Milling PCB

mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

15. 4. 2016, 1:17

Teď mně tak napadlo. Pokud by se našel někdo kdo by potřeboval PCB vyrobit tak bych se tímto mohl nabídnout.

Tak pokud bude někdo chtít tak pište. :)
Uživatelský avatar
RKal
Příspěvky: 234
Registrován: 7. 4. 2014, 9:26
Bydliště: Krasov
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2016, 9:07

mirdin:

dik moc za vyšerpávající odpověď tenhle postup se mi zamlouvá asi zkusím, PCB dělám zásadně fotocestou frezuji jen někdy . Dík moc. předpokládám že je to k sehnání v tom Zlíně?

ještě jednou dík
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

15. 4. 2016, 9:44

RKal píše:mirdin:

dik moc za vyšerpávající odpověď tenhle postup se mi zamlouvá asi zkusím, PCB dělám zásadně fotocestou frezuji jen někdy . Dík moc. předpokládám že je to k sehnání v tom Zlíně?

ještě jednou dík
Ano máš pravdu je to k sehnání u nás. Jen cena je trochu vyšší. Pokud nebudeš dělat více kusu tak se to prodraží.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

16. 4. 2016, 7:23

mirdin píše:Ano máš pravdu je to k sehnání u nás. Jen cena je trochu vyšší. Pokud nebudeš dělat více kusu tak se to prodraží.
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější ?

Kolik je zhruba cena za nejmenší balení ? (je to 0,75kg ?)
Co tedy vlastně potřebuješ koupit ?
Jsou to jen ty dvě složky ? (poměr 1:3), nebo je potřeba ještě zvlášť dokoupit nějakou tu barvu ?

Jaká je skladovací doba nenamíchaného materiálu ? (po spojení obou složek píšou do 72 hodin - to není uplně špatné)

Co používáte na prokovy ?
Mě se vcelku hodně líbí prokovovací nýtky výrobce BUNGARD na TME.CZ pod jménem BUN-RIVETS.
LIbí se mi že takovým prokovem prostrčím "nohu" součástky. Krom toho takovýto nýtek téměř nevyčnívá z DPS.
Bohužel je tedy nutné i ty nýtky malinko přejet cínem, aby byl spoj 100%.
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

16. 4. 2016, 8:19

CZ_Pacal:

Co se týká te barvy máš pravdu. Je to dvousložková barva. Mi namíchame poze tolik kolik je zapotřebí. První balení jsme měli dva roky a stále to bylo funkční. Nic dalšího se nemusí přimíchavat. Jen je lepší si koupit i speciální ředidlo.

Na dotaz co se týče prokovů:
Snažíme se jim vyhnout co to jde. Vždy když kreslíme PCB vše kreslíme bez autoroutingu. Pokud prokovy musí bejt tak klasika dratek do dirky. Svého času jsme experimentovali s galvanizaci a to s úspěšnosti 1 vadný za 100 prokovů. Výsledek je to famozni ale nebylo moc času to dotáhnout do konce. Spoustu jiných projektu nám nedovolovalo se tim detailněji zabívat.

Určitě k tomu bude příležitost. Protože nám faktycky vadi to propojovat drátkem.

Dokonce máme i zjištěné potřebné chemikalie pro tak zvanou pirolizu. Je to ale věc která by měla fungovat mnohem lip než jen klasicka galvanizace. I když galvanizace je samozřejmostí na konci procesu také. Jde vždy o základ kdy se musí na stěny direk buť nanést tak zvaný vodivý inkoust a nebo právě zminěna pirolíza. Před kterou se na vnitřek direk nanese speciálni chemikálie a ta umožní posléze přilnout měděným částečkám na stěny direk. Pokud bys měl zájem tak jsem ochotný ti poslat nějaké odkazy a potřebné informace k této tématice. Vše je o tom chtít se do toho pustit. Což máme v plánu a pokud to bude fungovat tak to bude paráda. Jsme přesvědčení že to bude fungovat.

Tak asi tak. :) :)
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“