Výroba svařovaných dílů - nerez, hliník

Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2671
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 12. 2020, 2:44

Mimochodem, ty modrý fleky nejsou od špatnýho plynu, to je od nadměrného množství vneseného tepla. Vypadá to, že to svařoval po obvodu nadvakrát, s mezerama, a ta druhá vlna je přehřátá, protože první dělal zastudena a bylo to OK, a na druhou to nenechal úplně vychladnout, a pouštěl do toho stejnej proud. Proto se to přehřálo. Ja su nený odborník na svařování titanu, ale mi to tak připadá.
Michal-WeldPro
Příspěvky: 69
Registrován: 20. 5. 2016, 11:15

12. 12. 2020, 5:35

Já reagoval na ty křehnoucí sváry, je zvláštní že to robovi takhle praskalo, ale trochu to dává smysl pokud to vyřešil lepším vedením hořáku. Tam muselo dojít k silné reakci ještě za vysoké teploty. Svaruju s pedálem, takže ani nevím na kolik Amp se to sváří- sleduju jak se chová lázeň a podle toho postupuji, na kořenu je vidět docela konstantní vnesený teplo a průvar, to zabarvení je tím jak se pohybuji kolem trubky tak nejde udržet vždy 100% stejný úhel k ose trubky, tím to pak začne ztrácet krytí za hubicí i když má skoro 4cm v průměru, kdyby za ní byl trailing shield stihlo by to celé vychladnout pod argonem a nezbarvilo se to.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2671
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

13. 12. 2020, 9:50

U tebe je vidět pravidelnost ve výskytu těch modrejch míst; proto si myslím, že to nebude plynem jako takovým, ale přímo postupem při svařování. Může to být, jak píšeš, že jsi ty místa dovařoval a změnil si sklon hořáku, nebo rychlost posuvu, ....
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

23. 12. 2020, 9:39

No konečně sem se něco dověděl :-) skoro 4cm průměr hubice a ještě kdyby si napsal nastavenou litráž plynu a sem spokojený já - druzí budou mít představu proč to svařování tolik stojí :-)
Michal-WeldPro píše: 12. 12. 2020, 5:35 Já reagoval na ty křehnoucí sváry, je zvláštní že to robovi takhle praskalo, ale trochu to dává smysl pokud to vyřešil lepším vedením hořáku. Tam muselo dojít k silné reakci ještě za vysoké teploty. Svaruju s pedálem, takže ani nevím na kolik Amp se to sváří- sleduju jak se chová lázeň a podle toho postupuji, na kořenu je vidět docela konstantní vnesený teplo a průvar, to zabarvení je tím jak se pohybuji kolem trubky tak nejde udržet vždy 100% stejný úhel k ose trubky, tím to pak začne ztrácet krytí za hubicí i když má skoro 4cm v průměru, kdyby za ní byl trailing shield stihlo by to celé vychladnout pod argonem a nezbarvilo se to.
Michal-WeldPro
Příspěvky: 69
Registrován: 20. 5. 2016, 11:15

24. 12. 2020, 12:44

11-12L a dovnitř 5L

Michal
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

28. 12. 2020, 9:35

Ahoj, podfuk argonem máš úplně utěsněný nebo máš úniky ven - ptám se, protože u nerezi mám na špuntech udělaný kanálky, aby se to nemohlo natlakovat, když se natlakuje tak ti vystřelí nahřátý materiál tlakem ven a je to v péérdeli:-)
No a ta litráž na hubici máš velmi dobrou, ale musíš taky umět dobře krýt tím hořákem svár a nebo to děláš impuzně na velmi krátký čas a vysoký ampéry - nastudeno?
Michal-WeldPro
Příspěvky: 69
Registrován: 20. 5. 2016, 11:15

28. 12. 2020, 1:27

No tlakovat to nesmí, jinak to blbě formuje kořen, pokud je to nějaké uzavřené potrubí, tak po sestavení a nabodováni mikropulsem to zalepim páskou co máme z práškový lakovny( nenechává lepidlo i když se to náhodou někde zapomene a nesundá) a pak si postupně odlepuju ty místa kde se svařuje a zároveň kontrolovat prutokoměry na hodinách. Jinak to vše svaruju bez pulzu, pouze pedál nebo na blbý místa kde okolo toho musim běhat tak hořák s regulací. :)

Michal
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“