ti za to odvděčil, když budeš někdy potřebovat s něčím poradit, pokud to bude v mých možnostech.
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 4:42

Dynamik píše: 19. 3. 2019, 4:12
fmodel píše: 18. 3. 2019, 6:28
Ten šroub na download/file.php?id=103997&mode=view máš ve formátu step nebo stl? Mohl bys mi ho poslat? Já bych ho vytiskl na 3D tiskárně a provedl bych porovnávací test s již vytištěným šroubem, který jsem vymodeloval podle svých znalostí. Předpokládám, že můj šroub by měl mít větší účinnost o několik desítek % (ze stávající účinnosti). Případně bych zveřejnil na netu návod na jednoduchou úpravu toho tvého, která by měla taky trochu zvýšit účinnost. Závodníci by si tak mohli úpravu provést sami, a to pro všechny výkonností kategoie člunů. Já bych se ti za to odvděčil, když budeš někdy potřebovat s něčím poradit, pokud to bude v mých možnostech.
Modeloval jsem ho sám ,mám ho asi v 10 verzích lišících se příklonem listu progresivním stoupánim a nějakejma dalšíma důležitejma drobnostma ,bohužel data neposkytnu, odzkoušený a porovnaný s konkurencí už je a jsem spokojen , a jako u všeho co jsem dělal vždycky uplyne nějaký čas než se dá koupit protože moje hračky nejdřív testujou a s nima jezděj nebo lítaj kamarádi (proto jsou třeba i mistry světa nebo Evropy a to ne jenom v lodičkách :wink: ).
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

19. 3. 2019, 5:20

fmodel píše: 19. 3. 2019, 4:42 ...bohužel data neposkytnu,
Já jsem to myslel jenom tak, že mi by stačil jen původní tvar (ten špatný, než jsi ho začal tvarovat do lepšího provedení). Jde mi jen o to, abych půjčený šroub (download/file.php?id=103102&mode=view) nemusel modelovat, když je na něm stejně všechno špatně (jen materiál je kvalitní).
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 3. 2019, 5:51

modelů šroubů je plný net tak nějaký stáhni a mohl bys na něm stručně popsat co a jak ješpatně a jak to zlepšit . rád bych se přiučil .
třebas tu : https://www.thingiverse.com/thing:986079
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

19. 3. 2019, 6:44

:D :P :lol:
....slavnosti sněženek ....
„Mistře, nemáte tam nějakej nepovedenej obraz? Bude se mi vdávat dcera. Já bych jí ho dala.“
„Jakej nepovedenej obraz?“
„No takovej zfušovanej.“
„Paní, já žádný zfušovaný obrazy nedělám. Já maluju jen to, co umím.“

No se šrouby a šroubečky do bude stejně Dynamiku :mrgreen:
https://t.me/pump_upp
Milan199
Příspěvky: 2936
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

19. 3. 2019, 7:38

to miltech
Já jsem nijak nepropagoval upichování pod olejem natož pod řepkou. Jsou tři technologie při soustružení kdy je řezný olej bezpečnější volba. Závitování, vystružování a vypichování/zapichování. Pokud si nejsem jistý a nedělám zrovna větší serii tak ten olej bude první volba. I při tom upichování se mi osvědčilo chladit kapalinou až tak do průměru 6 mm plátkovým nožem. Pak tam "hodím radeco" a těch posledních pár milimetrů dopíchnu pod olejovou mlhou. Třeba závitníkem M5 do nerezu AISI 321 pod emulzí moc závitů nevyřežeš. A je uplně jedno zda je to Guhring, Walter, Iscar ...

Z tohoto pohledu bych tedy pro hobbiky, kdy mají málo zkušeností, kdovíjaký stav stroje a nástroj, klidně doporučil i na upichování řezný olej.
Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

19. 3. 2019, 8:07

packa píše: 19. 3. 2019, 5:51 ješpatně a jak to zlepšit . rád bych se přiučil .
třebas tu : https://www.thingiverse.com/thing:986079
Ještě chvíli počkám, jestli se Fmodel slituje, ale z https://www.thingiverse.com nemá nic smysl stahovat. Tam jsem nikdy nic nenašel skutečně dobře vymodelované, až tam proto ani nekoukám, je to jen ztráta času. Pokud máš nějakou lodičku, tak bych ti klidně poradil jak šroub snadno vylepšit (umím to takřka s chirurgickou přesností). Nebo pokud bys chtěl vyrobit pro někoh pohon pro tzv. electric hydrofoil https://icdn6.digitaltrends.com/image/f ... x467-c.jpg to bys mi udělal velkou radost. Ale jinak na tom vylepšování šroubu není nic moc zajímavého. Kdo šroubu nerozumí, tak ani není většinou schopen určit směr otáčení (myslím tím podle lopatek, náboj může více napovědět, lopatka jen někdy).

Ale ty máš v logu bílou Škodovku, tak aspoň něco ohl. vozidla z fotky na ženevském autosalónu. Ten už skončil v neděli a tak dnes jsem sdělil majiteli firmy první podmínky, za kterých jsem ochoten zahájit přípravu na doplnění aerodynamiky pro ono vozidlo. Tak jsem zvědav, jak se k tomu vyjádří. On je totiž dost mladý, což přináší řadu problémů v komunikaci, argumentaci apod. Pokud ale vyjádří pozitivně, tak to nebude dlouho trvat a první výsledky práce tady rád ukážu. Kvalitní aerodynamika mívá totiž přínos i ve zlepšení celkového dizajnu.
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

19. 3. 2019, 8:29

pavlaxy píše: 19. 3. 2019, 6:44 „Paní, já žádný zfušovaný obrazy nedělám. Já maluju jen to, co umím.“

No se šrouby a šroubečky do bude stejně Dynamiku :mrgreen:
Jo, jo, máš pravdu, já jsem vždycky úplně otrávenej, když mám udělat něco skoro bezvýznamného (přitom pro majitele šroubu zdarma). Ale když budu neúspěšný u Fmodel, tak ten šroub na fotce hold vymodeluji. Většinou je to stejně tak, že mé žádosti jen málokdo vyhoví, přitom já bych se rozdal.
Naposledy upravil(a) Dynamik dne 19. 3. 2019, 11:33, celkem upraveno 1 x.
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 10:04


to mám setsakra významné znalosti.


Uz sa mi zda ze by bolo vhodne nejake porekadlo :wink:
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2019, 7:41

Nekamenujte proroky!
Neb pěvci jsou jak ptáci:
kdo hodil po něm kamenem,
k těm víc se nenavrací.
SABLE-2015
Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

20. 3. 2019, 8:44

gnat píše: 20. 3. 2019, 7:41 k těm víc se nenavrací.
Díky Gnate, velmi trefné pořekadlo, protože zrovna těmito posledními slovy se řídím naprosto důsledně už hodně hodně let a vštěpuji ho i synovi a ostatním. "Život je příliš cenný, než ztrácet čas kdejakým klackem, který se ti připlete pod nohy."
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

20. 3. 2019, 9:45

gnat píše: 20. 3. 2019, 7:41 Nekamenujte proroky!
Neb pěvci jsou jak ptáci:
kdo hodil po něm kamenem,
k těm víc se nenavrací.
Vítězslav Hálek-Večerní písně, Bedřich Smetana - geniální zhudebnění :) A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

20. 3. 2019, 9:49

Čítam a čítam ale ten posledný príspevok Dynamiku sa nezhoduje s tým že by si sa rád rozdal ...len taká logická úvaha... :)
Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

24. 3. 2019, 12:01

Dnes jsem začal připravovat vyřešení jedné docela zajímavé otázky. Zda lze použít běžný BLDC motor jako generátor/alternátor. Předpokládám, že BLDC motor má ve funkci generátoru velmi malou účinnost. Bude vyrábět velmi malé napětí (V). Změřím to během několika dnů. Musím totiž nejprve koupit 4 kusy Schottkyho diody a musím vyrobit spojku, abych ho mohl uchytit na další BLDC motor s otáčkoměrem. Naměřené napětí V a otáčky RPM ukážu přímo v tomto příspěvku.
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“