Statická vyvažovačka lehkých rotorů

Dynamik
Příspěvky: 47
Registrován: 16. 2. 2019, 10:53

2. 3. 2019, 12:14

Cjuzi, pokud se ti "dokonalé" vyvážení vrtule rozhazovalo, jak uvádíš, tak to muselo způsobovat nepřesné upnutí vrtule na hřídeli, nepřesná osa otvoru vrtule nebo nepřesná hřídel, nabo příp. problém s konstrukcí dynamické vyvažovačky.

Turnigy, hřídel má mít na každé straně stejný tvar a úhel hrotu. Pokud by jedna strana byla zaoblená, jak doporučeješ, tak hřídelka bude mít tendenci se odtrhnout od druhé strany (se špičatým hrotem). Proto mám i nastavitelné vzdálenosti u každého držáku, včetně její aretace. To mi umožňuje, abych vzduchovou mezeru nastavil podle uvážení, abych mohl používat různé hřídele a abych mohl doplňovat různé magnety (podle váhy vyvažovaného rotoru).

Dawe, ano, máš pravdu, je to tak.

Jenom jsem chtěl ukázkou mojí statické magnetické vyvažovačky inspirovat ostatní k dalšímu možnému využití 3D tiskárny. Včera jsem třeba na tiskárně vyrobil prototyp rotoru dmychadla, na němž potřebuji pouze ověřit měřením jeho parametry. I když jsem rotor vymodeloval a vyrobil s dostatečnou přesností, přesto jsem následně zjistil vibrace motoru, proto jsem opět použil pro vyvážení stejnou vyvažovačku. Rotor totiž váží jen 40 g, což magnety udrží. Pokud by neudržely, tak bych doplnil další dva magnety. Pokud bych rotor nevyvážil, tak by nejen že nebylo změření parametrů přesné, ale taky by se mi mohlo poškodit měřící zařízení.
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“